Podróż w poszukiwaniu szczęścia - Dzień Dziecka w Centrum Dialogu

autor:

Centrum Dialogu im. Marka Edelmana w Łodzi (ul. Wojska Polskiego 83)

02.06.2024

2 czerwca (niedziela) 2024 roku w godzinach 15:00-18:00 z okazji Dnia Dziecka Centrum Dialogu im. Marka Edelmana w Łodzi zaprasza na wydarzenie rodzinne „Podróż w poszukiwaniu szczęścia”. Dzieci – zabierzcie do wspólnego świętowania swoich bliskich dorosłych: rodziców, dziadków, przyjaciół czy sąsiadów. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny.

Podróż w poszukiwaniu szczęścia. Dzień Dziecka w Centrum Dialogu

Tego dnia w bujnej i kojącej scenerii Parku Ocalałych będzie można wziąć udział w rodzinnych tańcach w poszukiwaniu szczęścia z DJ Myszką, poznać swoje potrzeby w oparciu o premierową książkę „Dlaczego? Czyli o tym, co nas napędza” autorstwa Katarzyny Samosiej (Wydawnictwo Studio Koloru), w malowniczy sposób ozdobić płócienne torby, poprzez zabawę poznać postawy prozdrowotne z Uniwersytetem Medycznym w Łodzi. Taneczna przygoda i otwarte warsztaty będą odbywać się w atmosferze rodzinnego pikniku.

Obchody Dnia Dziecka w Centrum Dialogu są inspirowane stałą wystawą dla dzieci i bliskich im dorosłych „Elementarz empatii”, która powstała u nas w ramach obchodów Roku 2022 poświęconego Alinie Margolis-Edelman. Wystawa, która będzie także otwarta podczas Dnia Dziecka, jest zaproszeniem do wspólnej zabawy, refleksji i dialogu wokół tematu empatii.

PROGRAM WYDARZENIA „Podróż w poszukiwaniu szczęścia – Dzień Dziecka w Centrum Dialogu” / Wstęp wolny

15.00-18.00 Stoiska warsztatowe

„Dlaczego? Czyli o tym, co nas napędza” – promocja książki Katarzyny Samosiej Wydawnictwa Studio Koloru

Na stanowisku Wydawnictwa Studio Kolorów będzie można wciąż udział w warsztatach wokół premierowej książki „Dlaczego? Czyli o tym, co nas napędza”, która w malowniczy i metaforyczny sposób opowiada o podróży w poszukiwaniu szczęścia w oparciu o rozpoznawanie potrzeb swoich i innych ludzi. Inspiracją do powstania książki autorstwa Katarzyny Samosiej jest idea Porozumienia Bez Przemocy (NVC) stworzona przez Marshalla Rosenberga. Tego dnia w Parku Ocalałych będzie można kupić tę i inne książki z oferty Wydawnictwa Studio Koloru.

Torby w kolorach szczęścia – warsztaty malowania na torbach / prowadzenie: pracownicy Centrum Dialogu
Uczestnicy samodzielnie ozdobią materiałowe torby, które następnie będą mogli zabrać do domów. Kolorowe prace powstaną pod okiem pracowników Centrum Dialogu. Szablon z motywem z książki „Dlaczego? Czyli o tym, co nas napędza”, który wykorzystamy do malowania, będzie pretekstem do rozmowy o tym, dlaczego należy przywiązywać wagę do potrzeb swoich i innych ludzi. Uwaga! Liczba toreb jest ograniczona, więc zachęcamy również do przynoszenia własnych toreb i koszulek, na których stworzymy kolorowe wzory.

„UMEDowe ONKOprzypowieści” – warsztaty prozdrowotne realizowane przez Uniwersytet Medyczny w Łodzi

Warsztaty dla maluchów – organizowane przez Uniwersytet Medyczny w Łodzi – mają na celu promowanie postaw prozdrowotnych w zakresie profilaktyki chorób nowotworowych. Na stanowisku warsztatowym będą wykorzystywane różnorodne formy: obraz, dźwięk, animacja czy zabawy ruchowe i sensoryczne, sprzyjające stymulacji i aktywizacji dzieci. Będzie dużo miejsca dla uczestników i uczestników zabaw na dzielenie się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami.

16.30-18.00 Rodzinne tańce w poszukiwaniu szczęścia z DJ Myszką  

DJ Myszka – czyli Asia Krukowska-Gulik, pedagożka teatru, animatorka społeczno-kulturalna – zaprasza na rodzinne tańce, podczas których zagra energetyczną mieszankę zarówno utworów dla dzieci jak i dorosłych. Będziecie mogli poruszać się między innymi do piosenek zespołu Czereśnie, AIDY, jak i znanych bądź nie utworów muzyki elektronicznej, głównie gatunku house. Chodźcie potańczyć i spotkać się w różnorodnym ruchu!

