„Droga, Przenikanie, Miniatura” – wernisaż i recital fortepianowy w Akademickim Centrum Designu

autor:

Akademickie Centrum Designu (Łódź, ul. Księży Młyn 13/15)

07.07.2024

Zapraszamy na wernisaż wystawy i koncert fortepianowy. Kuratorkami wydarzenia są: dr Anna Wrzesień oraz dr hab. Agata Górska-Kołodziejska. Rozpocznie się ono 7 lipca (w niedzielę) o godz. 17:00.

granatowy wzorek na białym plakacie, o ziarnistej strukturze

Projekt „Droga, Przenikanie, Miniatura” jest synkretycznym odbiciem schematu życiowej podróży artysty ujętym w wizualnej i muzycznej – w tym przypadku chopinowskiej – miniaturze. Kompozycje zostały dobrane w taki sposób, by rękoma pianistki ukazać w małej formie kluczowe dla twórcy momenty. Muzyka koresponduje w tym wymiarze z dziełami wizualnymi, przenika je, czerpie inspirację z podobnych źródeł i skojarzeń oraz podejmuje próbę wzajemnej ilustracji i oddziaływania.

dr Anna Wrzesień – doktor sztuk plastycznych w dziedzinie sztuk projektowych. Absolwentka Wydziału Form Przemysłowych Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Obecnie prowadzi Pracownię Projektowania Społecznego w Instytucie Wzornictwa na Wydziale Sztuk Projektowych w macierzystej uczelni. Od 2020 roku członkini Rady Uczelni ASP w Łodzi. Projektantka wzornictwa, artystka, zaangażowana w design inkluzywny oraz badania empiryczne.

Autorka licznych prac badawczych, zrealizowanych m.in. z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju, Instytutem Technologii Bezpieczeństwa MORATEX, Śląskim Centrum Naukowo- Technologicznym Przemysłu Lotniczego. Od 2017 koordynatorka wydarzenia Eco Make w łódzkiej ASP. Od 2021 czynnie zaangażowana w projekty wdrażające Program „Uczelnia Dostępna”. W swojej Pracowni Projektowania Społecznego podejmuje tematy z zakresu projektowania inkluzywnego, a realizowane w niej prace dyplomowe zdobywają nagrody oraz wyróżnienia w krajowych oraz zagranicznych konkursach projektowych, m.in. Graduation Project Zamek Cieszyn, Design 32, Prime Time, Font Nie Czcionka.

Organizację ważnych przedsięwzięć w Akademii traktuje jako swego rodzaju misję oraz narzędzie popularyzacji odpowiedzialnego oraz inkluzywnego projektowania. Poza pracą naukową i dydaktyczną podejmuje działania artystyczne oraz projektowe zarówno w zakresie komunikacji wizualnej, projektowania produktu, jak i kreacji koncepcji i idei. Współpracuje z wieloma firmami i instytucjami. Swój zawód traktuje jako największą pasję życiową, a kontakt ze studentami jako ciągły pretekst do samodoskonalenia i aktualizacji wiedzy.

dr hab. Agata Górska-Kołodziejska – pianistka, pracownik naukowy Akademii Muzycznej G i K. Bacewiczów w Łodzi. Uhonorowana odznaką “Zasłużony dla Kultury Polskiej”, członkini zarządu Warszawskiego Towarzystwa Muzycznego, członkini Towarzystwa Imienia Fryderyka Chopina w Warszawie, pedagog, juror międzynarodowych chopinowskich konkursów krajowych i zagranicznych ( m.inn .Polska Tunezja Węgry), organizatorka międzynarodowych festiwali, konferencji i konkursów.

Ukończyła z wyróżnieniem studia w AM w Łodzi w klasie prof. M. Koreckiej-Soszkowskiej, tytuł doktora sztuk muzycznych uzyskała w AM w Krakowie, stopień doktora habilitowanego sztuki w AM w Poznaniu. Jest laureatką nagród solowych na międzynarodowych konkursach pianistycznych i wyróżnień dla najlepszego pianisty na międzynarodowych i ogólnopolskich konkursach wokalnych. Prowadzi międzynarodową działalność artystyczną (solowe recitale w Brukseli, Bułgarii, na Litwie, w Ukrainie i wielokrotnie w Tunezji). Solistka koncertów symfonicznych, koncertująca pianistka i kameralistka, występuje na scenach filharmonii, oper i sal koncertowych w całym kraju.

