ZDROWO I KOLOROWO CZYLI WARSZTATY Z ROBIENIA ŚWIEC I SOLI DO KĄPIELI W TULIPANIE

autor:

Centrum Handlowe Tulipan (92-202 Łódź, aleja Piłsudskiego 94)

01.04.2023

CH Tulipan zaprasza serdecznie na kolejne, bezpłatne spotkanie z łódzkimi artystami 
w ramach Sobotniej Rękodzielni i Akademii Rękodzieła. Wielkanocna edycja tych cenionych targów rękodzieła potrwa aż 8 dni!

Sobotnia Rękodzielnia 1-8 kwietnia -  Sobotnia Rękodzielnia 1-8 kwietnia - plakat reklamowy.

Wielkanocne przygotowania trwają w najlepsze, także w Tulipanie. Już od najbliższej soboty, przez 8 dni na Klientów centrum handlowego czekać będą lokalni, łódzcy artyści i ich wyjątkowe dzieła sztuki użytkowej. To doskonała okazja, by znaleźć unikalne dekoracje i świąteczne upominki.

Pierwszy dzień Sobotniej Rękodzielni zapowiada się wyjątkowo ciekawie! W ramach Akademii Rękodzieła, w godzinach 14:00 – 17:00, każdy uczestnik wydarzenia będzie mógł spróbować swoich sił w robieniu wyjątkowych świec z pszczelego wosku oraz kul do kąpieli. Uczestnicy warsztatów pracować będą pod okiem doświadczonych Instruktorek: Patrycji Kruk  (Dobre Intencje) oraz Magdaleny Głowackiej (Pszczeli Warsztat), które nie tylko zdradzą tajniki swojego rzemiosła, ale również opowiedzą o właściwościach wykonanych z naturalnych składników produktów.

- Razem stworzymy bazę, wzbogacimy ją o zioła, zapach i kolor, a następnie uformujemy kule, które będzie można zapakować w estetyczne opakowania i zabrać do domu lub podarować komuś jako wyjątkowy prezent - mówi Patrycja Kruk, Dobre Intencje.

- Świece z pszczelego wosku są subtelniejsze, wolniej się spalają, a obcowanie z materiałem jakim jest wosk prosto z ula samo w sobie jest przyjemne i cudowne. Świece tworzę od 20 lat. Uważam, że dzieło rąk ma wyjątkową wartość, dlatego chcę propagować je wśród klientów CH Tulipan -  dodaje Magdalena Głowacka, właścicielka Pszczelego Warsztatu

Sobotnia Rękodzielnia to cykliczne spotkania z łódzkimi mistrzami rękodzieła, które  na dobre zagościły w przestrzeni CH Tulipan w Łodzi. O ich randze świadczy patronat Prezydenta Miasta Łodzi i Politechniki Łódzkiej. Centrum Handlowe od kilkunastu miesięcy, w trakcie kolejnych edycji wydarzenia, zmienia się w miejsce wypełnione najwyższej jakości rzemiosłem i sztuką. Od  tego roku formuła targów została rozszerzona o element kreatywny – raz w miesiącu Klienci CH Tulipan mają okazję poznać warsztat wystawców „od kuchni” i spróbować swoich sił w wytwarzaniu oryginalnych produktów.  

- Z niecierpliwością czekamy, my i nasi Klienci, na kolejne spotkanie w ramach Sobotniej Rękodzielni i kolejne, twórcze warsztaty. Każda edycja wydarzenia utwierdza nas w przekonaniu, że inicjatywa znakomicie wpisuje się w potrzeby mieszkańców Łodzi. Cieszymy się, że przed świętami Wielkiej Nocy możemy zaoferować im aż 8 dni spotkań z lokalnymi rzemieślnikami, którzy z tej okazji z pewnością przygotują mnóstwo oryginalnych produktów pozwalających wyczarować w domu świąteczną atmosferę i poczuć klimat wiosny.  – mówi Katarzyna Woźniak, Dyrektor CH Tulipan w Łodzi.

CH Tulipan serdecznie zaprasza na wielkanocną edycją targów rzemiosła Sobotnia Rękodzielnia!

Więcej informacji na temat Sobotniej Rękodzielni i aktualności na stronie: https://www.chtulipan.pl/

Zobacz również:

niedziela, 4 czerwca 2023

„Wystawa kaktusów i innych sukulentów” w Palmiarni Ogrodu Botanicznego w Łodzi

Ogród Botaniczny serdecznie zaprasza w dniach 2-4 czerwca 2023 r. na „Wystawę kaktusów i innych sukulentów” do łódzkiej Palmiarni, mieszczącej się w Parku Źródliska I,... więcej

Palmiarnia Ogrodu Botanicznego w Łodzi
02.06.2023 - 04.06.2023

Całonocny spacer po Łodzi.

Wszystkich miłośników łódzkich parków i długich spacerów Zielona Łódź zaprasza do udziału w corocznym, nocnym, 12-godzinnym spacerze. więcej

Park Helenów w Łodzi (Bałuty-Doły)
03.06.2023 - 04.06.2023
XXVI edycja cyklu Turniejów o Puchar Prezydenta Miasta Łodzi w Siatkówce Plażowej

XXVI edycja cyklu Turniejów o Puchar Prezydenta Miasta Łodzi w Siatkówce Plażowej

Cykl Turniejów o Puchar Prezydenta Miasta Łodzi w Siatkówce Plażowej to najstarsza łódzka impreza siatkówki plażowej i jednocześnie jedna z najstarszych w Polsce.... więcej

03.06.2023 - 04.06.2023

UKS Neptun Uniwersytet Łódzki - KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Mecz ostatniej (14) kolejki ekstraklasy piłki wodnej. więcej

Pływalnia SWFiS UŁ
04.06.2023

ŁSTW Politechnika Łódzka - Job Center Mega-Invest Poland WTS Polonia Bytom

Mecz ostatniej (14) kolejki ekstraklasy piłki wodnej. więcej

Zatoka Sportu Politechniki Łódzkiej (93-590 Łódź, aleja Politechniki 10)
04.06.2023
Kontakt