Festiwal Czekolady i Kawy – najsłodsza impreza w mieście!

autor:

14.04.2023 - 23.04.2023

Ponad 20 wyjątkowych deserów, koktajle kawowe, a również czekoladowe konkursy, degustacje i warsztaty. Łódź szykuje się na dużą dawkę słodyczy.

Ramki festiwal czekolady 2023

Nie wiemy, czy połowa kwietnia przywita nas śniegiem czy słońcem, ale jedno jest pewne – łodzianom nie zabraknie w tym czasie słodkości. Festiwal Czekolady i Kawy staruje w piątek 14 kwietnia i będzie trwał przez kolejne 10 dni. W tym roku na wydarzenie zapraszają: portal Jemy w Łodzi, Łódzkie Centrum Wydarzeń, firma Callebaut, Akademia Czekolady i łódzka palarnia kawy Quba Caffe.

10 dni i ponad 20 deserów, wszystkie oczywiście na bazie czekolady. Każdemu będzie też towarzyszył dedykowany napój kawowy. Jak zwykle Festiwal to także dodatkowe atrakcje: warsztaty, konkursy i degustacje.

Czekoladowe desery i napoje kawowe

Gorzka, mleczna, biała, a nawet różowa – czekolada będzie królowała przez 10 dni kwietnia. Jak zwykle nie zawiedliśmy się na kreatywności cukierników i kucharzy. Będą tradycyjne serniki przygotowane w innej, nowoczesnej odsłonie, czekoladowe musy, bajecznie wyglądające monoporcje, praliny, ptysie czy torciki. Wśród dodatków nie mogło zabraknąć balansujących słodycz owoców, ale również orzechy, chilli, daktyle, a nawet jadalne złoto.

Większości propozycji towarzyszy odpowiednio skomponowany napój na bazie kawy. Czasami jest to po prostu espresso, którego zadaniem jest złagodzenie słodkości czekolady, ale niektóre koktajle mogą być deserami same w sobie. Można tu chociażby wymienić orzechowe cappuccino z karmelem, koktajl kawowy z Malibu czy kawę z różową czekoladą, mlekiem skondensowanym i falernum. Tu również lokale zaszalały z dodatkami. Nie mgło zabraknąć słodkiego karmelu czy pianek marschmallows, ale syrop lawendowy, kwiaty dzikiej róży, mus jeżynowy czy miso na pewno zaskoczą gości. 

Wydarzenia towarzyszące

W tym roku Festiwalowi będzie towarzyszyło aż 5 wydarzeń kierowanych zarówno do restauratorów, jak i gości lokali. Oto one:

Konkurs dla kawiarni i restauracji

Konkurs kierowany jest do lokali gastronomicznych, które przygotowują festiwalowy deser na bazie czekolady Callebaut. Technolodzy Akademii Czekolady będą oceniać jego skład, pomysłowość i kompozycję. Nagrodą jest profesjonalne szkolenie w Akademii.   

Jedna kawa w różnych odsłonach

20 kwietnia kawiarnia Szykier i palarnia kawy Quba Caffe zapraszają na warsztaty kawowe, na których dokonamy ciekawego eksperymentu: spróbujemy, jak różne oblicza może mieć ta sama kawa, jeśli zaparzymy ją różnymi metodami.

Konkurs dla amatorów na najlepsze brownie

Tych, którzy kochają piec w domu, zapraszamy do rywalizacji dla amatorów. 17 kwietnia cztery osoby staną do rywalizacji na najlepsze brownie. Konkurs odbędzie się w cukierni Cocoart’s, a zwycięzca wygra szkolenie cukiernicze w Cocoart’s School.

Rum i czekolada

Oto czekolada w zupełnie innym wymiarze – jako dodatek do jakościowych alkoholi. Degustacja rumów odbędzie się 15 kwietnia w sklepie Mucha w kieliszku. Tam właśnie spróbujemy, jak można skomponować rumy z czekoladami.

Czekolada w lodowym wydaniu

Jeśli ponad 20 czekoladowych festiwalowych deserów to za mało, w piątek 21 kwietnia zobaczymy się w lodowym bistro Milk, który przygotuje między innymi wyjątkowe czekoladowe smaki lodów (w tym czekoladowe lody włoskie), niekończącą się czekoladę z kranu, specjalne desery oraz czekoladę na gorąco w kilku odsłonach.

Powiązane pliki

Zobacz również:

środa, 27 września 2023

Integracyjny Program Liderski vol.2

W sobotę 8 lipca rozpoczęliśmy drugą edycję projektu "Integracyjny Program Liderski". Dzięki hojności firmy INFOSYS zaprosiliśmy do projektu 26 ambitnych,... więcej

Fabryka Aktywności Miejskiej (Tuwima 10)
08.07.2023 - 10.10.2023

Handprint - instalacja i performance

Jaka jest rola ubioru? Czy to tylko pancerz chroniący przed warunkami zewnętrznymi czy przejaw własnej osobowości, coś, co tworzy lub chroni przed opiniami? Do... więcej

Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi (93-034 Łódź, ul. Piotrkowska 282)
23.09.2023 - 01.10.2023

EkoEksperymentarium

A gdyby mieszkanie samo podpowiadało, jak być bardziej przyjaznym dla środowiska? Teraz będzie można to sprawdzić w ramach projektu EkoEksperymentarium. ... więcej

Brama Miasta, Kilińskiego 66
26.09.2023

Szkolne szóstki w Sport Stacji z okazji 600-lecia Łodzi

Świętujemy 600-lecie Łodzi na sportowo! Port Łódź wraz z Miastem Łódź i Miejskim Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza uczniów na zawody sportowe. sPort Challenge Cup... więcej

Port Łódź (93-457 Łódź, ul. Pabianicka 245)
26.09.2023
 -  fot. Freepik.com

Informacja dotycząca głosowania korespondencyjnego

Z możliwości głosowania korespondencyjnego mogą skorzystać m.in. wyborcy posiadający orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności oraz wyborcy,... więcej

26.09.2023
Kontakt