Dzień Dziecka w instytucjach kultury [HARMONOGRAM]

autor:

01.06.2018 - 03.06.2018

Muzeum Kinematografii, Plac Lecha Kaczyńskiego 1

01.06.2018,  godz. 20.00 Wielka ANIMAjówka                                                                                         

Pokaz plenerowy na Księżym Młynie w Łodzi, przy ul. Przędzalnianej 51.
Objazdowe kino dla dzieci (małych i całkiem dużych). W programie: animacje i konkursy, pokazy jednego odcinka z serii Przytul mnie oraz Żubr Pompik; pokaz animowanego filmu O czym szumi las (reż. R. Sivertsen, 2016, Norwegia) w wersji z dubbingiem. Zwierzolas to dom dla wielu małych stworzeń: myszy, wiewiórek, ptaków, ale i drapieżników, z których szczególnie groźny jest lis Rudolf, polujący na – zdawałoby się – bezbronne myszy. Leon Myszomędrek wraz z przyjaciółmi postanawiają działać, chcą wprowadzić ustawę o życiu wszystkich zwierząt w zgodzie. Przekonanie drapieżników do nowego pomysłu będzie jednak prawdziwym wyzwaniem! Wstęp bezpłatny.

03.06.2018, godz.  12.00 Mały Kinematograf

Warsztaty dla dzieci w wieku 3-7 lat. W programie: Bajkowy Dzień Dziecka, czyli kolorowy świat Clowna Eduardo: akrobacje, ekwilibrystyka, piramidy akrobatyczne, latające talerze, obręcze, piłeczki! Ponadto spotkanie z książkami TA-DAM i Mniam oraz projekcja filmów animowanych. Wstęp płatny.

Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych, ul. Zachodnia 54/56

1 czerwca pokaz spektaklu "Koziołek Matołek" Teatrzyku Jak Się Patrzy. 

Dom Literatury, ul. Roosevelta 17 organizuje imprezę wraz ze Szkołą Podstawową Specjalną Nr 176

12.06, godz.11.00 Uroczysty finał projektu edukacyjnego Góry Świętokrzyskie – wielkie, małe góry zorganizowany we współpracy ze Szkołą Podstawową Specjalną Nr 176

Otwarcie wystawy prac plastycznych wykonanych przez uczniów

Koordynacja: Magdalena Gułaj, Monika Paciorkowska

9 czerwca między godz. 14.30-16.00

 Piknik na Stokach, podczas którego wystąpią zespoły działające na terenie Domu Kultury „Ariadna”, „Brzdąc”, „Kukułeczka”, „Tańczące Nutki”, „Kaman”, „Mała Anilana”, ZPiT „Anilana”.

W programie także zabawy cyrkowe z Komikiem Tomikiem.

Teatr Nowy im. Kazimierza Dejmka w Łodzi, ul. Zachodnia 93

,,Tutaj jest wszystko”, Teatr Dramatyczny w Wałbrzychu

Spektakl dla widzów od 10 roku życia.

Bohaterem spektaklu „Tutaj jest wszystko”, wg „Książki wszystkich rzeczy” Guusa Kuijera, jest obdarzony niezwykłą wyobraźnią 9-letni Thomas. Chłopiec widzi rzeczy, których inni zdają się nie dostrzegać. Ma jedno marzenie: kiedy dorośnie, chce być szczęśliwy…
Rodzina Thomasa tylko na pozór jest całkiem zwyczajna. W domu chłopca skrywana jest pewna tajemnica. Z jej powodu kwiaty odchylają głowy w stronę szyb, a anioły zasłaniają oczy. Wszystko, co widzi Thomas, zostaje przez niego opisane w pamiętniku. To „Książka wszystkich rzeczy”, dzięki której chłopiec przestaje się bać… 

1 czerwca, piątek, godz. 17.00
Duża Scena Teatru Nowego im. Kazimierza Dejmka w Łodzi, ul. Więckowskiego 15 Cena biletu: 20 zł (bilety do kupienia w kasie Teatru Pinokio w Łodzi)
Spektakl w ramach Międzynarodowego Festiwalu - Teatralna Karuzela. Organizator: Teatr Pinokio w Łodzi.

