GLINIANE SZALEŃSTWO, CZYLI KOLEJNA ODSŁONA AKADEMII RĘKODZIEŁA W TULIPANIE

autor:

Centrum Handlowe Tulipan (92-202 Łódź, aleja Piłsudskiego 94)

18.03.2023

Sobotnia Rękodzielnia ponownie zagości w CH Tulipan już 18 marca. Tym razem, poza targami rękodzieła, łódzcy artyści serdecznie zapraszają na darmowe warsztaty dla dzieci i dorosłych. Najbliższe, sobotnie spotkanie w ramach Akademii Rękodzieła pozwoli miłośnikom rzemiosła odkryć tajniki garncarstwa!

Akademia Rękodzieła Sobotniej Rękodzielni - 18 marca. Biały plakat reklamowy z blondynką otoczoną rekwizytami. n -  Akademia Rękodzieła Sobotniej Rękodzielni - 18 marca. Biały plakat reklamowy z blondynką otoczoną rekwizytami tematycznymi.

Sobotnia Rękodzielnia, czyli cykliczne spotkania z łódzkimi mistrzami sztuki użytkowej na dobre wpisały się w kalendarz wydarzeń CH Tulipan w Łodzi. Od ponad roku, minimum raz w miesiącu w przestrzeni galerii handlowej spotykają się miłośnicy rękodzieła oraz lokalni artyści. W tym roku formuła targów została dodatkowo wzbogacona o bezpłatne warsztaty dla dzieci i dorosłych.

Już w najbliższą sobotę w ramach Akademii Rękodzieła odbędą się trzygodzinne warsztaty pt.: GLINIANE SZALEŃSTWO. Zajęcia mają charakter otwarty i są całkowicie darmowe.

Wydarzenie odbędzie się pod czujnym okiem instruktorów, którzy pokierują uczestników, w jaki sposób pracować z gliną i jak stworzyć własne dzieło sztuki. Warsztaty poprowadzi Beata Salm, założycielka Salm Ceramics oraz Kateryna Maciukajć, rękodzielniczka tworząca unikatową ceramikę użytkową. GLINIANE SZALEŃSTWO rozpocznie się o godzinie 14:00.

Inicjatywa Sobotniej Rękodzielni kierowana jest do wszystkich mieszkańców Łodzi i okolic.

- Zainteresowanie spotkaniami z łódzkimi artystami rośnie, z edycji na edycje. Jesteśmy przekonani, że formuła warsztatowa stanowić będzie znakomite uzupełnieniem znanego i lubianego cyklu. Warto podkreślić, że GLINIANE SZALEŃSTWO to wydarzenie nie tylko dla pasjonatów rękodzieła i ceramiki, ale również dla tych, którzy chcą nauczyć się czegoś nowego i szukają ciekawego sposobu na spędzenie sobotniego popołudnia. Na zajęciach nie są wymagane zdolności manualne, a podczas spotkania liczy się przede wszystkim dobra zabawa i miła atmosfera. - mówi Katarzyna Woźniak, Dyrektor CH Tulipan w Łodzi.

CH Tulipan serdecznie zaprasza na wydarzenie!

Więcej informacji na temat Sobotniej Rękodzielni i aktualności na stronie: https://www.chtulipan.pl/


Wydarzenie objęte honorowym patronatem Prezydent Miasta Łodzi.

Zobacz również:

sobota, 30 września 2023

Integracyjny Program Liderski vol.2

W sobotę 8 lipca rozpoczęliśmy drugą edycję projektu "Integracyjny Program Liderski". Dzięki hojności firmy INFOSYS zaprosiliśmy do projektu 26 ambitnych,... więcej

Fabryka Aktywności Miejskiej (Tuwima 10)
08.07.2023 - 10.10.2023

Handprint - instalacja i performance

Jaka jest rola ubioru? Czy to tylko pancerz chroniący przed warunkami zewnętrznymi czy przejaw własnej osobowości, coś, co tworzy lub chroni przed opiniami? Do... więcej

Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi (93-034 Łódź, ul. Piotrkowska 282)
23.09.2023 - 01.10.2023

Light.Move.Festival 2023

Festiwal Kinetycznej Sztuki Światła to największy festiwal światła w Polsce, organizowany od 2011 roku. Podczas festiwalu łódzkie ulice, zakamarki, zapomniane... więcej

Ulica Piotrkowska
29.09.2023 - 01.10.2023

„Pomoc domowa” – spektakl Teatru Powszechnego w Łodzi

Teatr Powszechny w Łodzi zaprasza na Dużą Scenę na sztukę Marca Camolettiego „Pomoc Domowa” w reżyserii Jakuba Przebindowskiego. więcej

Teatr Powszechny w Łodzi - Duża Scena (91-069 Łódź, ul. Legionów 21)
29.09.2023 - 01.10.2023

Orientuj się i licz

Turystyczny marsz na orientację. więcej

Las Łagiewnicki
30.09.2023
Kontakt