Łódzka Noc Naukowców 2023

autor:

29.09.2023

Czy sztuczna inteligencja jest w stanie przynieść szczęście ludzkości? Jakie problemy wynikają z zanieczyszczenie hałasem oraz jaki jest wpływ ciągłej obecności dźwięku na nasze samopoczucie oraz zdrowie? Dlaczego w ogóle widzimy? Jak widzą świat zwierzęta? Zapraszamy na Łódzką Noc Naukowców 2023.

Między innymi na takie pytania starają się odpowiedzieć naukowcy z łódzkich uczelni i instytutów badawczych. 29 września 2023 r. w godzinach 19:00-23:00 w Centrum Nauki i Techniki EC1 będzie można poznać efekty ich wysiłków w coraz pełniejszym rozumieniu świata. 

Podczas Łódzkiej Nocy Naukowców w przyjaznej i dostępnej formie wspólnie odkryjemy najciekawsze osiągnięcia nauki. Sięgając do przykładowych pozycji programu wydarzenia, podczas panelu dyskusyjnego zastanowimy się, jak sztuczna inteligencja wpływa na szczęście. Wysłuchamy wykładu, którego centralnym pytanie brzmi: czy rozwiązania technologiczne są projektowane z myślą o rozkwicie ludzi, czy pozwalają budować wartościowe relacje i czy poprawiają dobrostan swoich użytkowniczek i użytkowników? Zastanowimy się nad aktywnością fizyczną i odżywianiem, jako czynnikami pro-ekologicznego stylu życia. Jeśli jesteśmy przy zdrowiu i dobrostanie, równie ciekawym, a często pomijanym zagadnieniem zanieczyszczenie hałasem. Podczas Łódzkiej Nocy Naukowców pochylimy się nad jego wpływem na dobrostan i jakość naszego życia. Izolowanie DNA, fluorescencja leków – to kolejne zagadnienia warsztatowe, którymi zajmiemy się w laboratoriach CNiT EC1. Natomiast na specjalnie przygotowanej ścieżce chemicznej poznamy fascynujący świat kolorów i światła. Dowiemy się także, jak różne jest postrzeganie świata, dlaczego i jak w ogóle widzimy.

Łódzką Noc Naukowców 2023 tworzą: Uniwersytet Łódzki, Uniwersytet Medyczny w Łodzi, Politechnika Łódzka, Instytut Energetyki Oddział Techniki Cieplnej "ITC" w Łodzi oraz Centrum Nauki i Techniki EC1.

Naszym wspólnym celem jest stworzyć cykliczne wydarzenie, podczas którego w przyjaznej i dostępnej formie wspólnie odkrywamy najciekawsze osiągnięcia nauki – mówi Magdalena Kosiada-Sylburska, kierująca CNiT EC1 – Tworząc program i sięgając po różnorodne formy prezentacji mamy nadzieję na obudzenie ciekawości i głodu wiedzy. Centrum Nauki i Techniki EC1 jest przy tym idealnym miejscem, aby zaprezentować osiągnięcia naukowczyń i naukowców powstające bardzo blisko, a kształtujące przyszłość każdego z nas.

Kiedy: 29 września 2023, godz. 19:00-23:00. Miejsce: Centrum Nauki i Techniki EC1.

UWAGA: wejście na Łódzką Noc Naukowców jest ulokowane we wschodniej części budynku, na wprost Hali Maszyn (przedłużenie ul. Dowborczyków).

Pełny program wydarzenia >>>

Bilety na Łódzką Noc Naukowców w cenie 20 zł od kupienia na stronie EC1 >>>

Zobacz również:

czwartek, 30 listopada 2023

Chwile ulotne chwytam

Wystawa "Chwile ulotne chwytam"

“Otóż raptem nie ma kolorów na świecie. Nie ma. Brak. Kolory przez noc zostały ukradzione. Lub cokolwiek. Może wyprane. Może wyprali ten krajobraz, pejzaż za oknem w... więcej

18.11.2023 - 02.12.2023

„Szalone nożyczki” – spektakl Teatru Powszechnego w Łodzi

Teatr Powszechny w Łodzi zaprasza na Dużą Scenę na kultową komedię „Szalone nożyczki” więcej

Teatr Powszechny w Łodzi - Duża Scena (91-069 Łódź, ul. Legionów 21)
28.11.2023 - 30.11.2023

„Szalone nożyczki” – spektakl Teatru Powszechnego w Łodzi

Teatr Powszechny w Łodzi zaprasza na Dużą Scenę na kultową komedię „Szalone nożyczki” więcej

Teatr Powszechny w Łodzi - Duża Scena (91-069 Łódź, ul. Legionów 21)
29.11.2023 - 30.11.2023

Treningi biegowe Zielonej Łodzi

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami - ogłaszamy kolejne zajęcia biegowe. więcej

Park im. Roberta Baden-Powella w Łodzi (90-158 Łódź, Stanisława Małachowskiego 8)
30.11.2023
Andrzejkowy IMPRO Atak!

Andrzejkowy IMPRO Atak!

Jedyny w swoim rodzaju improwizowany wieczór andrzejkowy. Podczas spektaklu widzowie mogą się spodziewać tradycyjnych zabaw: lania wosku przez klucz, ustawiania w... więcej

30.11.2023
Kontakt