Noc świętojańska na Zdrowiu. Magiczna noc w Łodzi

24.06.2023 - 25.06.2023

Noc świętojańska w Łodzi to magiczne wydarzenie, które przyciągnie tłumy mieszkańców i turystów do urokliwego Parku na Zdrowiu w dniach 24-25 czerwca. W tym roku miasto przygotowało niezwykłe atrakcje, które pozwolą każdemu poczuć magię tej wyjątkowej nocy. Muzyczne tramwaje, wioska słowiańska, nocowanie w Orientarium – w nocy z 24 na 25 czerwca szykuje się mnóstwo atrakcji . Każdy rejon terenów zielonych tej części miasta, będzie wypełniony wydarzeniami. Siły łączą też Orientarium ZOO Łódź, Aquapark Fala i Ogród Botaniczny.

Muzyczne tramwaje, nocowanie w Orientarium, bieg w kąpielówkach!
W pierwszy weekend wakacji park na Zdrowiu będzie tętnił życiem.

 

24 i 25 czerwca tereny zielone na Zdrowiu będą tętnić życiem. Przez cały weekend, w ramach urodzin Łodzi, szykuje się moc atrakcji. Nie tylko park będzie wypełniony atrakcjami, ale także Orientarium ZOO Łódź, Aquapark Fala i Ogród botaniczny szykują coś wyjątkowego. W parku, na scenie, będzie królował stand up. Wśród artystów będzie można zobaczyć słynną „Nadię”, bohaterkę jednego ze spektakli Teatru Powszechnego, ale pojawią się też Adam Sobaniec i Juliusz Sipika.

W niedzielę, 25 czerwca, to miejsce stanie się idealną przestrzenią na spędzenie rodzinnego popołudnia. Na scenie zagoszczą teatry z propozycją dla najmłodszych mieszkańców Łodzi. Będzie teatr Impro, Piccolo i Pinokio. Wystąpi też znany z Tik Toka, mistrz iluzji, Pan Buźka. Dzieciaki mogą liczyć także na dmuchane zamki i zjeżdżalnie, animacje czy malowanie buziek. Na stawach pierwszy raz od dawna będzie można popływać rowerkiem wodnym, a w sobotę bawić się w muzycznych tramwajach na ulicy Konstantynowskiej, w których zagra aż 14 DJ-ów z całej Polski!

 

Pełen harmonogram Nocy Świętojańskiej na Zdrowiu

co? gdzie? kiedy?

Ogród Botaniczny w Łodzi, piątek (23 czerwca)

godz. 22:00 "Noc Świętojańska" widowisko obrzędowe (wejście do ogrodu od 21:00)
Skakanie przez ogniska, tańce wokół nich z pochodniami, puszczanie wianków na wodzie - to tylko niektóre z atrakcji spektaklu „Noc Świętojańska”. Będzie można poczuć niesamowitą atmosferę tajemniczości, w nocnej oprawie i przy dźwiękach muzyki. Sceną wydarzenia będzie największy staw w Ogrodzie Botanicznym.

Aquapark Fala, sobota (24 czerwca)

Bieg w kąpielówkach i nie tylko!
godz. 22:00 - 1:00 - dodatkowe atrakcje w strefie basenowej oraz strefie saun (nocne pływanie, koncerty mis tybetańskich, słowiańskie tańce, ognie kupały)

Aquapark Fala także szykuje całe mnóstwo wrażeń, dla tych, którzy noc świętojańską będą chcieli spędzić w kostiumie lub kąpielówkach. Na początek bieg! Na „ścieżce biegacza” pojawią się śmiałkowie w najróżniejszych strojach kąpielowych. Z piłką plażową, kołem ratunkowym i innymi akcesoriami basenowymi będą rywalizować
o nagrody. Sobotni wieczór to też moment na nocne pływanie i nocne saunowanie.
W strefie basenowej będzie można wziąć udział w konkursie zjazdów ze zjeżdżalni, będą słowiańskie tańce w wodzie i pokaz tańca z ogniem. W strefie saun będzie za to smacznie i pachnąco. Organizatorzy przygotowali degustację naparów ziołowych, słowiańskie ceremonie saunowe i koncert mis tybetańskich.

szczegóły: https://aquapark.lodz.pl/aktualnosci/artykul/noc-swietojanska-na-zdrowiu-bieg-w-kapielowkach-id62293/2023/6/14/

Orientarium Zoo Łódź, sobota (24 czerwca)

W sobotni wieczór łódzkie zoo będzie otwarte dłużej. Do ogrodu będzie można zaglądać aż do 20.30! Tego samego wieczora, 100 śmiałków będzie miało szansę na nocowanie wśród dzikich zwierząt mieszkających w Orientarium ZOO łódź. 