Poleski Ośrodek Sztuki, ul. Krzemieniecka 2a

1 czerwca rusza akcja teatralna Dotknij Teatru na bis. Tegoroczne wydarzenie odbywa się pod hasłem DZIECI.ŃSTWO, a teatr staje się RODZINNYM PLACEM ZABAW. Sceny staną się miejscem budowania głębokich więzi podczas aktywnego doświadczania sztuki. Bogaty program obejmuje warsztaty, spektakle, prelekcję. Więcej na:  www.pos.lodz.pl, www.dotknijteatru.pl

1 czerwca o godz. 14.00-16.00 a deptaku ul. Piotrkowskiej najmłodsi z okazji swojego święta będą mogli otrzymać foldery do kolorowania. Podczas tego dnia zaprezentowana zostanie oferta działań familijnych instytucji. Materiały zostały przygotowane przez Poleski Ośrodek Sztuki.

1 czerwca o godz. 16.00 odbędzie się gościnny występ zespołu tanecznego seniorek ,,Cheerleaders" w Centrum Handlowym, ul.  Zgierska 104 a.

9.06 godz. 16:00
Dzień Dziecka z Zespołem Tańca Ludowego „Harnam”
miejsce: ZTL Harmanm, ul. Piotrkowska 282 a
Koncert grup dziecięcych Zespołu Tańca Ludowego „Harnam” podsumowujący sezon artystyczny 2017/2018. Prawdziwa uczta dla miłośników folkloru w wykonaniu dzieci. Szerokiej publiczności zaprezentują się zarówno debiutanci, jak i ci posiadający już pewne doświadczenie sceniczne młodzi artyści. Po koncercie na wszystkich czeka mnóstwo atrakcji i niezapomnianych przeżyć związanych z Dniem Dziecka.

Teatr Pinokio, ul. Kopernika 16

VIII Międzynarodowy Festiwal Teatralna Karuzela

ŚLADY – INSTALACJA ARTYSTYCZNA

26 maja, godz. 12.00, Park Źródliska I

Zapraszamy całe rodziny do wspólnego rozbudowywania instalacji będącej krajobrazem z podróży. W parku powstanie scenografia z papieru, folii i tkanin – trójwymiarowa widokówka. Dodatkowa roślinność, zarysy architektury, niewyraźne ścieżki będą punktem wyjścia do wymyślania nieoczywistych zasad panujących podczas wędrówki, skomplikowanych instrukcji przemieszczania się jak w grze planszowej.
Prowadzenie: Barbara Iwańska
Bezpłatne, zapisy pod nr 42 6366690

W POSZUKIWANIU ZAGUBIONEGO – WARSZTAT

26 maja, godz. 14.00, Park Źródliska I

Jak to jest zgubić duszę? Czy można zostawić ją gdzieś po drodze? Na lotnisku? Jak ją potem odnaleźć?! Po co się wyrusza się w drogę? Rozmowa o byciu „slow” w podróży i najnowszej książce Olgi Tokarczuk i Joanny Concejo „Zgubiona dusza” (wydawnictwo Format) posłuży jako punkt wyjścia do twórczego poszukiwania kształtu własnej drogi.
Prowadzenie – Anna Mrozińska-Szmajda
Warsztaty dla rodzin z dziećmi 6+
Bezpłatne, zapisy pod nr 42 6366690

DYSKOTEKA DLA DZIECI – DJ FAGOT

26 maja, godz. 16.00, Park Źródliska I

Dyskoteka i wspólne muzykowanie dla dzieci. Prowadzenie: DJ Fagot

 

BYSTRY JAK OSIOŁ (TEATR TAMTAM Z HOLANDII)

1 czerwca, piątek, godz. 10.00 i 12.00

Spektakl dla widzów od 5 roku życia.

