Trzecia scena Urodzin Łodzi stanie na Księżym Młynie. Zagrają tu Santabarbara, Bruklin

Trzecia scena Urodzin Łodzi stanie na Księżym Młynie. W sobotę, 27 lipca, we wspaniałej scenerii zagrają dwa młode, ale już podbijające największe polskie letnie festiwale, zespoły: Santabarbara i Bruklin. 28 lipca natomiast, odbędzie się silent disco, realizowane w ramach projektu Kultugranty Łódzkiego Centrum Wydarzeń.

Trzecia scena Urodzin Łodzi stanie na Księżym Młynie -  fot. CC0 license
Trzecia scena Urodzin Łodzi stanie na Księżym Młynie , fot. CC0 license

Drugi dzień Urodzin Łodzi to nie tylko koncerty na placu Wolności. W sobotę (27 lipca) Łódzkie Centrum Wydarzeń zaprasza na Księży Młyn na kolejną odsłonę imprezy. W tej niezwykłej scenerii stanie dodatkowa scena Urodzin Łodzi 2019, na której zagrają dwa młode zespoły: łódzki Bruklin oraz Santabarbara, najnowszy projekt braci Pospieszalskich.

Bruklin to klasyczny rockowy kwintet założony w Łodzi. W swoich utworach grupa łączy gitarowe brzmienie z poetyką tekstów Bartłomieja Makrockiego, wokalisty i frontmana zespołu. To stali bywalcy ogólnopolskich festiwali, zwycięzcy Antyfestu Antyradia, którzy w tym roku wystąpią na Pol’and’rock 2019.

Santabarbara to natomiast najnowszy projekt braci Pospieszalskich drugiego pokolenia, czyli Łukasz, Szczepan i Nikodem Pospieszalcy. Na co dzień poruszają się na przeróżnym gruncie muzycznym inspirując się takimi artystami jak chociażby James Blake. Tego lata, zostali zaproszeni na największe sceny festiwalowe. Nim to jednak nastąpi to zagrają w Łodzi na Księżym Młynie.

Urodziny Łodzi trwają cały weekend także na Księżym Młynie. W niedzielę, 28 lipca, w godzinach popołudniowych odbędzie się silent disco w ramach "Pociągu Performatywnego" fundacji Przędzalnia Sztuki. Organizatorki planują "cichą dyskotekę" w słuchawkach i kilka skrajnie różnych muzycznych gatunków, które odzwierciedlać będą architektoniczno-społeczno-kulturowy tygiel jaki stanowi nasze miasto.

Powiązane aktualności

Polecane wydarzenia

Brak wydarzeń dla wybranych kryteriów
Kontakt