Piknik na Fali na zakończenie 10 Łódzkich Senioraliów

W ramach tegorocznej jubileuszowej edycji Łódzkich Senioraliów w dniu 24 maja w godz. 11:00 - 14:00 odbędzie się wyjątkowy piknik urodzinowy na terenie Aquaparku Fala. Poza bezpłatnym wstępem na basen i możliwością udziału w bezpłatnych zajęciach w wodzie, odwiedzający będą mogli spróbować swoich sił w grze terenowej z nagrodami oraz skorzystać z licznych atrakcji w strefie namiotów.

W trakcie trwania wydarzenia tj. w godz. 11:00 – 14:00 osoby 60+ będą miały zapewniony bezpłatny 1,5 godzinny wstęp do Strefy Basenowej, z możliwością korzystania z basenów i wanien solankowych, basenów rekreacyjnych i sportowych oraz jacuzzi (wstęp wolny, zapisy nie są wymagane), a także bezpłatny parking w godz. 10:30 – 14:30. 

Zainteresowane osoby będą mogły wziąć również udział w zajęciach grupowych tj. aquasenior (gimnastyka w wodzie z instruktorem), nauka pływania z instruktorem oraz Drzwi Otwarte Fala dla Seniora (oprowadzanie po obiekcie, przedstawienie atrakcji, zapoznanie z ofertą Aquaparku FALA dla osób 60+). Ze względu na charakter powyższych zajęć wymagane jest wcześniejsze zapisanie się na listę uczestników - zapisy prowadzone będą telefonicznie od 7 do 23 maja pod nr. 42 683 44 83.  WAŻNE - obecnie poostały ostatnie wolne miejsca na naukę pływania. 

Podczas pikniku urodzinowego nie zabraknie również atrakcji dla całych rodzin. W strefie namiotów sąsiadującej z Aquaparkiem, przez cały czas trwania wydarzenia partnerzy  wydarzenia będą realizować zajęcia sportowe, gry zręcznościowe, porady, pomiary składu ciała, warsztaty plastyczne i nie tylko. Centra Zdrowego i Aktywnego Seniora zaproszą wszystkich zainteresowanych do udziału w grze terenowej polegającej na wykonywaniu prostych zadań tj. przeciąganie liny, gra w bule, karaoke, quiz z wiedzy ogólnej. Każdy z uczestników gry otrzyma upominek.

OFERTA W STREFIE NAMIOTÓW 

PARTNER

OFERTA

Almed

Bezpłatne badanie słuchu w słuchobusie oraz stoisko informacyjne

Biuro Aktywności Miejskiej

Już po raz XII realizowany będzie Łódzki Budżet Obywatelski. Jak co roku, mieszkańcy będą mieli możliwość współdecydowania o przestrzeni swoich osiedli i wpływania na swoje otoczenie. Aby jednak zmieniać przestrzeń, w której żyjemy, należy najpierw mieć pomysł i złożyć wniosek. Podczas zakończenia Łódzkich Senioraliów będzie taka możliwość i każdy kto zawita do stoiska ŁBO uzyska pełen pakiet informacji oraz będzie mógł taki wniosek złożyć.

Dom Dziennego Pobytu Tuwima

Podopieczni - seniorzy Domu Dziennego Pobytu zaprezentują swoje rękodzieło ( m.in. serwetki, origami, makramy). Opowiemy o funkcjonowaniu DDP i przeprowadzimy warsztaty „Sploty makramowe krok po kroku”.

DOZ Fundacja dbam o zdrowie

W ramach stoiska DOZ Fundacji chcielibyśmy zaproponować łódzkim Seniorom możliwość zwiększenia swojej wiedzy na temat zdrowego mózgu poprzez materiały dostępne dla uczestników – to w ramach prowadzonej w 2024 roku kampanii Zdrowy Mózg. Profilaktyka chorób, w tym także mózgu nierozerwalnie powiązana jest z aktywnością fizyczną. Na stoisku dostępny będzie rowerek stacjonarny, duża piła gimnastyczna oraz steper, na których będą mogli ćwiczyć Seniorzy pod okiem specjalisty. W namiocie odbędą się także pomiary ciśnienia
i saturacji krwi. W ramach oferty przygotujemy zdrowy poczęstunek dla wszystkich odwiedzających – elektrolity, soki, zdrowe batony i cukierki ziołowe.

Komenda Miejska Policji w Łodzi

Stoisko informacyjno – edukacyjne obsługiwane przez funkcjonariuszy Zespołu Profilaktyki Społecznej Wydziału Prewencji KMP w Łodzi – edukacja na rzecz bezpieczeństwa seniorów – quizy, pogadanki profilaktyczne, przedstawienie aplikacji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz Moja Komenda.

