Letnie warsztaty dla dzieci w Muzeum Pałac Herbsta

autor:

Muzeum Pałac Herbsta (Łódź, ul. Przędzalniana 72)

10.07.2024

Spędzacie wakacje w mieście i szukacie letnich atrakcji?

Letnie warsztaty dla dzieci w Muzeum Pałac Herbsta

Nic prostszego! Przygotowaliśmy dla Was serię ciekawych warsztatów. W każdą środę lipca i sierpnia zapraszamy do Muzeum Pałac Herbsta by spędzić czas w miłej atmosferze.

10 lipca - Stwórz swój zielnik!
Przypałacowy ogród pełen jest kolorów, zapachów i dźwięków. Zapraszamy na warsztaty, podczas których doświadczymy wszystkich tych wrażeń i poznamy różne gatunki roślin. Ponadto dowiemy się dlaczego zbierane rośliny suszono w specjalnych katalogach, czym były zielniki, jak wyglądał najstarszy polski „suchy ogród”. Podczas spotkania odpowiemy na te oraz inne pytania, stworzymy pamiątkowy zielnik, a także ozdobimy niepowtarzalną kartę tytułową płatkami wybranych kwiatów.

17 lipca - Kto (wy)gra?
„Ciuciubabka”, krokiet, hula-hop – to tylko kilka z licznie wybieranych zabaw na świeżym powietrzu w XIX wieku. Zaangażowanym w nie dorosłym, jak i dzieciom towarzyszył duch rywalizacji i rozbawienia. Podczas spotkania w przypałacowym ogrodzie będziemy mieli okazję nie tylko zapoznać się z zasadami praktykowanych dawniej gier i zabaw, ale także wypróbować swoich sił wykazując się zręcznością i entuzjazmem.

24 lipca - I jak tu sięzachować?!?!
Czy dawne zasady dobrego zachowania mogą nam się jeszcze dziś do czegoś przydać? Sprawdzimy to podczas warsztatów! Nauczymy się wszystkiego, co potrzeba damie i dżentelmenowi, by uniknąć gafy w takich towarzyskich sytuacjach, jak powitanie, rozmowa czy taniec. Przećwiczymy XIX-wieczne zalecenie z poradników dobrych manier.

31 lipca - Gdzie jest ten skarb?
Słoń na żyrandolu, lew na biurku, ptaki i owoce na piecach, a piesek w serwantce ? Czy to jest możliwe? Liczne muzealne skarby o różnych kształtach i formach wypełniają wybrane salony i pokoje prywatne. Koniecznie należy je odnaleźć! Podczas spotkania zamienimy się w pałacowych detektywów, poznamy do czego służyły odnalezione przedmioty, a także jak można było spędzać czas w obejrzanych uważnie wnętrzach.

7 sierpnia - Kto (wy)gra?
„Ciuciubabka”, krokiet, hula-hop – to tylko kilka z licznie wybieranych zabaw na świeżym powietrzu w XIX wieku. Zaangażowanym w nie dorosłym, jak i dzieciom towarzyszył duch rywalizacji i zabawy. Podczas spotkania w przypałacowym ogrodzie będziemy mieli okazję nie tylko zapoznać się z zasadami praktykowanych dawniej gier i zabaw, ale także wypróbować swoich sił wykazując się zręcznością i entuzjazmem.

14 sierpnia - I jak tu sięzachować?!?!
Czy dawne zasady dobrego zachowania mogą nam się jeszcze dziś do czegoś przydać? Sprawdzimy to podczas warsztatów! Nauczymy się wszystkiego, co potrzeba damie i dżentelmenowi, by uniknąć gafy w takich towarzyskich sytuacjach, jak powitanie, rozmowa czy taniec. Przećwiczymy XIX-wieczne zalecenie z poradników dobrych manier.

