Festiwal Karuzel w Manufakturze

autor:

Manufaktura (Łódź, ul. Karskiego 5)

20.04.2024

Tęsknicie za diabelskimi młynami, zamkiem strachów i wyścigami samochodzików? Manufaktura zabierze łodzian w sentymentalną podróż do lat 90. i ich kolorowych, zwariowanych lunaparków.

Festiwal Karuzel w Manufakturze

Od 20 kwietnia na rynku Manufaktury pojawi się Festiwal Karuzel, z kilkunastoma wielkimi maszynami i mnóstwem atrakcji. Bella Karuzella!

Od soboty, 20 kwietnia, na rynku Manufaktury pojawi się jedyny w mieście Festiwal Karuzel – huczne otwarcie zaplanowano w samo południe. Rynek Manufaktury wypełni się imponującymi maszynami, które wielu z nas pamięta z czasów swojego dzieciństwa. Na jakie atrakcje mogą liczyć łodzianie?

Na rynku Manufaktury stanie autodrom z szybkimi autkami, kolejki i karuzelki dla starszych i młodszych czy gry zręcznościowe – spróbujcie swoich sił w „Ustrzel gola”, rzutach lotkami do balonów czy na strzelnicy. Oczywiście, nie może zabraknąć ogromnych karuzel, a dla najodważniejszych – Break Dancer czy Street Fighter dostarczą ekstremalnych doznań. Koniecznie odwiedźcie też Pałac Śmiechu i Roller wodny!

Festiwal, poza potężną dawką rozrywki, będzie też okazją do zapoznania się z bogatą historią przemysłu lunaparkowego. Na plenerowej wystawie na rynku Manufaktury będzie można oglądać sentymentalne, niepublikowane nigdy dotąd foto-wspominki z różnych lunaparków w Polsce, w tym z kultowego dla Łodzi w Parku na Zdrowiu. Z kolei w galerii handlowej pojawi się wyjątkowa wystawa ruchomych modeli karuzel, z których duża część ma ponad pół wieku! Sprawdźcie, jak dawniej wyglądały karuzele, kto jako pierwszy w Polsce wybudował jedną z nich i skąd inspiracje czerpali ich budowniczowie!

Festiwal Karuzel zostanie z nami aż do 5 maja i będzie czynny od poniedziałku do niedzieli. Godziny otwarcia:

  • Poniedziałek – piątek: od 12 do 22
  • Sobota i niedziela: od 10 do 22

Ceny biletów wynoszą od 15 do 30 zł, w zależności od atrakcji, ale organizator przygotował specjalną promocję na karnet 10 wejść, który kosztuje 150 zł – przy zakupie karnetu atrakcje kosztują 15 zł.

20.04-5.05, rynek Manufaktury

Zobacz również:

czwartek, 20 czerwca 2024

Nabór do Akademii Wolontariatu Seniora

Od 17 czerwca Regionalne Centrum Wolontariatu “Centerko” wraca z Akademią Wolontariatu Seniora, czyli przestrzenią integracji międzypokoleniowej, służącą rozwijaniu nowych zainteresowań, pasji,… więcej

20.06.2024 cały dzień
 -  3. Przegląd Uczelni Artystycznych – Fotofestiwal w ACD i ASP

3. Przegląd Uczelni Artystycznych – Fotofestiwal w ACD i ASP

3. Przegląd Uczelni Artystycznych, będący częścią Fotofestiwalu 2024, potrwa od 13 do 26 czerwca. więcej

20.06.2024 11:00
 -  Wernisaż wystawy „INTERFERENCES, beyond horizons” w Galerii ASP

Wystawa „INTERFERENCES, beyond horizons” w Galerii ASP

„INTERFERENCES, beyond horizons”, autorstwa chilijskich artystów Móniki Bengoa, Danilo Espinozy, Ricardo Fuentealby-Fabio, Marceli Moncady i Ivána Zambrano, to projekt badający złożony związek między… więcej

Galeria ASP (Łódź, ul. Piotrkowska 68)
20.06.2024 11:00
 -  Fotofestiwal 2024 w Fabryce Sztuki

Fotofestiwal 2024 - Międzynarodowy Festiwal Fotografii w Łodzi

Fotofestiwal 2024 to blisko 30 wystaw i kilkadziesiąt wydarzeń towarzyszących – premiery polskich projektów, zdjęcia międzynarodowych gwiazd fotografii, najciekawsze tematy fotograficzne sezonu i… więcej

Fabryka Sztuki | Art_Inkubator (Łódź, ul. Tymienieckiego 3)
20.06.2024 14:00
 -  Port Łódź ze Strefą Kibica EURO 2024

Port Łódź ze Strefą Kibica EURO 2024

Port Łódź zaprasza do wspólnego kibicowania i wspierania Biało-Czerwonych w walce z najlepszymi drużynami Europy. więcej

Port Łódź (ul. Pabianicka 245)
20.06.2024 15:00
Kontakt