Łódzki Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia

Stanowisko informacyjne, na którym doradcy będą wydawać karty EKUZ, zakładać konto w IKP, informować o leczeniu uzdrowiskowym, terminach leczenia. Dodatkowo na przenośnym analizatorze będą wykonywać pomiary składu ciała (BMI, tkanka tłuszczowa, tkanka tłuszczowa trzewna). Dla najmłodszych – stolik malucha z quizami, kolorowankami.
Dodatkowo w ramach naszego stanowiska będzie stanowisko Stowarzyszenia Slow Jogging Polska, na którym trenerzy zrobią pokaz techniki slow joggingu.

Miejska Galeria Sztuki w Łodzi

Warsztat: Sceny z parku. Czym jest sztafaż?
Zajęcia warsztatowe Miejskiej Galerii Sztuki w Łodzi z rysunku pastelami. Tematem zajęć będzie sztafaż (z niem. Staffage od ausstaffieren, przyozdabiać), czyli sceny rodzajowe wprowadzane do krajobrazu – ludzie i zwierzęta, a inspiracją do stworzenia rysunków będzie zabytkowy łódzki park im. Adama Mickiewicza. Do udziału w warsztatach nie jest wymagane wcześniejsze doświadczenie artystyczne. Zapraszamy również osoby początkujące, czerpiące radość z tworzenia i chcące dalej rozwijać swoje umiejętności rysunkowe i kreatywność.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łodzi oraz Miejski Rzecznik Konsumentów w Łodzi

Warsztaty nordic walking, zajęcia z koordynacji ruchowej, celności, gra plenerowa „Mega Chińczyk”, łuki, spedball, rowerek treningowy.

Porady konsumenckie.

Miejskie Centrum Medyczne ''Śródmieście'' Sp. z o.o

Wspólne ćwiczenia z fizjoterapeutą 1 : 1.

Ocena ryzyka złamania osteoporotycznego przy wykorzystaniu narzędzia FRAX.

Miejskie Centrum Medyczne "Bałuty" w Łodzi + CZAS Bałuty

Na stoisku:
Alkogoogle.
Trambambula.
Porady fizjoterapeutyczne w zakresie rehabilitacji mięśni dna miednicy.

Instruktaż samobadania piersi.

Ocena ryzyka złamania osteoporotycznego przy wykorzystaniu narzędzia FRAX.

 

W ramach gry terenowej – przeciąganie liny.

Miejskie Centrum Medyczne „Górna” w Łodzi + CZAS Górna

Quiz z wiedzy ogólnej.

Gimnastyka umysłu

Zbieranie kart i wydawanie upominków dla uczestników gry terenowej.

Pamiątkowe zdjęcie w fotoramce.

Miejskie Centrum Medyczne „Polesie” w Łodzi

Stoisko informacyjne dot. oferty MCM „Polesie” w Łodzi, ulotki/broszury, gadżety.  Badanie poziomu cukru oraz pomiar ciśnienia.

Ocena ryzyka złamania osteoporotycznego przy wykorzystaniu narzędzia FRAX.

Miejskie Centrum Medyczne „Widzew” w Łodzi + CZAS Szpitalna

Na stanowisku:

Gra w Jengę XXL.

Pomiary przy wykorzystaniu specjalnej wagi m.in. BMI, % zaw. tłuszczu czy wody w ciele.

 

W ramach gry terenowej: gra w bule.

Miejskie Centrum Medyczne im. dr. Karola Jonschera w Łodzi + CZAS Przyrodnicza

Wspólne wiosenne śpiewanie w ramach gry terenowej! Karaoke dla każdego – będziemy dysponować profesjonalnym głośnikiem, mikrofonem oraz wydrukowanymi tekstami piosenek. Repertuar zarówno starych i lubianych przebojów jak i tych nowszych. Będzie wesoło i śpiewająco!

MSK: Karolew - Ośrodek Karolew

Stoisko informacyjne – prezentacja oferty kulturalnej Miejskiej Strefy Kultury w Łodzi (ulotki, broszury) oraz spotkanie z doradcą czasu wolnego oferującym pomoc w wygospodarowaniu czasu wolnego i dobrym jego wykorzystaniu.
Tańce integracyjne – grupowe proste układy taneczne z różnych stron świata.

Stowarzyszenie Aktywni eu.

