Wystawa "Algorytmy malarstwa" w Galerii ASP

autor:

Galeria ASP (Łódź, ul. Piotrkowska 68)

19.04.2024

Wystawa „Algorytmy malarstwa” jest częścią konferencji „Myślę i czuję 2024”. To otwarcie przestrzeni dla debaty na temat roli i znaczenia sztucznej inteligencji w sztuce, ze szczególnym uwzględnieniem malarstwa.

Wystawa "Algorytmy malarstwa" w Galerii ASP

Sztuczna inteligencja, AI, wkracza w nasze życie bez pardonu. Ma wielu entuzjastów, ale również i sceptyków. Czy jest to jedynie nowe narzędzie? Czy prawa autorskie będą zagrożone? Czy artysta malarz w świecie AI w ogóle będzie potrzebny? Gdzie w tym wszystkim jest miejsce dla duchowości? Pytań można postawić sobie wiele. Artyści biorący udział w wystawie będą starali się do nich ustosunkować, mierząc się z zagadnieniem AI. Prace będą artystycznym komentarzem, zapisem emocji i przemyśleń, wyrazem zarówno entuzjazmu, jak i wątpliwości i dystansu. Pracom towarzyszyć będą teksty ich autorów.

Na wystawie zostaną zaprezentowane prace wykładowców Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi.

Uczestnicy wystawy: Janusz Antoszczyk, Małgorzata Dobrzyniecka-Kojder, Jacek Galewski, Aleksandra Gieraga, Katarzyna Gołębiowska, Eryka Jura, Grzegorz Kalinowski, Marzena Łukaszuk, Izabela Morzyszek, Tomasz Musiał, Zbigniew Nowicki, Michał Rybiński, Rafał Sobiczewski, Piotr Stachlewski, Joanna Trzcińska, Przemysław Wachowski, Jan Wasiński

Kuratorka wystawy: dr hab. Joanna Trzcińska, prof. uczelni
Komisarz: mgr Izabela Morzyszek
Autor identyfikacji wizualnej wystawy: dr Piotr Gryz

Partnerem wydarzenia jest Fundacja Mecenas 5.0. 
Współorganizatorem wydarzenia jest Narodowe Centrum Kultury.

Wernisaż wystawy: 19.04.2024 r., godz. 18.00
Finisaż wystawy: 13.05.2024 r., godz. 19.00

Czas trwania wystawy: 19.04-14.05.2024 r.
wtorek–piątek: godz. 11:00-18:00
sobota: godz. 11:00-15:00


Strona wystawy

Strona Facebook Galerii

Instagram Galerii

Zobacz również:

sobota, 15 czerwca 2024

 -  Bazaar Pyszności w M1

Bazaar Pyszności w M1

W dniach 14-15 czerwca zapraszamy na niezapomniane kulinarne doznania wszystkich wielbicieli tradycyjnych smaków polskiej kuchni! więcej

Centrum Handlowe M1 Łódź (ul. Brzezińska 27/29)
15.06.2024 09:00
 -  The Art Studium Teatralne

The Art Studium Teatralne

Studium Teatralne dostarcza funkcjonalnych narzędzi niezbędnych w pracy aktorskiej, pomaga również budować bazę teoretycznej i praktycznej wiedzy, związanej z teatrem jako dziełem sztuki. więcej

15.06.2024 10:00
 -  Fotofestiwal 2024 w Fabryce Sztuki

Fotofestiwal 2024 - Międzynarodowy Festiwal Fotografii w Łodzi

Fotofestiwal 2024 to blisko 30 wystaw i kilkadziesiąt wydarzeń towarzyszących – premiery polskich projektów, zdjęcia międzynarodowych gwiazd fotografii, najciekawsze tematy fotograficzne sezonu i… więcej

Fabryka Sztuki | Art_Inkubator (Łódź, ul. Tymienieckiego 3)
15.06.2024 10:00
 -  Zlot Dmuchańców w Parku Na Zdrowiu

Zlot Dmuchańców w Parku Na Zdrowiu

ZLOT DMUCHAŃCÓW W PARKU NA ZDROWIU! więcej

Park im. marszałka Józefa Piłsudskiego "Na Zdrowiu" (Łódź, ul. Konstantynowska 3/5)
15.06.2024 11:00
 -  Słowiańska Gimnastyka Kobiet - lekcja otwarta w Studio Jogi Kerala

Słowiańska Gimnastyka Kobiet - lekcja otwarta w Studio Jogi Kerala

Drogie Panie! Chciałybyście poznać tajemnice słowiańskiej gimnastyki, poczuć głębszą więź ze swoim ciałem i odkryć wewnętrzną harmonię? Zapraszamy Was serdecznie na otwarte zajęcia gimnastyki… więcej

Studio Jogi Kerala (Łódź ul. Brzezińska 247)
15.06.2024 11:00
Kontakt