Festiwal Karuzel w Manufakturze

autor:

Manufaktura (Łódź, ul. Karskiego 5)

20.04.2024

Tęsknicie za diabelskimi młynami, zamkiem strachów i wyścigami samochodzików? Manufaktura zabierze łodzian w sentymentalną podróż do lat 90. i ich kolorowych, zwariowanych lunaparków.

Festiwal Karuzel w Manufakturze

Od 20 kwietnia na rynku Manufaktury pojawi się Festiwal Karuzel, z kilkunastoma wielkimi maszynami i mnóstwem atrakcji. Bella Karuzella!

Od soboty, 20 kwietnia, na rynku Manufaktury pojawi się jedyny w mieście Festiwal Karuzel – huczne otwarcie zaplanowano w samo południe. Rynek Manufaktury wypełni się imponującymi maszynami, które wielu z nas pamięta z czasów swojego dzieciństwa. Na jakie atrakcje mogą liczyć łodzianie?

Na rynku Manufaktury stanie autodrom z szybkimi autkami, kolejki i karuzelki dla starszych i młodszych czy gry zręcznościowe – spróbujcie swoich sił w „Ustrzel gola”, rzutach lotkami do balonów czy na strzelnicy. Oczywiście, nie może zabraknąć ogromnych karuzel, a dla najodważniejszych – Break Dancer czy Street Fighter dostarczą ekstremalnych doznań. Koniecznie odwiedźcie też Pałac Śmiechu i Roller wodny!

Festiwal, poza potężną dawką rozrywki, będzie też okazją do zapoznania się z bogatą historią przemysłu lunaparkowego. Na plenerowej wystawie na rynku Manufaktury będzie można oglądać sentymentalne, niepublikowane nigdy dotąd foto-wspominki z różnych lunaparków w Polsce, w tym z kultowego dla Łodzi w Parku na Zdrowiu. Z kolei w galerii handlowej pojawi się wyjątkowa wystawa ruchomych modeli karuzel, z których duża część ma ponad pół wieku! Sprawdźcie, jak dawniej wyglądały karuzele, kto jako pierwszy w Polsce wybudował jedną z nich i skąd inspiracje czerpali ich budowniczowie!

Festiwal Karuzel zostanie z nami aż do 5 maja i będzie czynny od poniedziałku do niedzieli. Godziny otwarcia:

  • Poniedziałek – piątek: od 12 do 22
  • Sobota i niedziela: od 10 do 22

Ceny biletów wynoszą od 15 do 30 zł, w zależności od atrakcji, ale organizator przygotował specjalną promocję na karnet 10 wejść, który kosztuje 150 zł – przy zakupie karnetu atrakcje kosztują 15 zł.

20.04-5.05, rynek Manufaktury

Zobacz również:

sobota, 15 czerwca 2024

 -  Bazaar Pyszności w M1

Bazaar Pyszności w M1

W dniach 14-15 czerwca zapraszamy na niezapomniane kulinarne doznania wszystkich wielbicieli tradycyjnych smaków polskiej kuchni! więcej

Centrum Handlowe M1 Łódź (ul. Brzezińska 27/29)
15.06.2024 09:00
 -  The Art Studium Teatralne

The Art Studium Teatralne

Studium Teatralne dostarcza funkcjonalnych narzędzi niezbędnych w pracy aktorskiej, pomaga również budować bazę teoretycznej i praktycznej wiedzy, związanej z teatrem jako dziełem sztuki. więcej

15.06.2024 10:00
 -  Fotofestiwal 2024 w Fabryce Sztuki

Fotofestiwal 2024 - Międzynarodowy Festiwal Fotografii w Łodzi

Fotofestiwal 2024 to blisko 30 wystaw i kilkadziesiąt wydarzeń towarzyszących – premiery polskich projektów, zdjęcia międzynarodowych gwiazd fotografii, najciekawsze tematy fotograficzne sezonu i… więcej

Fabryka Sztuki | Art_Inkubator (Łódź, ul. Tymienieckiego 3)
15.06.2024 10:00
 -  Zlot Dmuchańców w Parku Na Zdrowiu

Zlot Dmuchańców w Parku Na Zdrowiu

ZLOT DMUCHAŃCÓW W PARKU NA ZDROWIU! więcej

Park im. marszałka Józefa Piłsudskiego "Na Zdrowiu" (Łódź, ul. Konstantynowska 3/5)
15.06.2024 11:00
 -  Słowiańska Gimnastyka Kobiet - lekcja otwarta w Studio Jogi Kerala

Słowiańska Gimnastyka Kobiet - lekcja otwarta w Studio Jogi Kerala

Drogie Panie! Chciałybyście poznać tajemnice słowiańskiej gimnastyki, poczuć głębszą więź ze swoim ciałem i odkryć wewnętrzną harmonię? Zapraszamy Was serdecznie na otwarte zajęcia gimnastyki… więcej

Studio Jogi Kerala (Łódź ul. Brzezińska 247)
15.06.2024 11:00
Kontakt