O trollach krąży wiele legend i historii, które dorośli opowiadają dzieciom. W wielu z nich trolle przypominają dzikie stwory, podobne trochę do ludzi, a trochę do zwierząt. Trolle żyją w ukryciu, trzymają się w grupie i rzadko wystawiają się na cudze spojrzenie. Niewiele osób mówi o nich dobrze, za to wiele się ich boi, mimo że nigdy w życiu żadnego nie spotkało. Trolle również słyszały o ludziach niestworzone opowieści i przez wiele lat wolały im się nie pokazywać na oczy. Pora z tym skończyć! Nadszedł czas, żeby się w końcu zobaczyć!
Co się stanie kiedy trolle wyjdą z ukrycia i wejdą do miejsc, w których nikt się ich nie spodziewa? Jak zareagują na nie dzieci?
Jak wspólnie być, nie uciekając przed sobą w strach?
obsada: Grzegorz Brandt, Anna Drózd, Katarzyna Dudek, Jan Adam Kowalewski, Anna Łuczak, Michał Pęszyński, Cecylia Sobolewska, Marta Stańczyk, Piotr Swend, Julia Baranowska i Sebastian Świąder
reżyseria: Justyna Sobczyk
scenografia i kostiumy: Wisłomira Nicieja
muzyka: Sebastian Świąder
ruch: Agnieszka Kryst
produkcja: Paulina Uryszek
koordynacja: Wiktoria Siedlecka-Dorosz
Spektakl biletowany, odbędzie się w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 111 w Łodzi, ul. Jaracza 44/46.
#teatrdladzieci #osobyzniepełnosprawnością #równość
Teatr 21 to zespół teatralny, którego aktorami są głównie osoby z zespołem Downa i autyzmem. W ciągu 18 lat swojej działalności stworzył kilkadziesiąt spektakli prezentowanych w teatrach i instytucjach w całej Polsce. Grupa występowała na festiwalach krajowych (m.in. Wrocław, Poznań, Gdańsk, Kraków) i zagranicznych (Praga, Berlin, Helsinki, Freiburg). W 2019 roku spektakl “Rewolucja, której nie było” został nagrodzony na Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym “Boska Komedia” w Krakowie. Oprócz działalności artystycznej Teatr 21 zajmuje się również edukacją, pedagogiką teatru, działalnością wydawniczą, organizuje konferencje, wykłady i pracuje w międzynarodowych sieciach. W 2021 Teatr 21 został nagrodzony Paszportem POLITYKI w kategorii “Teatr”.
Obecnie Teatr 21 tworzy projekt Centrum Sztuki Włączającej, które jest pierwszą społeczną instytucją kultury w Warszawie w całości dedykowaną twórczości artystów z niepełnosprawnościami. Jego głównym zadaniem jest włączanie w pole sztuki, kultury i nauki różnorodnych grup społecznych. Mają tu miejsce m.in. spotkania z artystami, warsztaty dla rodzin i osób starszych, wykłady z zakresu studiów o niepełnosprawności i sztuce osób z niepełnosprawnościami, wystawy artystów sztuk wizualnych i wiele innych. Sama przestrzeń, jak i wszystkie wydarzenia są dostosowane do potrzeb osób z różnymi niepełnosprawnościami. Centrum Sztuki Włączającej jest stałą siedzibą Teatru 21.
Mały Festiwal Łódź Wielu Kultur
Festiwal Łódź Wielu Kultur to także wydarzenia zaplanowane z myślą o młodych widzach, dzieciach i bliskich im dorosłych.
Koncepcja Małego Festiwalu Łódź Wielu Kultur opiera się na budowaniu bliskości między małymi i dużymi za pomocą sztuki.
Bilety na spektakl w serwisie Bilety24
Zapraszamy na stronę Festiwalu Łódź Wielu Kultur (4-13 października)
Bądź na bieżąco i zaobserwuj festiwalowe profile: