Warsztaty / Wykłady

Etnograficzne kolory Województwa w sieci

Zbliżają się święta Bożego Narodzenia i mamy dla Was filmowy prezent.  Dzięki dotacji z Urzędu Miasta Łodzi Widzewskie Domy Kultury zrealizowały specjalny cykl filmików pod nazwą "Etnograficzne kolory województwa w sieci".

Instruktorzy, zaproszeni goście oraz tancerze Zespołu Pieśni i Tańca ANILANA im. Leszka Woszczyńskiego stanęli na wysokości zadania. Dzięki nim poznacie wszystkie tajemnice kultury ludowej regionu łowickiego, opoczyńskiego i sieradzkiego.

Poe

W ramach projektu "Kobiecym głosem" Łódzki Szlak Kobiet we współpracy z Centrum Dialogu im. Marka Edelmana zaprasza na spotkanie online z Joanną Lisek, autorką monografii „Kol isze – głos kobiet w poezji jidysz (od XVI w. do 1939 r.)”. Spotkanie odbędzie się 18 grudnia o godz. 18.00 i będzie transmitowane na fanpage'u Łódzkiego Szlaku Kobiet.

Link do wydarzenia na Facebooku: 

Kol isze (głos kobiety) – jego słyszalność  jest regulowana prawem żydowskim. W ortodoksyjnym judaizmie zakazane jest, aby mężczyzna, który się modli czy studiuje Torę, słyszał głos śpiewającej kobiety. Pojęcie to przywołuje zarówno obecność, jak i tłumienie głosu kobiecego. Napięcie między słyszalnością a milczeniem można przenieść na grunt rozwoju poezji kobiet w języku jidysz.

dr hab. Joanna Lisek – literaturoznawczyni, tłumaczka, pracowniczka naukowa Katedry Judaistyki im. Tadeusza Taubego Uniwersytetu Wrocławskiego. Zajmuje się głównie poezją żydowską i kulturą jidysz, ze szczególnym uwzględnieniem twórczości kobiet. 

Sąsiedzi z pasją na Widzewie!

Zapraszamy do udziału w wydarzeniach towarzyszących kawiarence naprawczej Sąsiedzka re-pasja w "502", projekcie realizowanym przezWidzewskie Domy Kultury przy wsparciu Fundacji Ei-Ka oraz seniorów z Centrum Aktywnego Seniora. Naszym celem jest aktywizacja mieszkańców Łodzi wokół idei recyklingu i
zero waste.

Planowane działania to między innymi warsztaty „Recykling w stylu boho” poświęcone tworzeniu dekoracji oraz przedmiotów codziennego użytku z
wykorzystaniem materiałów „z odzysku”, a także darów natury. Powstaną również krótkie filmy pokazujące proste sposoby na ponowne wykorzystanie
raz już użytych przedmiotów. Zamierzamy także tworzyć zdrowe dla środowiska zamienniki chemii domowej.

Zachęcamy do śledzenia bloga Sąsiedzka re-pasja w "502", który zawiera wszystkie informacje o projekcie i nadchodzących wydarzeniach z nim
związanych: iroter.wixsite.com/kawiarenki lub informacji na facebooku Domu Kultury "502":
www.facebook.com/domkultury502

Kontakt: Dom Kultury "502", Łódź, ul. Sacharowa 18, tel. 574 190 682,
e-mail: i_roter@wdk.pl

Dofinansowano ze środków programu NaprawiaMY z Veolią zainicjowanego przez Fundację Veolia Polska, którego realizatorem jest Akademia Rozwoju
Filantropii w Polsce.

Będzie się działo! Centrum Kultury Młodych planuje intensywny przedświąteczny program!

lan tygodniowy 14.12 - 18.12.2020r.:

 
2020-12-14
 
 
 
 
"Park Ocalałych, Pomnik Martyrologii Dzieci - Łódzkie miejsca pamięci" - cz. I - materiał edukacyjny, przedstawiający
w naszym regionie miejsca pamięci narodowej. Opracowanie i realizacja - Małgorzata Marszałkowska.
Zapraszamy na pl-pl.facebook.com/ckmlodz  or az www.ckm.lodz.pl
 
 
 
 
2020-12-15
 
 
 
 
KLUB FILMOWY on-line – czyli propozycje filmowe rekomendowane przez filmoznawcę Mariusza Chojnackiego
Zapraszamy na 
pl-pl.facebook.com/ckmlodz

 
 
 
 
2020-12-16
 
 
 