Prowadzące:

Katarzyna Samosiej –  absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Jako artystka zajmuje się sztuką książki i ilustracją. Swoje prace prezentowała na wielu wystawach w Polsce i za granicą. Jako arteterapeutka realizuje autorskie projekty artystyczne, prowadzi warsztaty dla dzieci i dorosłych, propagujące czytanie oraz promujące mądre i piękne książki. Edukatorka Centrum Dialogu im. Marka Edelamana w Łodzi.

DJ Myszka to Asia Krukowska-Gulik. Pedagożka teatru, tutorka. animatorka społeczno-kulturalna, DJka Na co dzień pracuje w Dziale Pedagogiki Teatru w Instytucie Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego, a od jakiegoś czasu spełnia się jako DJka. Uwielbia ludzi i taniec, a najbardziej tańczyć z ludźmi. 


W grafice wykorzystaliśmy ilustrację autorstwa Katarzyny Samosiej z książki „Dlaczego? Czyli o tym, co nas napędza” wydanej przez Studio Koloru. Użyty font to Brygida 1918 stworzona na podstawie starych matryc odnalezionych w Muzeum Książki Artystycznej.

Wydarzenie jest dostępne dla osób z niepełnosprawnością ruchową.


Więcej informacji pod linkiem

Link do Facebooka Centrum Dialogu

Link do Instagrama Centrum Dialogu

Zobacz również:

poniedziałek, 24 czerwca 2024

 -  Miejska Strefa Kultury Zaprasza na Letnie wydarzenia

Miejska Strefa Kultury Zaprasza na Letnie wydarzenia

Miejska Strefa Kultury Zaprasza na Letnie wydarzenia w swoich 15 oddziałach. więcej

Łódź
24.06.2024 - 01.09.2024 cały dzień

poniedziałek, 8 lipca 2024

 -  Warsztaty MINECRAFT w Pasażu Łódzkim

Warsztaty MINECRAFT w Pasażu Łódzkim

W dniach od 1 do 27 lip­ca za­pra­sza­my do peł­nej atrak­cji stre­fy Mi­ne­craft w Pa­sa­żu Łódz­kim! więcej

Centrum Handlowe Pasaż Łódzki (al. Jana Pawła II 30)
08.07.2024 - 13.07.2024 12:00
 -  Letnia Akademia Tańca 01.07 - 26.07 w AOIA

Letnia Akademia Tańca – Wakacyjne warsztaty taneczne dla młodzieży w AOIA

Zapraszamy na Letnie Warsztaty Taneczne dla młodzieży w Akademickim Ośrodku Inicjatyw Artystycznych! więcej

Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych w Łodzi (ul. Zachodnia 54/56)
08.07.2024 - 12.07.2024 12:00

czwartek, 11 lipca 2024

Akcja "Książka na wakacjach!"

Często zabieracie ze sobą książkę na wakacje? Jeśli tak, ta akcja jest dla Was! Nieważne czy są to małe, czy duże podróże! Uwiecznij na zdjęciu letnie chwile z książką. Zdjęcia powinny przedstawiać… więcej

11.07.2024 cały dzień

Nabór do Akademii Wolontariatu Seniora

Od 17 czerwca Regionalne Centrum Wolontariatu “Centerko” wraca z Akademią Wolontariatu Seniora, czyli przestrzenią integracji międzypokoleniowej, służącą rozwijaniu nowych zainteresowań, pasji,… więcej

11.07.2024 cały dzień

W głowie się nie mieści! Film i zajęcia o emocjach w EC1

NCKF i Ulica Żywiołów zapraszają na film "W głowie się nie mieści 2" i zajęcia "W labiryncie emocji”. więcej

EC1 - Łódź Miasto Kultury (ul. Targowa 1/3)
11.07.2024 09:30

Bezpłatne warsztaty_ JĘZYK - GODNOŚĆ - STAROŚĆ

Fundacja "W Człowieku Widzieć Brata" serdecznie zaprasza osoby w wieku 60+ i osoby pracujące z osobami starszymi na bezpłatne warsztaty w dwóch terminach do wyboru tj. 11 lipca i 17 lipca. Warsztaty… więcej

11.07.2024 10:00
 -  Kierunek: WAKACJE - warsztaty dla dzieci i młodzieży w Muzeum Miasta

Kierunek: WAKACJE - warsztaty dla dzieci i młodzieży w Muzeum Miasta

Czwartkowe, wakacyjne poranki to doskonała pora na muzealne warsztaty. więcej

Muzeum Miasta Łodzi (ul. Ogrodowa 15)
11.07.2024 10:30
Kontakt