ogród czynny do godz. 20:30

godz. 21:30 - nocne zwiedzanie i nocowanie w strefie oceanicznej

Nocowanie w Orientarium to propozycja dla tych, którzy chcą zobaczyć jak wygląda nocne życie w Orientarium ZOO Łódź. 100 osób, powyżej 16 roku życia, będzie mogło spędzić wieczór i noc na terenie ogrodu.  O godzinie 22 ruszymy zwiedzać zoo. Zerkniemy na to, co robią tygrysy, lwy, sowy…- mówi Arkadiusz Jaksa prezes Orientarium ZOO Łódź – na spacerze gościom będą towarzyszyli nasi edukatorzy, którzy opowiedzą o nocnych zwyczajach zwierząt, które mieszkają na terenie naszego ogrodu. 100 osób, we własnych śpiworach, będzie miało szansę przenocować w strefie oceanicznej Orientarium. Zasypiając można obserwować jak nad głowami przepływają nam płaszczki i rekiny, poświata w tym miejscu na pewno sprawi, że sny będą absolutnie wyjątkowe – dodaje Jaksa. Na uczestników nocnego zwiedzania będzie czekało też wyjątkowe śniadanie. Na jednym stole ma znaleźć się to, co z chęcią jedzą ludzie, na drugim zwierzęce przysmaki. Będzie też okazja, by uczestniczyć w wyjątkowych karmieniach pokazowych. Bilet na nocne zwiedzanie będzie kosztował 250 zł/os.

Scena muzyczna - Ulica Konstantynowska, sobota (24 czerwca)

W sobotni wieczór ulica Konstantynowska wypełni się muzyką. Na torach tramwajowych staną zabytkowe tramwaje, a w każdym z nich zabrzmi inny gatunek muzyki. 12 DJ-ów z całej Polski stanie za sterami muzycznych tramwajów. Wśród artystów m.in.: DJ Matush, DJ Roko, DJ Gigi czy DJ Fiołas
godz. 20:00 - 2:00 Muzyczne tramwaje - 4 sceny - 12 DJ-ów

* ulica będzie zamknięta w godzinach 17:00 - 5:00

Polówka x 3 sobota (24 czerwca)

godz. 22:00 TME Polówka - Po zmroku miłośnicy wrażeń filmowych będą mogli obejrzeć film w ramach kina plenerowego. 

Jednocześnie na trzech ekranach, w Parku na Zdrowiu,  24 czerwca, w najkrótszą noc w roku wystartuje 16. edycja Letniego Festiwalu Filmowego TME Polówka.  Tegoroczne otwarcie najpopularniejszej letniej imprezy filmowej w Łodzi z pewnością przejdzie do historii!  Organizatorzy przygotowali trzy filmy a jeden z nich będziecie mogli oglądać wprost z basenu! 

 • Główny film otwarcia: "W trójkącie" Park na Zdrowiu: Polanka przy amfiteatrze
 • "Midssommar. W biały dzień" Polanka za pomnikiem Czynu Rewolucyjnego
 • "Shrek" Aquapark Fala - wymagany bilet wstępu na Nocne Pływanie będą dostępne na stronie: TUTAJ

   

Scena główna:

Sobota będzie dniem stand upów! Wieczorem, tuż obok muszli koncertowej, będzie można się pośmiać najpierw w towarzystwie Nadii, znanej ze sceny Teatru Powszechnego. Łódzka scena startuje ze swoją propozycją na Noc Świętojańską o godzinie 20.00. Później na scenie pojawią się także znani komicy: Juliusz Sipika i Adam Sobaniec. Niedziela to czas dla rodzin i dzieci. Tuż obok estrady pojawią się wielkie dmuchane zamki i zjeżdżalnie. Kto będzie rządził sceną? Teatr Impro, Piccolo, Teatr Pinokio i znany z Tik Toka Pan Buźka!

Sobota (24 czerwca)

godz. 20:00 Teatr Powszechny "Stan up pomocy domowej Nadii"

godz. 20:40 Stand-up Juliusza Sipiki

godz. 21:20 Stan-up Adama Sobańca

godz. 22:00 TME Polówka

Niedziela (25 czerwca)

godz. 10:00 - Teatr Pinokio

godz. 11:25 - Teatr Impro

godz. 12:35 - Teatr Piccolo

godz. 14:10 - Pan Buźka

godz. 9:00 - 15:00 Dmuchańce i animacje dla dzieci

 

Park na Zdrowiu: Ścieżka biegowa, sobota (24 czerwca)

godz. 10:00 - 16:00 sportowe miasteczko MOSiR

godz. 16:00 - 22:00 Wioska Słowian - W sobotę na terenie parku stanie Wioska Słowiańska: wojowie, ich oręż, warsztaty rzemieślnicze…. Łodzianie, którzy się tu pojawią będą mogli liczyć też na stanowisko z dawnymi grami plenerowymi, pokazy walk, inscenizacje obrzędów. Celne oko będzie można sprawdzić na stanowisku łuczniczym.

godz. 19:00 - Bieg w kąpielówkach i marsz Nordic Walking

Lunapark, niedziela (25 czerwca)

godz. 11:00 Grand Prix w biegach przełajowych na 600-lecie Łodzi. Przewidziano dystanse dla najmłodszych (300m – 1200m) i dla dorosłych biegaczy (5 km)


ATRAKCJE DLA DZIECI | NIEDZIELA: 

To może być idealny sposób na rozpoczęcie wakacji. Przez całą sobotę i niedzielę park im. Piłsudskiego będzie tętnił życiem, ale to niedziela będzie dla dzieci wyjątkowo atrakcyjna.