 
Symbole Świąt Bożego Narodzenia – edukacyjna prezentacja multimedialna przygotowana przez Małgorzatę Marszałkowską 
 
 
  
 
 
 
2020-12-17
 
 
 
 
KONCERT "Coraz bliżej Święta" - koncert kolęd, pastorałek i piosenek świątecznych w wykonaniu wokalistów ze Studio Piosenki Marleny Barszczewskiej, działającego przy Centrum Kultury Młodych
Zapraszamy na pl-pl.facebook.com/ckmlodz
 
 
 
 
2020-12-18
 
 
 
 
"NAKRĘCENI FOLKLOREM" - propozycje przygotowane przez Zespół Pieśni i Tańca "Łódź" promujące i prezentujące piękno polskich tradycji ludowych - realizacja w ramach projektu „ZPiT „Łódź” folkoloruje  ŁÓDŹ– Taniec – Tradycja – Tożsamość”
Zapraszamy na pl-pl.facebook.com/ckmlodz oraz www.ckm.lodz.pl oraz www.facebook.com/zpitlodz/
 

Aktywny senior, twórczy senior!

W ramach Centrum Aktywnego Seniora, Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych przygotował ofertę dla Seniorów.

AKTYWNY DOMOWNIK – Agnieszka Cygan  ( tu zapraszam na fb - https://fb.watch/1_idFdcJ7Q/ )

Zajęcia gimnastyczne online to idealne rozwiązanie na ruch seniorów w domu. Wzmacnianie kręgosłupa, ćwiczenie oddechu i przede wszystkim wzmacnianie mięśni pomoże w utrzymaniu kondycji fizycznej seniorów. Dodatkowo zajęcia taneczne i nauka podstawowych kroków tańca urozmaici ćwiczenia. Zajęcia są merytoryczne ale i rozrywkowe. Ćwiczenia są na tyle proste by można wykonać je w domu.

RUCH MEDYCYNĄ SENIORA- Emilia Biskupik ( tu zapraszam na fb - https://fb.watch/1_igdMYMQb/ )

Cykl spotkań, podczas których seniorzy dowiedzą się, dlaczego aktywność fizyczna jest tak istotna w życiu każdego z nich.  Te krótkie zajęcia poprowadzi Emilia Biskupik – zarówno tancerka, choreografka, jak i mgr Ratownictwa Medycznego.
Spotkania przyjmą formę tzw. „aktywnych wykładów”, czyli połączenie wiedzy z ruchem.

ROZMOWY NIEUCZESANE- Z ARTYSTAMI SCEN ŁÓDZKICH AKORZY TEATRU PONADCZASOWI

AOIA rusza z nowym cyklem w ramach Centrum Aktywnego Seniora. Przed Państwem ROZMOWY NIEUCZESANE

A co się kryje pod tą tajemniczą nazwą? Mamy dla Was kilka wywiadów z czołowymi reprezentantami łódzkiej sceny teatralnej. Kto to będzie? To nasza słodka tajemnica, już niebawem odsłonimy karty!

Rozmowy z artystami przeprowadzą aktorzy z Teatru Ponadczasowi

RUSZAMY NIEBAWEM

Impresje wokół "Szklanej Menażerii"

Projekt "Szklane Menażerie", to impresje na temat bohaterki dramatu Tennesseego Williamsa. Laura w tryptyku video tańca występuje w trzech osobach (tancerkach). Każda z nich ma swój intymny świat zbudowany w "szklanym pudełku". Świat oddzielony od przestrzeni i rzeczywistości wokół. Każda z części tryptyku, przedstawia odmienne przestrzenie, symbolizujące indywidualne stany, odmienne jakości, charaktery: "Las", "Pustynia" i "Miasto". Rodzi się pytanie, czy pudełko Laury jest klatką, czy bezpieczną przystanią? Czy temat izolacji, jakże aktualny w dniu dzisiejszym, jest znakiem upadku człowieczeństwa, czy formą ochrony nas przed współczesnym światem?

PREMIERA: na kanale YouTube Scena Tańca AOIA (bezpośredni link wkrótce). Zaprasza/my.
YT/ST/AOIA: https://www.youtube.com/channel/UCFITzxcjK6oVPa1DW3_loVg...