W ramach projektu „Seniorze, na zdrowie!” finansowanego przez Unię Europejską zapraszamy do udziału w zajęciach manualnych, pokazie robotyki i warsztatach z Nordic Walking oraz zapoznania się z ofertą Stowarzyszenia Aktywni eu. na stoisku informacyjnym. Podczas pikniku organizator będzie informować o projekcie, Europejskim Korpusie Solidarności, angażowaniu seniorów w różnorodne działania aktywizujące, wolontariacie, działalności Stowarzyszenia oraz rozdawać gadżety i publikacje z tym związane. Przeprowadzone zostaną zajęcia manualne – rękodzieło, m.in. malowanie toreb, przywieszki z makramy, pokaz robotyki oraz warsztaty sportowe z Nordic Walking.
Warsztaty z Nordic Walking będą podzielone na dwie części. W części pierwszej omówiona zostanie prawidłowa technika, przygotowany zostanie i dobrany sprzęt oraz przeprowadzona zostanie rozgrzewka i ćwiczenia rozciągające. W części drugiej
odbędzie się wspólny spacer po Parku po wyznaczonej wcześniej trasie.
Warsztaty z Nordic Walking rozpoczną się o godzinie 13.00. Osoby zainteresowane udziałem proszone są o przybycie do naszego namiotu 15 minut przed rozpoczęciem warsztatu. Stowarzyszenie zapewnia sprzęt dla uczestników (kijki).

Stowarzyszenie Łódzki Klub Amazonka

Profilaktyka raka piersi – nauka samobadania piersi na fantomach edukacyjnych , poradnictwo indywidualne , grupowe. Edukacja zdrowotna w zakresie wczesnego wykrywania chorób nowotworowych – raka piersi.
Rozdawnictwo materiałów edukacyjnych – ulotek , płyt , instruktaży

Zakład Ubezpieczeń Społecznych I Oddział w Łodzi

Zapraszamy na stoisko ZUS przy, którym czekać będą na Państwa eksperci emerytalno-rentowi oraz doradcy emerytalni, którzy odpowiedzą na Państwa pytania. Ponadto na stanowisku, będzie można założyć profil na platformie Usług Elektronicznych, które umożliwi Państwu m.in. zapisywanie się na wizytę do ZUS. Dla chętnych konkursy z nagrodami-gadżetami.

 

Zobacz również:

czwartek, 18 lipca 2024

Szklarnia – Inkubator Teatralny | konkurs w Fabryce Sztuki

Zapraszamy niezależnych twórców i grupy teatru niezależnego do udziału w IV edycji Konkursu „Szklarnia – Inkubator Teatralny” w ramach realizowanego przez Fabrykę Sztuki w Łodzi programu Przestrzenie… więcej

18.07.2024 - 18.08.2024 00:00

niedziela, 21 lipca 2024

 -  17. LETNIA AKADEMIA JAZZU w Klubie Wytwórnia

17. LETNIA AKADEMIA JAZZU w Klubie Wytwórnia

Tegoroczna, 17. Letnia Akademia Jazzu rozpocznie się 4 lipca i potrwa do 29 sierpnia. więcej

Klub Wytwórnia (Łódź, ul. Łąkowa 29)
21.07.2024 00:00
 -  WYCIECZKA ROWEROWA z Łódzkim Klubem Turystów Kolarzy PTTK

WYCIECZKA ROWEROWA z Łódzkim Klubem Turystów Kolarzy PTTK

Łódzki Klub Turystów Kolarzy PTTK zaprasza 21.07.2024 r. na niedzielną bezpłatną wycieczkę rowerową czarnym szlakiem rowerowym - pojedziemy dokładnie tak jak przebiega szlak zwiedzając Park… więcej

Park Staromiejski (Łódź, ul. Nowomiejska)
21.07.2024 09:00
 -  Kącik Rainbow dla najmłodszych w Manufakturze

Kącik Rainbow dla najmłodszych w Manufakturze

W każdy weekend (piątek-niedziela) w kąciku Rainbow na najmłodszych czekają gry i zabawy przygotowane przez Rainbow Tours. więcej

Manufaktura (Łódź, ul. Karskiego 5)
21.07.2024 10:00
 -  Joga w Parku Źródliska I

Joga w Parku Źródliska I

To już XII sezon z Jogą w Parku. Jak co roku w okresie wakacyjnym Zielona Łódź i Centrum Hatha-Jogi Michała Szczepanika zapraszają na praktykę na świeżym powietrzu. więcej

Park Źródliska I w Łodzi
21.07.2024 10:00
 -  Joga na dachu Muzeum Fabryki w Manufakturze

Joga na dachu Muzeum Fabryki w Manufakturze

Wraz z sezonem wakacyjnym, powracają lubiane przez łodzian plenerowe atrakcje w Manufakturze. Jedną z nich będą bezpłatne zajęcia z jogi, prowadzone w wyjątkowym klimacie, bo… na tarasie Muzeum… więcej

Muzeum Fabryki w Łodzi (Manufaktura, ul. Drewnowska 58)
21.07.2024 10:00
Kontakt