Dmuchańce, animacje, zabawy – tego wszystkiego można spodziewać się już od godziny 9.00 w niedzielę. Będzie można zjeżdżać z wysokich, dmuchanych zjeżdżalni i skakać w basenie z piłkami. Aż do 15.00 dzieci będą mogły bezpłatnie korzystać z atrakcji. W pobliżu amfiteatru pojawią się też animatorzy, którzy rozśmieszą dzieci
i zapewnią dobrą rozrywkę. Na towarzystwo animatorów można liczyć od 9.00 aż do 15.00

Teatralna niedziela

Na specjalnie wybudowanej scenie, tuż przy amfiteatrze,  zagoszczą teatry ze spektaklami dla najmłodszych. Za darmo, od samego rana, będzie można zobaczyć aż trzy przedstawienia! O godzinie 10.00 wystąpi Teatr Pinokio, który pokaże „3 świnki”. Zaraz potem Teatr Impro zaproponuje „Wymyślankę – Baśniową Krainę Zwierząt. Ten spektakl będzie można zobaczyć o 11.25. Za to o 12.35 będzie można zajrzeć na „Urodziny Baby Jagi”. To propozycja teatru Piccolo. Jako ostatni na scenie pojawi się Pan Buźka. Znany z Tik Toka iluzjonista będzie bawił i czarował od godziny 14.10. Pomiędzy występami będzie szansa wygrać bilet do Orientarium Zoo Łódź.

Sport to zdrowie

Nie zabraknie także sportowych emocji. O 11.00, w okolicach placu zabaw, ruszy Grand Prix Łodzi w Biegach przełajowych – wśród dystansów do pokonania znajdą się też te dla najmłodszych mieszkańców naszego miasta.

Niedziela 25.06.2023 dla dzieci:

 • 9.00 – 15.00 animacje – scena
 • 9.00- 15.00 dmuchańce – scena
 • 10.00-10.50 Teatr Pinokio – „3 Świnki” – scena
 • 11.00 -13.30 GRAND PRIX ŁODZI W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH NA 600 lecie ŁODZI 5km i biegi dla dzieci – okolice dużego placu zabaw
 • 11.25 – 12.25 Teatr Impro – „Wymyślanka - Baśniowa kraina zwierząt” – scena
 • 12.35 - 13.45 Teatr Piccolo – „Urodziny Baby Jagi” – scena
 • 14.10 – 15.00 Pan Buźka - pokaz iluzji - scena

Zobacz również:

niedziela, 3 grudnia 2023

SZTUKA BEZ GRANIC

Projekt SZTUKA BEZ GRANIC zakłada realizację czterech cykli warsztatowych skupionych na dzieleniu się technikami pracy i wypracowanymi narzędziami, które prowadzić... więcej

Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych w Łodzi (90-403 Łódź, ul. Zachodnia 54/56)
01.12.2023 - 03.12.2023
Mikołajkowy turniej tenisowy

Mikołajkowy turniej tenisowy

Już w najbliższą niedzielę (3 grudnia) o godzinie 10.00 na kortach Pomorska Tenis Park, przy ulicy Pomorskiej 431A, odbędzie się wyjątkowe wydarzenie sportowe. ... więcej

03.12.2023
Wielka parada zabytkowych autobusów i tramwajów MPK Łódź

Wielka parada zabytkowych autobusów i tramwajów MPK Łódź

Zabytkowe tramwaje i autobusy MPK Łódź wyjadą na ulice z okazji 125 lat komunikacji miejskiej w Łodzi. Tego nie możecie przegapić! więcej

03.12.2023

1,2,3 - DO Muzeum idziesz TY!

To cykl warsztatów adresowany do dzieci w wieku od 1 do 3 lat wraz z opiekunami, którzy chcą razem kreatywnie spędzić czas w Muzeum. więcej

Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi (93-034 Łódź, ul. Piotrkowska 282)
03.12.2023

Łódzkie wątki: Reklama od święta. Nowa opowieść wigilijna

Łódź – miasto poprzemysłowe, niegdyś włókiennicze, dla wielu „Ziemia obiecana”, której nie udało przekształcić się w „Ziemię jałową”. Łódź to miasto pałaców i fabryk,... więcej

Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi (93-034 Łódź, ul. Piotrkowska 282)
03.12.2023
Kontakt