Jest autorką wielu monografii i artykułów oraz nagrań. W 2019 roku jej płyta „Muzyka Kobiet. Pieśni” otrzymała tytuł „Płyty Roku” czasopisma muzycznego HIFI i Muzyka. Jej płyty prezentowane były się w polskich lub zagranicznych rozgłośniach radiowych (Polskie Radio, HR2 Kultur). W 2022 roku zarejestrowała recital pianistyczny z polską muzyką wczesnoromantyczną F. Chopina i M. Szymanowskiej dla Warszawskiego Towarzystwa Muzycznego.

W latach 2012-2020 roku pełniła funkcję Prodziekana Wydziału Wokalno-Aktorskiego oraz Kierownika Instytutu Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi.


Wernisaż + koncert: 7 lipca, godz. 17:00
Czas trwania wystawy: 7 lipca – 1 września 2024 r.

Miejsce:
P1_Akademickie Centrum Designu
ul. Księży Młyn 13/15, Łódź

WSTĘP WOLNY


Link do wydarzenia FB

Link do strony z wydarzeniem

Link do Instagrama

Zobacz również:

poniedziałek, 24 czerwca 2024

 -  Miejska Strefa Kultury Zaprasza na Letnie wydarzenia

Miejska Strefa Kultury Zaprasza na Letnie wydarzenia

Miejska Strefa Kultury Zaprasza na Letnie wydarzenia w swoich 15 oddziałach. więcej

Łódź
24.06.2024 - 01.09.2024 cały dzień

poniedziałek, 8 lipca 2024

 -  Warsztaty MINECRAFT w Pasażu Łódzkim

Warsztaty MINECRAFT w Pasażu Łódzkim

W dniach od 1 do 27 lip­ca za­pra­sza­my do peł­nej atrak­cji stre­fy Mi­ne­craft w Pa­sa­żu Łódz­kim! więcej

Centrum Handlowe Pasaż Łódzki (al. Jana Pawła II 30)
08.07.2024 - 13.07.2024 12:00

sobota, 13 lipca 2024

Akcja "Książka na wakacjach!"

Często zabieracie ze sobą książkę na wakacje? Jeśli tak, ta akcja jest dla Was! Nieważne czy są to małe, czy duże podróże! Uwiecznij na zdjęciu letnie chwile z książką. Zdjęcia powinny przedstawiać… więcej

13.07.2024 cały dzień

Nabór do Akademii Wolontariatu Seniora

Od 17 czerwca Regionalne Centrum Wolontariatu “Centerko” wraca z Akademią Wolontariatu Seniora, czyli przestrzenią integracji międzypokoleniowej, służącą rozwijaniu nowych zainteresowań, pasji,… więcej

13.07.2024 cały dzień
 -  parkrun Łódź w Parku Poniatowskiego

parkrun Łódź w Parku Poniatowskiego

Czym jest parkrun Łódź? To bieg, trucht lub marsz na dystansie 5km z pomiarem czasu. Zapraszamy do udziału w dogodnej dla każdego formie i luźnej, pozbawionej rywalizacji atmosferze. więcej

Park im. ks. Józefa Poniatowskiego w Łodzi
13.07.2024 09:00
 -  parkrun w Lesie Łagiewnickim

parkrun Las Łagiewnicki

Czym jest parkrun Las Łagiewnicki? To bieg, trucht lub marsz na dystansie 5km z pomiarem czasu. Zapraszamy do udziału w dogodnej dla każdego formie i luźnej, pozbawionej rywalizacji atmosferze. więcej

Las Łagiewnicki (Łódź, ul. Łagiewnicka 305)
13.07.2024 09:00
 -  Kącik Rainbow dla najmłodszych w Manufakturze

Kącik Rainbow dla najmłodszych w Manufakturze

W każdy weekend (piątek-niedziela) w kąciku Rainbow na najmłodszych czekają gry i zabawy przygotowane przez Rainbow Tours. więcej

Manufaktura (Łódź, ul. Karskiego 5)
13.07.2024 10:00
Kontakt