Kiedy bez przerwy robisz coś źle, ludzie będą Ci powtarzać, że jesteś głupi jak osioł. Ale osły wcale nie są głupie; po prostu potrzebują więcej czasu na zrozumienie pewnych rzeczy. Jeśli nie jesteś bystry, po prostu stań się taki!, Cena: 19 zł

ひかり のぞみ こだま – CZYLI SZEROKIEJ DROGI! – SPOTKANIE Z HANĄ UMEDĄ

1 czerwca, piątek, godz. 12.00 –13.30, Park Źródliska I

Spotkanie z Haną Umedą, tańcem, sztuką kimona i kulturą Japonii. Bohaterka spotkania, jedyna w Polsce tancerka i instruktorka tańca Nihon Buyo, opowie o tajnikach kultury i zachęci do spotkania z fascynującą tradycją Dalekiego Wschodu. Będziemy tańczyć i sprawdzać na czym polega kitsuke – skomplikowana sztuka zakładania kimona.
Prowadzenie  Hana Umeda
Warsztat dla rodzin z dziećmi 5+, Bezpłatne, zapisy pod nr 42 6366690

BLISKO I DALEKO. MUZYCZNA PODRÓŻ DO ŹRÓDEŁ – WARSZTAT

1 czerwca, piątek, godz. 14.30–16.30, Park Źródliska I

Warsztaty te są poszukiwaniem i odkrywaniem naszych najgłębszych muzycznych źródeł. Najpierw „dokopiemy się” do tych najbliższych – do tradycji naszego kraju, czyli do polskiej muzyki ludowej. Przeniesiemy się też o wiele dalej – tam gdzie sięgają nasze źródła – do Afryki, w poszukiwaniu pierwotnych rytmów. Muzyczne podróże odbywają się przez zabawę, taniec i śpiew, przy towarzyszeniu prawdziwych, tradycyjnych instrumentów, takich jak harmonia polska czy różnorodne afrykańskie bębny.
Prowadzenie – Ekobity  (Małgorzata i Bartek Gulaj)
Dla rodzin z dziećmi 7+, Bezpłatne, zapisy pod nr 42 6366690

TUTAJ JEST WSZYSTKO (TEATR DRAMATYCZNY W WAŁBRZYCHU)

1 czerwca, piątek, godz. 17.00
Duża Scena Teatru Nowego im. Kazimierza Dejmka w Łodzi, ul. Więckowskiego 15

Spektakl dla widzów od 10 roku życia.                                                                                           Bohaterem spektaklu „Tutaj jest wszystko”, wg „Książki wszystkich rzeczy” Guusa Kuijera, jest obdarzony niezwykłą wyobraźnią 9-letni Thomas. Chłopiec widzi rzeczy, których inni zdają się nie dostrzegać. Ma jedno marzenie: kiedy dorośnie, chce być szczęśliwy…                   Płatne, 20 zł

THE RECYKLOFONS – KONCERT

1 czerwca, piątek, godz. 17.00, Park Źródliska I

Dziecięco-młodzieżowy, avant-rockowy zespół, grający na samodzielnie zbudowanych instrumentach, skonstruowanych metodą recyklingu. Ze starej walizki, trzonka do szpadla, wiader po farbach, rur kanalizacyjnych, puszek, czy blachy do pieczenia grupa wyczarowała własne instrumentarium i brzmienie. Bezpłatne

KINO W TRAMPKACH – „TYBETAŃSKA PIOSENKA”

1 czerwca, piątek, godz. 18.00, kawiarnia Tubajka

„Tybetańska piosenka” to oparta na prawdziwych wydarzeniach historia o dziecięcej determinacji i wytrwałości. Thupten, Sonam, Kelsang oraz Droma marzą, by wystąpić w konkursie talentów. Mimo sprzeciwu opiekunów przyjaciele kontaktują się z producentem programu, który zgadza się na ich występ pod warunkiem, że na czas dotrą z Gyangzê do Shenzhen – to dystans, który zazwyczaj pokonuje się samolotem. Wciąż, ani rodzice, ani opiekunowie nie wychodzą im naprzeciw. Dzieciaki postanawiają jednak wyruszyć w podróż.

Rekomendacja wiekowa: 9 – 12 lat

Płatne, 7 zł

Program warsztatów plastycznych z okazji Dnia Dziecka towarzyszących wystawie Katarzyny Boguckiej „W wolnej chwili – ilustracje” w Galerii Re:Medium ul. Piotrkowska 113.

 Warsztat plastyczny „Dla mnie relaks to…”, 28.05.2018, godz. 10.30

Słuchanie muzyki, czytanie książki, zabawa z przyjaciółmi na podwórku? A może coś bardziej oryginalnego i nietypowego? Dzieci będą miały za zadanie zilustrowanie w formie wycinanek swoje formy spędzania wolnego czasu lub swoje hobby.

