Nela – mała reporterka w Orientarium ZOO Łódź

autor:

Orientarium ZOO Łódź (kasy i wejście od ul. Konstantynowskiej)

30.09.2023

W sobotę, 30 września, w foyer Orientarium ZOO Łódź każdy będzie mógł spotkać się z młodą podróżniczką. Bezpłatne spotkanie rozpocznie się o 10:00.

Nela od 10 lat podróżuje po świecie. Relacje z jej wyjazdów oraz opowieści o najdalszych zakamarkach globu śledziły miliony fanów w całej Polsce. Teraz Nelę będzie można zobaczyć na żywo w Orientarium ZOO Łódź. 18-letnia już pisarka, ma na swoim koncie aż 20 podróżniczych książek dla dzieci. Zdobyła 4 Bestsellery i nagrodę TRAVELER National Geographic. Do łódzkiego ogrodu przywiezie najnowszą publikację „Nela w krainie tysięcy wysp”.

Nela planuje studiować archeologię lub biologię morską i dalej przekazywać dzieciom wiedzę zdobytą podczas wypraw i rozwijać w nich wiarę w możliwości spełniania dziecięcych marzeń już od najmłodszych lat. 

O czym opowie Nela?

Na spotkaniu porozmawiamy o podróżach Neli. Dotarła ona bowiem do ponad 50 krajów! Była nawet na Antarktydzie, gdzie nagrywała między innymi materiały podwodne obserwując pingwiny i lamparty morskie. - Bardzo się cieszę, że wyruszamy razem w kolejną podróż. Tym razem wybierzemy się do pewnego kraju, który składa się z ponad siedmiu tysięcy wysp. Mam na myśli Filipiny, które leżą daleko, daleko za wieloma morzami i jednym oceanem. W tej podróży zabiorę cię na kilka z tych wysp, wokół których rozwija się niesamowite morskie życie – zachęca do udziału w spotkaniu sama Nela.

W Orientarium będzie można również posłuchać opowieści z poprzednich wypraw, między innymi historii o ratowaniu kangurów w Australii czy nurkowaniu z rekinami. Dla prawdziwych fanów Neli przewidziano również moment na autografy.

Jak wziąć udział w spotkaniu?

Bezpłatne spotkanie z Nelą odbędzie się 30 września, o godzinie 10:00, w centrum konferencyjnym Orientarium ZOO Łódź. Nie trzeba się wcześniej zapisywać.

Podczas spotkania będzie szansa wygrać wejściówki do Orientarium.

Zobacz również:

piątek, 1 grudnia 2023

Chwile ulotne chwytam

Wystawa "Chwile ulotne chwytam"

“Otóż raptem nie ma kolorów na świecie. Nie ma. Brak. Kolory przez noc zostały ukradzione. Lub cokolwiek. Może wyprane. Może wyprali ten krajobraz, pejzaż za oknem w... więcej

18.11.2023 - 02.12.2023
„Tyle we mnie z ciebie”. Łódź Joanny Kulmowej – spotkanie z cyklu „Łodzianki (nie)znane”

„Tyle we mnie z ciebie”. Łódź Joanny Kulmowej – spotkanie z cyklu „Łodzianki (nie)znane”

Spotkanie poświęcone dramaturżce tłumaczce, reżyserce Joannie Kulmowej (1928-2018), absolwentce Państwowej Wyższej Szkoły Aktorskiej w Łodzi (1951). ... więcej

01.12.2023

Joga w Muzeum Włókiennictwa

Zajęcia jogi adresowane do początkujących. Do dyspozycji ćwiczących oddajemy prawie 200-metrową salę Działu Edukacji. Będziesz ćwiczyć w muzealnym wnętrzu, a na macie... więcej

Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi (93-034 Łódź, ul. Piotrkowska 282)
01.12.2023

sPLOTY – warsztaty tradycyjnych technik

Lubisz prace manualne? Chcesz się twórczo wyżyć w jednej z tradycyjnych technik? Zapraszamy na sPLOTY – popołudniowe spotkania dla młodzieży, osób dorosłych oraz... więcej

Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi (93-034 Łódź, ul. Piotrkowska 282)
01.12.2023

Widzew Łódź - Clearex Chorzów

Mecz 14. kolejki Fogo Futsal Ekstraklasy. więcej

Hala MOSiR (ul. Małachowskiego 5/7)
01.12.2023
Kontakt