XIV Międzynarodowy Festiwal Twórczości Młodych FOLKOWE INSPIRACJE

autor:

26.06.2024

Już po raz czternasty Łódź rozbrzmiewać będzie folkowymi rytmami, a na ulicach miasta spotkamy wielobarwne grupy artystów z różnych stron świata, dla których inspirację stanowi folklor, kultura ludowa, narodowe tradycje i i etniczne obyczaje.

XIV Międzynarodowy Festiwal Twórczości Młodych FOLKOWE INSPIRACJE

Artyści wraz z mieszkańcami Łodzi oraz gośćmi odwiedzającymi nasze miasto wypełnią sale koncertowe, teatralne, miejsca plenerowe, pasaże i ulice, by wspólnie aktywnie tworzyć różnorodne kulturowo prezentacje taneczne, wokalne, muzyczne, teatralne, instalacje plastyczne i pokazy mody.

W tym roku uczestnikami Festiwalu będzie około 300 osobowa grupa młodzieży i dorosłych artystów
z 11 krajów świata: Azerbejdżanu, Bangladeszu, Demokratycznej Republiki Konga, Indii, Kazachstanu, Łotwy, Meksyku, Palestyny, Polski, Ukrainy i Uzbekistanu, a na festiwalowych scenach zobaczymy także zespół składający się z artystów z Kolumbii, Grecji i Tunezji.

W Festiwalu uczestniczyć będzie także grupa 60 wolontariuszy z Polski i zagranicy.

Niezmiennie organizatorami Festiwalu FOLKOWE INSPIRACJE są Fundacja Promocji i Wspierania Twórczości CONVIVO oraz Pałac Młodzieży im. Juliana Tuwima w Łodzi.

Realizacją wydarzeń festiwalowych zajmie się 30 osobowy zespół projektowy. Partnerami wydarzenia, jak co roku, są łódzkie instytucje kultury, uczelnie wyższe oraz placówki edukacyjne.

Program tegorocznej edycji Festiwalu oparty jest na inspiracjach płynących z różnych zakątków świata. Przez Festiwal poprowadzą nas inspiracje orientalne, latynoskie, afrykańskie, kaukaskie, arabskie, bałkańskie, wschodnie, zachodnie i polskie, które wspólnie złożą się na pełną kolorów opowieść,
a realizowany zostanie poprzez różnorodne formy kulturalne i edukacyjne – koncerty, uliczne improwizacje taneczne, wieczory z tańcem, spektakle teatralne, instalacje plastyczno – muzyczne, pokazy mody,  warsztaty, gry miejskie.

Dzięki lokalizacji w 12 miejscach na terenie Łodzi, każdy mieszkaniec naszego miasta, turysta i gość może zostać uczestnikiem zaplanowanych wydarzeń.

Honorowy patronat nad Festiwalem objęły panie Wojewoda Łódzki Dorota Ryl oraz Prezydent Miasta Łodzi Hanna Zdanowska, co stanowi ogromne wyróżnienie.

Zadanie „14 Międzynarodowy Festiwal Twórczości Młodych FOLKOWE INSPIRACJE” jest realizowane dzięki dofinansowaniu z budżetu Miasta Łodzi.

Szczegółowy program Festiwalu

Więcej informacji

Zobacz również:

poniedziałek, 24 czerwca 2024

 -  Miejska Strefa Kultury Zaprasza na Letnie wydarzenia

Miejska Strefa Kultury Zaprasza na Letnie wydarzenia

Miejska Strefa Kultury Zaprasza na Letnie wydarzenia w swoich 15 oddziałach. więcej

Łódź
24.06.2024 - 01.09.2024 cały dzień

poniedziałek, 8 lipca 2024

 -  Warsztaty MINECRAFT w Pasażu Łódzkim

Warsztaty MINECRAFT w Pasażu Łódzkim

W dniach od 1 do 27 lip­ca za­pra­sza­my do peł­nej atrak­cji stre­fy Mi­ne­craft w Pa­sa­żu Łódz­kim! więcej

Centrum Handlowe Pasaż Łódzki (al. Jana Pawła II 30)
08.07.2024 - 13.07.2024 12:00

sobota, 13 lipca 2024

Akcja "Książka na wakacjach!"

Często zabieracie ze sobą książkę na wakacje? Jeśli tak, ta akcja jest dla Was! Nieważne czy są to małe, czy duże podróże! Uwiecznij na zdjęciu letnie chwile z książką. Zdjęcia powinny przedstawiać… więcej

13.07.2024 cały dzień

Nabór do Akademii Wolontariatu Seniora

Od 17 czerwca Regionalne Centrum Wolontariatu “Centerko” wraca z Akademią Wolontariatu Seniora, czyli przestrzenią integracji międzypokoleniowej, służącą rozwijaniu nowych zainteresowań, pasji,… więcej

13.07.2024 cały dzień
 -  parkrun Łódź w Parku Poniatowskiego

parkrun Łódź w Parku Poniatowskiego

Czym jest parkrun Łódź? To bieg, trucht lub marsz na dystansie 5km z pomiarem czasu. Zapraszamy do udziału w dogodnej dla każdego formie i luźnej, pozbawionej rywalizacji atmosferze. więcej

Park im. ks. Józefa Poniatowskiego w Łodzi
13.07.2024 09:00
 -  parkrun w Lesie Łagiewnickim

parkrun Las Łagiewnicki

Czym jest parkrun Las Łagiewnicki? To bieg, trucht lub marsz na dystansie 5km z pomiarem czasu. Zapraszamy do udziału w dogodnej dla każdego formie i luźnej, pozbawionej rywalizacji atmosferze. więcej

Las Łagiewnicki (Łódź, ul. Łagiewnicka 305)
13.07.2024 09:00
 -  Kącik Rainbow dla najmłodszych w Manufakturze

Kącik Rainbow dla najmłodszych w Manufakturze

W każdy weekend (piątek-niedziela) w kąciku Rainbow na najmłodszych czekają gry i zabawy przygotowane przez Rainbow Tours. więcej

Manufaktura (Łódź, ul. Karskiego 5)
13.07.2024 10:00
Kontakt