 Warsztat plastyczny „Portret z nożyczkami”, 29.05.2018, godz. 10.30

Tym razem zadaniem mistrzyń i mistrzów nożyczek będzie sportretowanie kolegi lub koleżanki siedzącego obok na zajęciach. Istotną kwestią warsztatów będzie skonstruowanie portretu jedynie przy użyciu kolorów papierów, nożyczek i kleju.

 Warsztat plastyczny „Stoi na stacji lokomotywa”, 30.05.2018, godz. 10.30

Dzieci, po zapoznaniu się z wierszem „Lokomotywa” Juliana Tuwima zilustrowanym przez Autorkę wystawy Katarzynę Bogucką, będą miały za zadanie zilustrowanie przez siebie wagonu w formie wycinanek. Efektem będzie połączenie prac dzieci w książkę artystyczną.

Teatr Lalek im. Henryka Ryla ,,Arlekin”, ul. 1 Maja 2

Krawiec Pan Niteczka – Niedziela z Arlekinem/ Tajemnica guzików Arlekina!

27 maja 2018, godz. 12 (niedziela) Duża Scena, Foyer, Sala Prób

Od jakiegoś czasu zmieniamy nasze teatralne niedziele, aby każda z nich była zaskakująca i inna od poprzedniej. 27 maja zapraszamy ponownie do nas, tym razem na dzień z „Krawcem Panem Niteczką”. Spróbujemy wspólnie odkrywać nie tylko zakamarki naszego teatru, ale przede wszystkim wspólnie spróbować odkryć zakamarki dziecięcej wyobraźni. Jaki teatr można zobaczyć przez dziurki guzików? Jaki teatr można „uszyć” z kawałków nici? Ale też, jaki teatr tka i podpowiada nam nasza fantazja? „Krawiec Pan Niteczka” pokazuje, że teatr można stworzyć dosłownie z przedmiotów, które ma się pod ręką, reszta zależy od nas samym.  Zaprosimy zatem widzów do intrygującej gry już przed spektaklem, pobawimy się w jego przerwie i będziemy kontynuować po jego zakończeniu. Na scenie będzie można zobaczyć pracownię Pana Niteczki i a potem pracownię Teatru Arlekin. Widzowie będą musieli zebrać wszystkie elementy układanki i wspólnie stworzyć „wieszak wysnutych opowieści”.

Przedstawienie/wstęp płatny – 22 zł

***

Siedem czerwonych kapturków, trzy wilki i jeden zagubiony dalmatyńczyk
27 maja 2018, od godz 12 (niedziela) – Galeria A „Akwarium” na górnym foyer

„Siedem czerwonych kapturków, trzy groźne wilki i jeden zagubiony dalmatyńczyk” to wystawa lalek teatralnych, inspirowanych przedstawieniami w łódzkim Teatrze Arlekin, a stworzonych samodzielnie przez dzieci, w dowolnych technikach wykonawczych i lalkowych. Są tu kukiełki, pacynki, planszetki, ale także skomplikowane i całkiem spore marionetki. Lalki powstały przy okazji XV Międzyszkolnych Lalkowych Spotkań Teatralnych im. Waldemara Presi, którym patronował łódzki Arlekin, na który składa się konkurs teatralny i konkurs plastyczny. Na wystawie prezentowanych będzie wszystkich 55 lalek zgłoszonych do tegorocznej edycji. Na dzień dziecka i cały miesiąc oddajemy więc i naszą Galerię A w ręce młodych scenografów!

Wystawę można oglądać bezpłatnie w godzinach pracy teatru i w trakcie spektakli. Wystawa potrwa do końca czerwca.

***

Dzień dziecka w Arlekinie – „Złota Rybka” i poławiacze marzeń, czyli po co nam marzenia?