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

 

Wielkimi krokami zbliża się otwarcie nowej wystawy w Skansenie Łódzkiej Architektury Drewnianej "Łódzkie mikrohistorie. Ludzkie mikrohistorie". Z tej okazji Dział Edukacji Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi przygotował warsztaty online dla najmłodszych. Pierwszy z nich – „Ene due like… na kogo wypadnie na tego BĘC!” to podróż w świat dawnych zabawek i zabawy. Dowiecie się na nim, dlaczego podczas bawienia się klockami czy lalkami tracimy poczucie czasu i chcemy bawić się w nieskończoność. Młodzi uczestnicy poznają historię zabawek, porównamy te dawne ze współczesnymi. Ożywimy także kilka dawnych zabaw i gier, a na koniec sami stworzymy swoją własną zabawkę w stylu 

Dla kogo: dzieci w wieku 6-10 lat wraz z opiekunem
Kiedy: 12 grudnia o godzinie 15.00
Koszt: 4 zł od uczestnika, udział opiekuna jest bezpłatny.

Uwaga: Zapewniamy materiały do warsztatu, które będzie można odebrać po zakupie biletu w CMWŁ, w portierni przy wejściu od strony ul. Piotrkowskiej.

INFORMACJE ORGANIZACYJNE:

Warsztaty odbędą się online, na platformie ZOOM. Link do spotkania zostanie wysłany na adres podany podczas zakupu biletu najpóźniej dzień przed rozpoczęciem warsztatu. Link nie może być przekazywany i udostępniany osobom nie będącym uczestnikami warsztatu.

W razie pytań prosimy o kontakt z Działem Edukacji pod nr tel. 500 527 855.

Bilety można kupić tutaj: bilety.cmwl.pl/rezerwacja/termin.html

Projekt "Łódzkie mikrohistorie. Ludzkie mikrohistorie" dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z programu Wspieranie działań muzealnych oraz ze środków Miasta Łodzi.

 Poleski Ośrodek Sztuki zaprasza na zajęcia online!

Od soboty do 29.11 Poleski Ośrodek Sztuki zaprasza na zajęcia wyłącznie online.

Śledźcie fanpage Ośrodka : 

W listopadzie przygotowaliśmy dla Was m.in. :https://www.facebook.com/PoleskiOsrodekSztuki

  •  Lekcje tańca online – Poleska Szkoła Pasji.
  •  Zajęcia z projektowania graficznego dla dzieci – online.
  •  Wykłady "O sztuce subiektywnie" – online.


 

 


Miejska Galeria Sztuki zaprasza do obejrzenia relacji z wystawy Tomasza Zjawionego.

Do obejrzenia jest również wywiad z samym autorem.

Film przygotowała Klaudia Wojciechowska z Telewizji Ret-Sat 1.

Link: https://www.youtube.com/watch?v=rSEbDiv9djc&list=PL9hvFtU-GpmmwkaG_-isKa-OvXrmu4ycA&index=36&t=0s

Centrum Kultury Młodych - program online na cały tydzień!

Deszczowy poniedziałek? Ciężka środa? Już nie! Tej jesieni wszystkie dni będą pełne twórczych wrażeń, bez konieczności wychodzenia z domu!

Centrum Kultury Młodych przygotowało program zajęć online na każdy dzień. Zajęcia plastyczne dla dzieci, wtorkowy klub filmowy, warsztaty, teatralne niespodzianki i wydarzenia w folkowych rytmach.

Zapowiedzi wydarzeń online dostępne będą na stronie https://www.facebook.com/ckmlodz

Najbliższe: 

 

Podsumowanie 38. Ogólnopolskich Konfrontacji Teatrów Młodzieżowych - Centrum 2020 - www.facebook.com/ckmlodz/videos/1071933916593394

 

Posty znajdziecie Państwo na  pl-pl.facebook.com/ckmlodz

Bałucki Ośrodek Kultury. Zajęcia, koncerty a nawet festiwale!

BOK przenosi się do sieci, gdzie zaprasza zarówno dzieci, jak i seniorów. Wszystkie filie działają "online" pełną parą udowadniając, że da się w tej formie przeprowadzić najciekawsze projekty,takie  jak "Pięciolinia Marzeń", Festiwal Teatrów Przedszkolnych im. H. Ryla", Bałuckie Spotkania Recytatorów oraz wiele innych działań teatralnych, muzycznych i plastycznych. Filie szczególnie gorąco zachęcają seniorów by śledzili relacje na żywo z zajęć gimnastycznych i języków obcych. 

Zapraszamy do odwiedzania profili wszystkich oddziałów BOK:

https://www.facebook.com/baluckiosrodekkultury

https://www.facebook.com/ctlutnia

https://www.facebook.com/ceknazubardzkiej

 

 

Kontakt