GLINIANE SZALEŃSTWO, CZYLI KOLEJNA ODSŁONA AKADEMII RĘKODZIEŁA W TULIPANIE

autor:

Centrum Handlowe Tulipan (92-202 Łódź, aleja Piłsudskiego 94)

18.03.2023

Sobotnia Rękodzielnia ponownie zagości w CH Tulipan już 18 marca. Tym razem, poza targami rękodzieła, łódzcy artyści serdecznie zapraszają na darmowe warsztaty dla dzieci i dorosłych. Najbliższe, sobotnie spotkanie w ramach Akademii Rękodzieła pozwoli miłośnikom rzemiosła odkryć tajniki garncarstwa!

Akademia Rękodzieła Sobotniej Rękodzielni - 18 marca. Biały plakat reklamowy z blondynką otoczoną rekwizytami. n -  Akademia Rękodzieła Sobotniej Rękodzielni - 18 marca. Biały plakat reklamowy z blondynką otoczoną rekwizytami tematycznymi.

Sobotnia Rękodzielnia, czyli cykliczne spotkania z łódzkimi mistrzami sztuki użytkowej na dobre wpisały się w kalendarz wydarzeń CH Tulipan w Łodzi. Od ponad roku, minimum raz w miesiącu w przestrzeni galerii handlowej spotykają się miłośnicy rękodzieła oraz lokalni artyści. W tym roku formuła targów została dodatkowo wzbogacona o bezpłatne warsztaty dla dzieci i dorosłych.

Już w najbliższą sobotę w ramach Akademii Rękodzieła odbędą się trzygodzinne warsztaty pt.: GLINIANE SZALEŃSTWO. Zajęcia mają charakter otwarty i są całkowicie darmowe.

Wydarzenie odbędzie się pod czujnym okiem instruktorów, którzy pokierują uczestników, w jaki sposób pracować z gliną i jak stworzyć własne dzieło sztuki. Warsztaty poprowadzi Beata Salm, założycielka Salm Ceramics oraz Kateryna Maciukajć, rękodzielniczka tworząca unikatową ceramikę użytkową. GLINIANE SZALEŃSTWO rozpocznie się o godzinie 14:00.

Inicjatywa Sobotniej Rękodzielni kierowana jest do wszystkich mieszkańców Łodzi i okolic.

- Zainteresowanie spotkaniami z łódzkimi artystami rośnie, z edycji na edycje. Jesteśmy przekonani, że formuła warsztatowa stanowić będzie znakomite uzupełnieniem znanego i lubianego cyklu. Warto podkreślić, że GLINIANE SZALEŃSTWO to wydarzenie nie tylko dla pasjonatów rękodzieła i ceramiki, ale również dla tych, którzy chcą nauczyć się czegoś nowego i szukają ciekawego sposobu na spędzenie sobotniego popołudnia. Na zajęciach nie są wymagane zdolności manualne, a podczas spotkania liczy się przede wszystkim dobra zabawa i miła atmosfera. - mówi Katarzyna Woźniak, Dyrektor CH Tulipan w Łodzi.

CH Tulipan serdecznie zaprasza na wydarzenie!

Więcej informacji na temat Sobotniej Rękodzielni i aktualności na stronie: https://www.chtulipan.pl/


Wydarzenie objęte honorowym patronatem Prezydent Miasta Łodzi.

Zobacz również:

wtorek, 6 czerwca 2023

„Wejście do Ogrodu Botanicznego” - Wystawa prac studentów Architektury i Urbanistyki Politechniki Łódzkiej

Ogród Botaniczny serdecznie zaprasza w dniach 4 - 30 czerwca 2023 r. do łódzkiej Palmiarni, mieszczącej się w Parku Źródliska I, przy al. Piłsudskiego 61 na wystawę... więcej

Palmiarnia Ogrodu Botanicznego w Łodzi
04.06.2023 - 30.06.2023

Szczepienia dla dzieci przeciw HPV już dostępne w Miejskich Przychodniach!

Powszechny program szczepień przeciw HPV realizuje założenia i cele Narodowej Strategii Onkologicznej na lata 2020-2030. Uzupełnia bezpłatny program szczepień... więcej

06.06.2023

Nabór zgłoszeń do nowego wydania Łódzkiej Tytki Seniora

Rozpoczynamy nabór zgłoszeń do nowego wydania Łódzkiej Tytki Seniora - wydawnictwa tworzonego z myślą o osobach 60+ szukających informacji na temat ciekawych sposobów... więcej

06.06.2023

"Legendy łódzkie interpretują polscy ilustratorzy" w Galerii Re:Medium

Słownik w interpretacji polskich ilustratorów i ilustratorek powstał w efekcie współpracy Miejskiej Galerii Sztuki w Łodzi i Łódź Design Festival, a osią wokół której... więcej

Miejska Galeria Sztuki w Łodzi (Galeria Re:Medium, 90-430 Łódź, ul. Piotrkowska 113)
06.06.2023
 -  Daria Malicka

"Druga skóra"

Zapraszamy na wystawę czasową w Centralnym Muzeum Włókiennictwa więcej

06.06.2023
Kontakt