Wystawa: "Realacje" Ewy Misiak

Muzeum Fabryki (91-002 Łódź, ul. Drewnowska 58)

08.01.2023

Wśród obrazów figuratywnych typowo malarskich, na wystawie znajdują się również fetrografie, obrazy nienamalowane. To efekt moich poszukiwań, długi proces nasycony wieloma działaniami twórczymi. Wielka podróż, która doprowadziła mnie do fascynacji wełną i pozwoliła na oscylowanie między tkaniną artystyczną a malarstwem.

Wystawa: "Realacje" Ewy Misiak

Artystka znana nie tylko w Polsce, ale także we Francji i Szwajcarii. Ewa jest członkinią Warszawskiego Okręgu Związku Polskich Artystów Plastyków i związaną także z grupami twórczymi PositiceArt, Grafikteka oraz MiniTextlieArt.

Wystawa „Relacje” to zestaw ok. 20 prac malarskich oraz wykonanych we własnej technice pozostającej na pograniczu malarstwa i tkaniny. Ta wyjątkowa technika – fetrografia (termin powstały z dwóch słów: feutre – filc oraz graphie – zapis) powstała w wyniku twórczych poszukiwań artystki i fascynacji wełną i możliwościami jej przetwarzania.

Przekraczanie granic, wykraczanie poza obręb wytyczonych form i tworzenie nowych struktur i powiązań dotyczy nie tylko technicznych aspektów prac, ale także treści figuratywnych przedstawień.

Prace, na których zawsze pojawia się postać ludzka w różnych kontekstach - cieszą oko bogactwem form i kolorystycznych zestawień. Pojawiające się wątki muzyki, zabawy, ludzkich emocji są pretekstem do opowieści o człowieku zawieszonym w przestrzeni różnorakich, niejednoznacznych relacji.

Ekspozycja zostanie otwarta 7 stycznia 2003, godz. 12.00.

Wystawa będzie dostępna do końca stycznia 2023 r.

W załączeniu przesyłam krótkie słowo od autorki wraz z grafiką do wystawy.

Wszystkie informacje dotyczące wystawy znajdują się także na naszej www oraz social mediach Muzeum Fabryki.


O wystawie

Relacje - to dla mnie pojęcie klucz, za pomocą którego otwieram drzwi do ogromnej przestrzeni znaków, pozwalających na komunikowanie się z innymi.

Gama emocji, uczuć, słów, spojrzeń, gestów…

Na wystawie prezentuję obrazy figuratywne, w których postacie uchwycone są jakby w kadrze zdarzenia, w nieco statycznej formie, momentami wydają się zawieszone w próżni, zastygłe w ruchu. Ale za tym uchwyceniem chwili, stoi świat zdarzeń, powiązań, relacji. Każda z postaci opowiada swoją historię, komunikuje się ze sobą i z nami poprzez kontekst wydarzenia, symbolikę, kolor.

(fetrografie, termin własny utworzony z dwóch francuskich słów : feutre –filc oraz graphie – zapis).

Zobacz również:

poniedziałek, 30 stycznia 2023

Wystawa "Rzeźba w obiegu. Gdańsk – Łódź"

Wystawa artystek i artystów związanych z Katedrą Rzeźby Wydziału Rzeźby i Intermediów Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku otworzy jest dostępna dla zwiedzających w... więcej

12.01.2023 - 30.01.2023

Pracuj w kulturze, dołącz do zespołu EC1 Łódź!

Być może szukamy właśnie Ciebie! Aplikuj już dziś >>> https://bit.ly/EC1_pracaAktualnie trwa nabór na stanowiska: Specjalista w Narodowym Centrum Kultury Filmowej;... więcej

EC1 - Łódź Miasto Kultury (90-022 Łódź, ul. Targowa 1/3)
24.01.2023 - 18.02.2023

„Szalone nożyczki” – spektakl Teatru Powszechnego w Łodzi

Teatr Powszechny w Łodzi zaprasza na Dużą Scenę na kultową komedię „Szalone nożyczki” więcej

Teatr Powszechny w Łodzi - Duża Scena (91-069 Łódź, ul. Legionów 21)
27.01.2023 - 30.01.2023

WYSTAWA Aia Kora "Czasy się zmieniają"

Od 30 stycznia do 13 lutego, przy ul. Tuwima 10 w Fabryce Aktywności Miejskiej, w hallu na 3. piętrze podziwiać będzie można wystawę "Czasy się zmieniają" ukraińskiej... więcej

Fabryka Aktywności Miejskiej (Tuwima 10)
30.01.2023 - 13.02.2023
Fatamorgana Pizza Fest 2023

Jemy w Łodzi Pizza Fest 2023

Siódma edycja Jemy w Łodzi Pizza Fest to przede wszystkich 40 niepowtarzalnych pizz, a do tego jak zwykle specjalne wydarzenia towarzyszące. ... więcej

30.01.2023
Kontakt