Nela – mała reporterka w Orientarium ZOO Łódź

autor:

Orientarium ZOO Łódź (kasy i wejście od ul. Konstantynowskiej)

30.09.2023

W sobotę, 30 września, w foyer Orientarium ZOO Łódź każdy będzie mógł spotkać się z młodą podróżniczką. Bezpłatne spotkanie rozpocznie się o 10:00.

Nela od 10 lat podróżuje po świecie. Relacje z jej wyjazdów oraz opowieści o najdalszych zakamarkach globu śledziły miliony fanów w całej Polsce. Teraz Nelę będzie można zobaczyć na żywo w Orientarium ZOO Łódź. 18-letnia już pisarka, ma na swoim koncie aż 20 podróżniczych książek dla dzieci. Zdobyła 4 Bestsellery i nagrodę TRAVELER National Geographic. Do łódzkiego ogrodu przywiezie najnowszą publikację „Nela w krainie tysięcy wysp”.

Nela planuje studiować archeologię lub biologię morską i dalej przekazywać dzieciom wiedzę zdobytą podczas wypraw i rozwijać w nich wiarę w możliwości spełniania dziecięcych marzeń już od najmłodszych lat. 

O czym opowie Nela?

Na spotkaniu porozmawiamy o podróżach Neli. Dotarła ona bowiem do ponad 50 krajów! Była nawet na Antarktydzie, gdzie nagrywała między innymi materiały podwodne obserwując pingwiny i lamparty morskie. - Bardzo się cieszę, że wyruszamy razem w kolejną podróż. Tym razem wybierzemy się do pewnego kraju, który składa się z ponad siedmiu tysięcy wysp. Mam na myśli Filipiny, które leżą daleko, daleko za wieloma morzami i jednym oceanem. W tej podróży zabiorę cię na kilka z tych wysp, wokół których rozwija się niesamowite morskie życie – zachęca do udziału w spotkaniu sama Nela.

W Orientarium będzie można również posłuchać opowieści z poprzednich wypraw, między innymi historii o ratowaniu kangurów w Australii czy nurkowaniu z rekinami. Dla prawdziwych fanów Neli przewidziano również moment na autografy.

Jak wziąć udział w spotkaniu?

Bezpłatne spotkanie z Nelą odbędzie się 30 września, o godzinie 10:00, w centrum konferencyjnym Orientarium ZOO Łódź. Nie trzeba się wcześniej zapisywać.

Podczas spotkania będzie szansa wygrać wejściówki do Orientarium.

Zobacz również:

poniedziałek, 11 grudnia 2023

	Akademia Polskiego Filmu: KINO MORALNEGO NIEPOKOJU cz. I

Akademia Polskiego Filmu: KINO MORALNEGO NIEPOKOJU cz. I

Zapraszamy na III semestr dwuletniego cyklu Akademii Polskiego Filmu. Każde spotkanie składa się z godzinnego wykładu filmoznawcy lub historyka kina oraz projekcji... więcej

11.12.2023
82. FESTIWAL MUSICA MODERNA

82. FESTIWAL MUSICA MODERNA

Tworzenie z wykorzystaniem warstwy wideo, gestu czy ruchu jest tendencją, którą można zaobserwować od wielu lat i której popularność cały czas rośnie. Liczne przykłady... więcej

11.12.2023

wtorek, 12 grudnia 2023

Polskie tańce tradycyjne o rytmach dwumiarowych w formach niescenicznych - warsztaty tańca

W Polsce tańców o rytmach parzystych (polkowych) oraz tańców w których część melodii grana jest w rytmie na dwa jest bardzo dużo. więcej

Dom Kultury "Ariadna" (ul. Niciarniana 1/3)
12.12.2023

Grudniowy SCOTTISH oraz BOURREE - warsztaty tańców Bal Folk

W grudniu zapraszamy wszystkich na Bal Folkową Klasykę czyli najpopularniejsze tańce wykonywane podczas tradycyjnych potańcówek w zachodniej Europie, które w Polsce... więcej

Dom Kultury "Ariadna" (ul. Niciarniana 1/3)
12.12.2023

Świąteczny maraton Latino Cubany

Jak tego dokonać? My mamy na to sprawdzoną receptę i jest nią oczywiście taniec. Zapraszamy dzień przed Mikołajkami na świetną zabawę! Latynoska muzyka sprawi, że... więcej

Dom Kultury "Ariadna" (ul. Niciarniana 1/3)
12.12.2023
Kontakt