1 czerwca 2018, godz. 9 i 11 (scena kameralna)

1 czerwca zapraszamy wszystkie dzieci na dzień z naszymi marzeniami. Najpierw obejrzymy przedstawienie pt. „Złota Rybka” a potem, w teatralnym warsztacie ruszymy wspólnie w pościg za naszymi marzeniami. „Złota rybka” to kameralna sztuka oparta na oryginalnym tekście Aleksandra Puszkina, w poetyckim tłumaczeniu Juliana Tuwima. Spektakl pokazuje, jak bardzo może zmienić się człowiek, kiedy staje w obliczu pokusy władzy i bogactwa. Ile można stracić, co zyskać? Jak dokonywać odpowiednich wyborów?

Po spektaklu będziemy bawiąc się rozmawiać, o tym, co jest ważne w naszym życiu i czy warto marzyć? A jak tak, to czy możemy spełniać swoje marzenia? Co chcielibyśmy robić? kim chcielibyśmy być? A może w teatrze uda się spełnić, któreś z dziecięcych marzeń?

Tego dnia wymagana jest rezerwacja na przedstawienia.

Przedstawienie/wstęp płatny – 18 zł

 

Ośrodek Kultury ,,Górna”

26.05 Ośrodek Kultury Górna, ul. Siedlecka 1

 • 10.00  Rodzinne warsztaty "Podróże ze sztuką"
 • 12.00-14.00 Piknik artystyczny dla Mamy / prezentacje artystyczne

26.05 Strefa Kultury Otwartej, ul. Jagiellonki 4

 • 11.00 Warsztaty rodzinne "Zrób Mamie teatr"

01.06 Strefa Kultury Otwartej, ul. Jagiellonki 4

 • 11.00-19.00 "Manifest dziecięcej radości" – całodzienna akcja twórcza

01.06 Ośrodek Kultury Górna, ul. Siedlecka 1

 • 10.00-14.00 Ogród otwarty – animacje ogrodowe, gry i zabawy

03.06 ul. Piotrkowska

 • 11.00-15.00 udział w Miejskim Dniu Dziecka / animacje, prezentacje sceniczne
 
 

Centrum Kultury Młodych - Łódź, ul. Lokatorska 13

 

05.06.2018 r. w godz. 16.30 – 18.00 - Dzień Dziecka na bis

W programie: prezentacje artystyczne, animacje taneczne i plastyczne, konkursy z nagrodami, malowanie buziek i inne atrakcje

Współorganizator: Spółdzielnia Mieszkaniowa „Towarzystwo Lokator”

Miejsce realizacji: Centrum Kultury Młodych – Łódź, ul. Lokatorska 13

Impreza adresowana do dzieci mieszkających na terenie osiedla SM "Towarzystwo Lokator" - wstęp wolny

 

09.06.2018 r. godz. 13.30 – 18.00 – Piknik z okazji Dnia Dziecka na Stawach Jana – organizator pleneru: SP nr 109 w Łodzi – CKM jest współorganizatorem wydarzenia

W programie: zabawy z animatorami, dmuchańce, gry sportowe, konkursy dla dzieci, występy dzieci z pobliskich przedszkoli, grup artystycznych działających przy Centrum Kultury Młodych oraz uczniów SP 109.

Miejsce realizacji: Obiekt Rekreacyjny "Stawy Jana" - Łódź, ul. Rzgowska 247 - wstęp wolny

 

Teatr Muzyczny, ul. Północna 47/51

28 maja, godz. 13-17 podobnie jak w ubiegłym roku wspólnie z łódzkim Lions Clubem impreza plenerowa oraz przedstawienie Impro Atak dla ponad 300 dzieci z łódzkich domów dziecka, w ramach imprezy plenerowej dmuchane zjeżdżalnie, kucyki ze współpracującej z teatrem stadniny Zbyszko, pokaz motocykli oraz zabawy z animatorami. (Impreza zamknięta dla wymienionych dzieci).