21 sierpnia - Gdzie jest ten skarb?
Słoń na żyrandolu, lew na biurku, ptaki, owoce na piecach, a piesek w serwatce? Czy to jest możliwe? Liczne muzealne skarby o różnych kształtach i formach znajdują się w wybranych salonach i pokojach prywatnych. Koniecznie należy je odnaleźć! Podczas spotkania zamienimy się w pałacowych detektywów, poznamy do czego służyły odnalezione przedmioty, a także co można było robić we obejrzanych uważnie wnętrzach.

28 sierpnia - Stwórz swój zielnik!
Przypałacowy ogród pełen jest kolorów, zapachów i dźwięków. Zapraszamy na warsztaty, podczas których doświadczymy wszystkich tych wrażeń i poznamy różne gatunki roślin. Ponadto dowiemy się dlaczego zbierane rośliny suszono w specjalnych katalogach? Czym były zielniki? Jak wyglądał najstarszy polski „suchy ogród”? Podczas spotkania odpowiemy na te inne pytania, a także stworzymy nie tylko pamiątkowy zielnik, lecz także ozdobimy niepowtarzalną kartę tytułową wybranymi płatkami kwiatów.

Warsztaty dla dzieci od 6. roku życia. Udział możliwy wyłącznie po wcześniejszym dokonaniu rezerwacji: edu.herbst@msl.org.pl
tel. 506 941 803 / 42 674 96 98 w. 35 (pn.-pt. 8:00-16:00).
Bilet: 10 zł

Do zobaczenia!

Link do wydarzenia

Zobacz również:

poniedziałek, 9 czerwca 2025

Nieodpłatne zajęcia dla Seniorów z Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora

Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora to kolejny projekt Urzędu Miasta Łodzi, mający na celu aktywizację społeczną osób starszych w miejscu ich zamieszkania. Głównym celem projektu jest edukacja… więcej

Łódź
09.06.2025 - 13.06.2025 00:00

Bezpłatne zajęcia sportowo-rekreacyjne z MOSiR

MOSiR Łódź serdecznie zaprasza na zajęcia sportowo -rekreacyjne organizowane na naszych obiektach. więcej

09.06.2025 - 13.06.2025 00:00

środa, 11 czerwca 2025

Nowy Klub Seniora w Łodzi zaprasza uczestników!

Łódzcy seniorzy już w lipcu zyskają nowe miejsce do spotkań, integracji i aktywizacji. Miasto Łódź w partnerstwie z Fundacją 4Future prowadzi nabór do nowo tworzonego Klubu Seniora przy ul. Wileńskiej… więcej

11.06.2025 cały dzień

Nordic Walking w Parku nad Jasieniem

Celem naszych zajęć jest promocja Nordic Walking jako aktywności dla KAŻDEGO, bez względu na wiek, płeć, pochodzenie, poglądy czy preferencje. Poprzez ruch wspieramy aktywizację osób z… więcej

Park "Nad Jasieniem" (Łódź, ul. Tymienieckiego 33)
11.06.2025 09:00

Jarmark Produktów Regionalnych ponownie w Porcie Łódź

Jarmark Produktów Regionalnych wraca do Portu Łódź! więcej

Port Łódź (ul. Pabianicka 245)
11.06.2025 10:00
 -  "PINOKIO" w Teatrze Wielkim

"PINOKIO" w Teatrze Wielkim

Opera familijna w dwóch aktach. To kolejna już (po m.in. Małym kominiarczyku Brittena i Jasiu i Małgosi Humperincka) nasza propozycja operowa dla dziecięcej publiczności. więcej

Teatr Wielki w Łodzi (Plac Dąbrowskiego)
11.06.2025 11:00

Wykłady oraz badanie w zakresie osteoporozy dla kobiet

Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych zaprasza 11 czerwca do udziału w wykładzie, który wygłosi prof. dr hab. med. Ewa Sewerynek Kierownik Zakładu Zaburzeń Endokrynnych i Metabolizmu Kostnego, Katedry… więcej

11.06.2025 12:00
Kontakt