Teatr Pinokio

Premierowe spektakle „Folwark  zwierzęcy” i „Wszystko źle! Najgorszy na świecie spektakl o dojrzewaniu”, ponowne spotkanie z widowiskiem „Ostatni sen Eugenii” grupy Gra/nice oraz lubiane tytuły powracające na afisz  – wiosna w Teatrze Pinokio w Łodzi zakwitnie różnorodnością repertuarowych propozycji dla widzów w każdym wieku.

22 marca, piątek o godz. 17:00

"Folwark Zwierzęcy" - spektakl inspirowany powieścią George’a Orwella przedpremierowy w reżyserii Gabriela Gietzky’ego. Pokaz specjalny dla nauczycieli.
Pedagodzy zapłacą symboliczną złotówkę, z możliwością zakupu biletu dla osoby towarzyszącej w cenie 36-39 zł. Po widowisku zaplanowano spotkanie, na którym będzie można podzielić się swoimi przemyśleniami.

23 marca, sobota, godz. 17:00
"Folwark Zwierzęcy" – premiera
Tytuł powróci 27 marca, z okazji Dnia Teatru, Teatr Pinokio zaplanował dodatkowe, świąteczne wystawienie  i świąteczne bilety w promocyjnej cenie 27 zł.

12 i 13 kwietnia, piątek i sobota, godz. 17:00
"Wszystko źle! Najgorszy na świecie spektakl o dojrzewaniu" premiera
Spektakl w reżyserii Miry Mańki to historia najgorszej objazdowej grupy teatralnej, która postanawia przygotować spektakl dla młodzieży na temat dojrzewania. Tworzą oni prosty scenariusz miłosny z teatralnym wglądem do wnętrza ciała oraz emocji chłopaka i dziewczyny. Podczas pierwszego pokazu wszystko idzie źle – dokładnie tak samo, jak w czasie dojrzewania. W piątek, 12 kwietnia, nauczyciele mogą wziąć udział w III próbie generalnej za symboliczną złotówkę.

Na początku kwietnia na scenie przy Sienkiewicza zagości widowisko grupy Gra/nice „Ostatni sen Eugenii”. Spektakl dotyka tematów pamięci historycznej oraz granic dobra i zła, opowiadając historię obozu przy ul. Przemysłowej w Łodzi przez pryzmat postaci Eugenii Pol vel Genowefy Phol, wachmanki obozu. Przedstawienie adresowane jest do widzów od 16. roku życia. Spektakl zrealizowany został w ramach programu OFF Polska, organizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.

W repertuarze Teatru nie zabraknie dobrze znanych już tytułów takich jak „Bajka Zjajka” czy „Opowieści z Narnii”, przy czym wiosną Teatr Pinokio nie zapomina o widzach o szczególnych potrzebach. Spektakle „Wielki Buzz Grow” „Dzieci z Bullerbyn”  i „Wojnokraka” prezentowane będą w tłumaczeniu na polski język migowy oraz z audiodeskrypcją.

Więcej informacji: www.teatrpinokio.pl
Teatr Pinokio, ul. Sienkiewicza 75/77

Kontakt