Nela – mała reporterka w Orientarium ZOO Łódź

autor:

Orientarium ZOO Łódź (kasy i wejście od ul. Konstantynowskiej)

30.09.2023

W sobotę, 30 września, w foyer Orientarium ZOO Łódź każdy będzie mógł spotkać się z młodą podróżniczką. Bezpłatne spotkanie rozpocznie się o 10:00.

Nela od 10 lat podróżuje po świecie. Relacje z jej wyjazdów oraz opowieści o najdalszych zakamarkach globu śledziły miliony fanów w całej Polsce. Teraz Nelę będzie można zobaczyć na żywo w Orientarium ZOO Łódź. 18-letnia już pisarka, ma na swoim koncie aż 20 podróżniczych książek dla dzieci. Zdobyła 4 Bestsellery i nagrodę TRAVELER National Geographic. Do łódzkiego ogrodu przywiezie najnowszą publikację „Nela w krainie tysięcy wysp”.

Nela planuje studiować archeologię lub biologię morską i dalej przekazywać dzieciom wiedzę zdobytą podczas wypraw i rozwijać w nich wiarę w możliwości spełniania dziecięcych marzeń już od najmłodszych lat. 

O czym opowie Nela?

Na spotkaniu porozmawiamy o podróżach Neli. Dotarła ona bowiem do ponad 50 krajów! Była nawet na Antarktydzie, gdzie nagrywała między innymi materiały podwodne obserwując pingwiny i lamparty morskie. - Bardzo się cieszę, że wyruszamy razem w kolejną podróż. Tym razem wybierzemy się do pewnego kraju, który składa się z ponad siedmiu tysięcy wysp. Mam na myśli Filipiny, które leżą daleko, daleko za wieloma morzami i jednym oceanem. W tej podróży zabiorę cię na kilka z tych wysp, wokół których rozwija się niesamowite morskie życie – zachęca do udziału w spotkaniu sama Nela.

W Orientarium będzie można również posłuchać opowieści z poprzednich wypraw, między innymi historii o ratowaniu kangurów w Australii czy nurkowaniu z rekinami. Dla prawdziwych fanów Neli przewidziano również moment na autografy.

Jak wziąć udział w spotkaniu?

Bezpłatne spotkanie z Nelą odbędzie się 30 września, o godzinie 10:00, w centrum konferencyjnym Orientarium ZOO Łódź. Nie trzeba się wcześniej zapisywać.

Podczas spotkania będzie szansa wygrać wejściówki do Orientarium.

Zobacz również:

wtorek, 5 grudnia 2023

Biegówki na Zdrowiu z Zieloną Łodzią

Zrobiło się biało, w nocy dopadało i chociaż śniegu nie jest bardzo dużo, jednak wystarczy do przeprowadzenia zajęć narciarskich Zielonej Łodzi na Zdrowiu. Pierwsze w... więcej

Park im. Józefa Piłsudskiego - Park na Zdrowiu (Łódź Polesie, Zdrowie-Mania)
05.12.2023
Fuzja w świątecznym klimacie

Fuzja w świątecznym klimacie

Przedświąteczny nastrój już w pełni poczuć można w Fuzji, która w tym roku rozbłysła tysiącami światełek. W Ogrodach Anny pojawiła się ogromna 6 – metrowa choinka z... więcej

05.12.2023
plakat

ŁKS Commercecon Łódź - SC Prometey Dnipro

Faza grupowa siatkarskiej Ligi Mistrzyń. Grupa E, 4. kolejka. więcej

Sport Arena w Łodzi (94-020 Łódź, al. Unii Lubelskiej 2)
05.12.2023
Bezpłatne zajęcia z nauki jazdy na łyżwach na lodowisku MOSiR

Bezpłatne zajęcia z nauki jazdy na łyżwach na lodowisku MOSiR

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łodzi oraz Miejski Klub Łyżwiarski zapraszają na trzeci sezon bezpłatnej nauki jazdy na łyżwach, kontynuując sukces poprzednich... więcej

05.12.2023

1,2,3 - DO Muzeum idziesz TY!

To cykl warsztatów adresowany do dzieci w wieku od 1 do 3 lat wraz z opiekunami, którzy chcą razem kreatywnie spędzić czas w Muzeum. więcej

Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi (93-034 Łódź, ul. Piotrkowska 282)
05.12.2023
Kontakt