6 czerwca, godz. 11 Dzieci Dzieciom czyli Koncert Przedszkolaków w Teatrze Muzycznym w Łodzi. Po raz trzeci zapraszamy do naszego teatru na wyjątkowy występ łódzkich Przedszkolaków. Mali Artyści zaprezentują swoje wokalne umiejętności podczas radosnego, pełnego przebojów (m.in. musicalowych!) koncertu. (Płatne)

6 czerwca, godz. 18. Madonna – królowa muzyki pop! Występ zespołu Broadway Girls, zespołu będącego efektem odbywających się pod patronatem teatru warsztatów taneczno-aktorskich dla dziewczynek w wieku 7-11 lat, prowadzonych przez choreografkę Olgę Lipską. (Płatne)

 

Polecane wydarzenia

środa, 26 czerwca 2019

Łódź kreuje miejsca pracy. Dzień Otwarty BSS SA w Urzędzie Miasta Łodzi

W ramach projektu „Łódź kreuje miejsca pracy”, 26 czerwca 2019 r., w Urzędzie Miasta Łodzi odbędzie się Dzień Otwarty BSS SA. W ten sposób Business Support Solution... więcej

Urząd Miasta Łodzi (ul. Piotrkowska 104)
26.06.2019

sobota, 29 czerwca 2019

Songwriter Łódź Festiwal - arch. UMŁ

Sprawdź, kto wystąpi podczas Songwriter Łódź Festiwal 2019

W tym roku Songwriter Łódź Festiwal obchodzi swoje pięciolecie. Od 2015 roku na skrzyżowaniu Piotrkowskiej i 6-go Sierpnia prezentowali się artyści z różnych stron... więcej

29.06.2019

niedziela, 30 czerwca 2019

Baśniowy Pasaż Róży, czyli darmowe bajki i zabawy dla dzieci - mat. ŁCW

Baśniowy Pasaż Róży, czyli darmowe bajki i zabawy dla dzieci

Trzynaście bajek skierowanych dla dzieci to nowość w kalendarzu miejskich imprez. Łódzkie Centrum Wydarzeń postanowiło wykorzystać potencjał miejsca kojarzonego z... więcej

30.06.2019

środa, 3 lipca 2019

Koncert Piotrkowska Kameralnie - mat. ŁCW

Piotrkowska Kameralnie, czyli jazz, klasyka, poezja, swing i wiele innych

Oto program artystyczny trzeciego sezonu plenerowych koncertów w pasażu Rubinsteina. Łodzianie w każdą środę będą mieli okazję do poszerzenia swoich horyzontów... więcej

Pasaż Rubinsteina
03.07.2019

czwartek, 4 lipca 2019

4 lipca powraca letnia scena w Pasażu Rubinsteina. Druga educja Stand-up Piotrkowska Druga edycja odbywać się będzie do 29 sierpnia 2019 roku. - fot. ŁCW

Stand-up Piotrkowska. Start już 4 lipca

Już 4 lipca powraca letnia scena w Pasażu Rubinsteina. Co czwartek występować będą najpopularniejsi komicy z całej Polski. Stand-up Piotrkowska to cykl otwartych,... więcej

Pasaż Rubinsteina
04.07.2019

piątek, 5 lipca 2019

Teatralny Pasaż Róży

Przed nami trzeci sezon rozrywki na najwyższym poziomie w niezwykłej miejskiej scenerii. Tym razem Pasaż aż 8 razy zamieni się w prawdziwy teatr, oferując spektakle w... więcej

Pasaż Róży (ul. Piotrkowska 3)
05.07.2019

sobota, 6 lipca 2019

"Hokus Pokus" - Festiwal Sztuki Ulicznej rusza już 22 czerwca i potrwa... do 1 września

Ulica Piotrkowska w wybrane weekendy wakacji będzie tętnić życiem dzięki artystom ulicznym. Aż sześć tematycznych dni wypełnionych będzie sztuczkami cyrkowymi,... więcej

Ulica Piotrkowska
06.07.2019
Songwriter Łódź Festiwal - arch. UMŁ

Sprawdź, kto wystąpi podczas Songwriter Łódź Festiwal 2019

W tym roku Songwriter Łódź Festiwal obchodzi swoje pięciolecie. Od 2015 roku na skrzyżowaniu Piotrkowskiej i 6-go Sierpnia prezentowali się artyści z różnych stron... więcej

06.07.2019

niedziela, 7 lipca 2019

"Hokus Pokus" - Festiwal Sztuki Ulicznej rusza już 22 czerwca i potrwa... do 1 września

Ulica Piotrkowska w wybrane weekendy wakacji będzie tętnić życiem dzięki artystom ulicznym. Aż sześć tematycznych dni wypełnionych będzie sztuczkami cyrkowymi,... więcej

