Jak dojechać?

Dworzec Łódź Fabryczna to multimodalny węzeł komunikacyjnych do którego bez problemu dotrzemy każdym środkiem transportu. Wraz z układem drogowym powstała sieć dróg rowerowych. Przy samym dworcu kursuje wiele linii tramwajowych i autobusowych, a na kierowców samochodów czeka wielopoziomowy zadaszony parking.

Komunikacja miejska - Jak dojechać?

Przy wejściu zachodnim do dworca funkcjonuje węzeł przesiadkowy na którym zatrzymują się główne linie tramwajowe kursujące po ul. Narutowicza oraz kilka linii autobusowych. Węzeł zlokalizowany jest na al. Rodziny Poznańskich pomiędzy ul. Kilińskiego, a ul. Polskiej Organizacji Wojskowej. Ponadto wzdłuż dworca na al. Rodziny Poznańskich funkcjonuje wybudowana wraz z dworcem linia tramwajowa oraz pętla autobusowa. Dworzec Łódź Fabryczna obsługiwany jest przez transport zbiorowy całodobowo, również za pośrednictwem autobusowych linii nocnych.

Schematy komonikacji miejskiej w Łodzi oraz aktualne zmiany w przebiegu tras dostępne są na bieżąco na stronie: https://uml.lodz.pl/komunikacja-i-transport/pasazer/schematy-linii-tramwajowych-iautobusowych/

Natomiast rozkłady jazdy dostępne są na stronie MPK-Łódź Sp. z o. o. http://mpk.lodz.pl/

Samochód - Jak dojechać?

Na kierowców czeka wielopoziomowy parking zlokalizowany pod al. Rodziny Poznańskich. Łącznie przeznaczone jest 960 miejsc parkingowych. Parking znajduje się Strefie Płatnego Parkowania i objęty jest opłatami wnoszonymi w parkomacie. Przy wschodnim wejściu do dworca znajduje się strefa Kiss&Ride umożliwiająca podwiezienie lub odebranie podróżnych. Postój w tym miejscu możliwy jest do 10 minut. W tym samym miejscu utworzony został również postój taksówek.

Na podziemny parking dworca Łódź Fabryczna wjechać można z trzech stron. Z al. Rodziny Scheiblerów od strony ul. Narutowicza. Z al. Rodziny Scheiblerów od strony ul. Tuwima oraz z al. Rodziny Ghromanów od strony ul. Kopcińskiego. Z wskazanych dróg należy zjechać na niższy poziom, a następnie na rondzie wybrać kierunek Parking.

Opłaty na parkingu pobierane są z góry w parkomacie. Wokół dworca i na podziemnym parkingu obowiązuje podstrefa C Strefy Płatnego Parkowania. Pierwsza godzina parkowania kosztuje 5,00 zł, druga godzina 5,50 zł, trzecia godzina 6,00, a czwarta i każda następna kosztuje 5,00 zł. Kwoty sumują się.

Dla osób stale korzystających z kolei przygotowane są specjalne abonamenty dla podstrefy C Strefy Płatnego Parkowania w cenie 50 zł za miesiąc. Abonament przysługuje osobom posiadającym imienny bilet okresowych na przejazdy koleją z dworca Łódź Fabryczna lub na przejazdy środkami Lokalnego Transportu Zbiorowego.

Dostępny jest również ogólnodostępny abonament miesięczny / 30 dniowy umożliwiający parkowanie na dworcu Łódź Fabryczna w cenie 180 zł.

Więcej o opłatach i abonamentach na stronie https://uml.lodz.pl/komunikacja-i-transport/kierowca/parkowanie-platne/

Kontakt