Zagraj w quadballa (quidditcha)! Trening Otwarty SkyWeavers Łódź

autor:

21.05.2023

Hej Ty! Tak, do Ciebie mówię! Masz wolną niedzielę? Wpadnij do nas na trening otwarty sportu, który łączy w sobie rugby, piłkę ręczną i zbijaka - czyli quadballa, wcześniej znanego jako quidditch.

Plakat reklamowy: para w pomarańczowo-białych strojach z piłką w ręku i kijami między nogami imitującym miotły czarodziejów. -  Plakat reklamowy: para w pomarańczowo-białych strojach z piłką w ręku i kijami między nogami imitującym miotły czarodziejów.

Jak do nas trafić?
Niedziela 21.05.
10:30 - 12:30
orlik przy Drewnowskiej 171

Na treningu poznasz zasady, pozycje, podstawowe taktyki.

Trening jest BEZPŁATNY- każdy może dołączyć, nie wymagamy wcześniejszych zapisów.

Zapewniamy:

  • niezapomniany trening
  •  świetnych ludzi z pasją
  • pozytywną energię
  • wlepy drużynowe

Zabierz ze sobą:

  •  wygodne buty (najlepiej korki)
  •  strój sportowy
  •  wodę

Przyjdź 10 min wcześniej, żeby zdążyć się przebrać i chwilę z nami pogadać.

Kilka słów o quadballu i SkyWeavers:
Zadaniem dwóch 7-osobowych drużyn jest zdobycie większej ilości punktów poprzez przerzucanie Kafla (piłki do siatkówki) przez obręcze oraz złapanie Złotego Znicza.

Gra Kaflem i zdobywanie punktów to zadanie dla trzech ścigających i obrońcy, natomiast złapanie złotego znicza to cel szukającego.
Każda drużyna posiada także dwóch pałkarzy grających Tłuczkami (piłkami do zbijaka) - zbijają oni innych zawodników wykluczając ich tymczasowo z gry.

Dodatkowe utrudnienie stanowią miotły (plastikowe rurki), które należy trzymać między nogami. Są one także wyznacznikiem obecności zawodników w grze.

SkyWeavers Łódź Quadball Team (nawiązanie do miasta tkaczy nieprzypadkowe) to drużyna, powstała w lipcu 2018 roku jako pierwsza łódzka drużyna quadballa.
Od tego czasu jako zespół mieliśmy okazję zdobyć 17 miejsce na drugiej dywizji European Quidditch Cup, III miejsce w Polskiej Lidze Quadballa, brąz, srebro oraz złoto podczas turniejów na szczeblu krajowym i europejskim, zorganizować turniej towarzyski, rozegrać wiele sparingów a nasi zawodnicy znaleźli się w kadrze narodowej.


Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/618199850367201/ 

Facebook: https://www.facebook.com/SkyWeaversLodz 

Wstęp: wolny

Zobacz również:

wtorek, 3 października 2023

Integracyjny Program Liderski vol.2

W sobotę 8 lipca rozpoczęliśmy drugą edycję projektu "Integracyjny Program Liderski". Dzięki hojności firmy INFOSYS zaprosiliśmy do projektu 26 ambitnych,... więcej

Fabryka Aktywności Miejskiej (Tuwima 10)
08.07.2023 - 10.10.2023
 -  fot. Oddział ds. Polityki Senioralnej i Zdrowotnej

Łódzka Tytka Seniora

W jesienno-zimowym wydaniu znajduje się ponad 160 ciekawych wydarzeń organizowanych przez Miasto Łódź, instytucje i organizacje pozarządowe w okresie od października... więcej

03.10.2023

EkoEksperymentarium

A gdyby mieszkanie samo podpowiadało, jak być bardziej przyjaznym dla środowiska? Teraz będzie można to sprawdzić w ramach projektu EkoEksperymentarium. ... więcej

Brama Miasta, Kilińskiego 66
03.10.2023

Szkolne szóstki w Sport Stacji z okazji 600-lecia Łodzi

Świętujemy 600-lecie Łodzi na sportowo! Port Łódź wraz z Miastem Łódź i Miejskim Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza uczniów na zawody sportowe. sPort Challenge Cup... więcej

Port Łódź (93-457 Łódź, ul. Pabianicka 245)
03.10.2023

Wystawa fotograficzna pt. „A jednak czas zatrzymuje się” w Palmiarni Ogrodu Botanicznego w Łodzi

Ogród Botaniczny w Łodzi, w dniach od 08.09.2023r. do 08.10.2023r., serdecznie zaprasza na wystawę pt. „A jednak czas zatrzymuje się”, która odbywać się będzie w... więcej

Palmiarnia Ogrodu Botanicznego w Łodzi
03.10.2023
Kontakt