Ulica Piotrkowska
07.07.2019
Kontakt
RODO

Informacja dotycząca ochrony danych osobowych

Klauzula informacyjna
dotycząca przetwarzania danych osobowych,
dla których administratorem danych jest Prezydent Miasta Łodzi

Szanowni Państwo,

zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady UE 2016/679 w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE) uprzejmie informujemy, że:

 1. Administratorem danych osobowych jest Prezydent Miasta Łodzi z siedzibą w Łodzi przy ul. Piotrkowskiej 104, 90-926 Łódź, tel.: +48 (42) 638-44-44,  fax: +48 (42) 272-60-01, e-mail: lckm@uml.lodz.pl.
 2. Inspektorem ochrony danych w Urzędzie Miasta Łodzi jest Pani Agnieszka Kozłowska, tel. +48 (42) 638-59-50, e-mail: iod@uml.lodz.pl.
 3. Podanie danych osobowych jest warunkiem koniecznym do realizacji sprawy w Urzędzie Miasta Łodzi.
  Ogólną podstawę do przetwarzania danych stanowi art. 6 ust. 1 lit. a - e ogólnego rozporządzenia.
  Ogólne cele przetwarzania danych zostały wskazane w następujących przepisach:
  1. ustawie z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2017 r., poz. 1875 ze zm.);
  2. ustawie z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym (Dz. U. z 2017 r., poz. 1868 ze zm.).

Dokładne informacje o celach i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych są dostępne w szczegółowych wykazach zadań, realizowanych przez wewnętrzne komórki organizacyjne Urzędu Miasta Łodzi.

 1. Dane osobowe mogą być udostępniane innym podmiotom, uprawnionym do ich otrzymania na podstawie obowiązujących przepisów prawa, a ponadto odbiorcom danych w rozumieniu przepisów o ochronie danych osobowym, tj. podmiotom świadczącym usługi pocztowe, kurierskie, usługi informatyczne, bankowe, ubezpieczeniowe. Dane osobowe mogą być również przekazywane do państw trzecich, na podstawie szczególnych regulacji prawnych, w tym umów międzynarodowych.
 2. Dane osobowe będą przetwarzane, w tym przechowywane zgodnie z przepisami ustawy z dnia 14 lipca 1983 r. o narodowym zasobie archiwalnym i archiwach (Dz. U. z 2018 r., poz. 217 ze zm.), a w przypadku przetwarzania danych na podstawie wyrażonej zgody, przez okres niezbędny do realizacji wskazanego celu.
 3. W związku z przetwarzaniem danych osobowych, na podstawie przepisów prawa, posiada Pani/Pan prawo do:
  1. dostępu do treści swoich danych, na podstawie art.15 ogólnego rozporządzenia;
  2. sprostowania danych, na podstawie art.16 ogólnego rozporządzenia.

W przypadku przetwarzania danych na podstawie wyrażonej zgody posiada Pani/Pan prawo do:

 1. dostępu do treści swoich danych, na podstawie art.15 ogólnego rozporządzenia;
 2. sprostowania danych, na podstawie art. 16 ogólnego rozporządzenia;
 3. usunięcia danych, na podstawie art. 17 ogólnego rozporządzenia;
 4. ograniczenia przetwarzania, na podstawie art. 18 ogólnego rozporządzenia;
 5. wniesienia sprzeciwu, na podstawie art. 21 ogólnego rozporządzenia.

Prawa te są wykonywane przez Panią/Pana również względem tych osób, w stosunku do których sprawowana jest prawna opieka. 

 1. W przypadku, w którym przetwarzanie danych odbywa się na podstawie wyrażonej zgody, przysługuje Pani/Panu prawo do jej cofnięcia, w dowolnym momencie, w formie, w jakiej została ona wyrażona.  Od tego momentu Pani/Pana dane nie będą przez nas przetwarzane.
 2. Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego – Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych narusza przepisy o ochronie danych osobowych.
 3. Gdy podanie danych osobowych wynika z przepisów prawa, jest Pani/Pan zobowiązana(y) do ich podania. Konsekwencją niepodania danych osobowych będzie nierozpoznanie sprawy.
 4. Dane nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania.