Łódzka Noc Naukowców 2023

autor:

29.09.2023

Czy sztuczna inteligencja jest w stanie przynieść szczęście ludzkości? Jakie problemy wynikają z zanieczyszczenie hałasem oraz jaki jest wpływ ciągłej obecności dźwięku na nasze samopoczucie oraz zdrowie? Dlaczego w ogóle widzimy? Jak widzą świat zwierzęta? Zapraszamy na Łódzką Noc Naukowców 2023.

Między innymi na takie pytania starają się odpowiedzieć naukowcy z łódzkich uczelni i instytutów badawczych. 29 września 2023 r. w godzinach 19:00-23:00 w Centrum Nauki i Techniki EC1 będzie można poznać efekty ich wysiłków w coraz pełniejszym rozumieniu świata. 

Podczas Łódzkiej Nocy Naukowców w przyjaznej i dostępnej formie wspólnie odkryjemy najciekawsze osiągnięcia nauki. Sięgając do przykładowych pozycji programu wydarzenia, podczas panelu dyskusyjnego zastanowimy się, jak sztuczna inteligencja wpływa na szczęście. Wysłuchamy wykładu, którego centralnym pytanie brzmi: czy rozwiązania technologiczne są projektowane z myślą o rozkwicie ludzi, czy pozwalają budować wartościowe relacje i czy poprawiają dobrostan swoich użytkowniczek i użytkowników? Zastanowimy się nad aktywnością fizyczną i odżywianiem, jako czynnikami pro-ekologicznego stylu życia. Jeśli jesteśmy przy zdrowiu i dobrostanie, równie ciekawym, a często pomijanym zagadnieniem zanieczyszczenie hałasem. Podczas Łódzkiej Nocy Naukowców pochylimy się nad jego wpływem na dobrostan i jakość naszego życia. Izolowanie DNA, fluorescencja leków – to kolejne zagadnienia warsztatowe, którymi zajmiemy się w laboratoriach CNiT EC1. Natomiast na specjalnie przygotowanej ścieżce chemicznej poznamy fascynujący świat kolorów i światła. Dowiemy się także, jak różne jest postrzeganie świata, dlaczego i jak w ogóle widzimy.

Łódzką Noc Naukowców 2023 tworzą: Uniwersytet Łódzki, Uniwersytet Medyczny w Łodzi, Politechnika Łódzka, Instytut Energetyki Oddział Techniki Cieplnej "ITC" w Łodzi oraz Centrum Nauki i Techniki EC1.

Naszym wspólnym celem jest stworzyć cykliczne wydarzenie, podczas którego w przyjaznej i dostępnej formie wspólnie odkrywamy najciekawsze osiągnięcia nauki – mówi Magdalena Kosiada-Sylburska, kierująca CNiT EC1 – Tworząc program i sięgając po różnorodne formy prezentacji mamy nadzieję na obudzenie ciekawości i głodu wiedzy. Centrum Nauki i Techniki EC1 jest przy tym idealnym miejscem, aby zaprezentować osiągnięcia naukowczyń i naukowców powstające bardzo blisko, a kształtujące przyszłość każdego z nas.

Kiedy: 29 września 2023, godz. 19:00-23:00. Miejsce: Centrum Nauki i Techniki EC1.

UWAGA: wejście na Łódzką Noc Naukowców jest ulokowane we wschodniej części budynku, na wprost Hali Maszyn (przedłużenie ul. Dowborczyków).

Pełny program wydarzenia >>>

Bilety na Łódzką Noc Naukowców w cenie 20 zł od kupienia na stronie EC1 >>>

Zobacz również:

wtorek, 5 grudnia 2023

Biegówki na Zdrowiu z Zieloną Łodzią

Zrobiło się biało, w nocy dopadało i chociaż śniegu nie jest bardzo dużo, jednak wystarczy do przeprowadzenia zajęć narciarskich Zielonej Łodzi na Zdrowiu. Pierwsze w... więcej

Park im. Józefa Piłsudskiego - Park na Zdrowiu (Łódź Polesie, Zdrowie-Mania)
05.12.2023
Fuzja w świątecznym klimacie

Fuzja w świątecznym klimacie

Przedświąteczny nastrój już w pełni poczuć można w Fuzji, która w tym roku rozbłysła tysiącami światełek. W Ogrodach Anny pojawiła się ogromna 6 – metrowa choinka z... więcej

05.12.2023
plakat

ŁKS Commercecon Łódź - SC Prometey Dnipro

Faza grupowa siatkarskiej Ligi Mistrzyń. Grupa E, 4. kolejka. więcej

Sport Arena w Łodzi (94-020 Łódź, al. Unii Lubelskiej 2)
05.12.2023
Bezpłatne zajęcia z nauki jazdy na łyżwach na lodowisku MOSiR

Bezpłatne zajęcia z nauki jazdy na łyżwach na lodowisku MOSiR

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łodzi oraz Miejski Klub Łyżwiarski zapraszają na trzeci sezon bezpłatnej nauki jazdy na łyżwach, kontynuując sukces poprzednich... więcej

05.12.2023

1,2,3 - DO Muzeum idziesz TY!

To cykl warsztatów adresowany do dzieci w wieku od 1 do 3 lat wraz z opiekunami, którzy chcą razem kreatywnie spędzić czas w Muzeum. więcej

Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi (93-034 Łódź, ul. Piotrkowska 282)
05.12.2023
Kontakt