Sebastian Adamkiewicz
Koordynator Sekcji Naukowej w Oddziale Gdańska Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi. Podejmuje szereg działań, które służą popularyzacji wiedzy historycznej, prowadzi także badania i przygotowuje opracowania naukowe i popularnonaukowe. Proponuje formy upowszechniania wiedzy, które wychodzą poza tradycyjny kanon działań muzealniczych - jest między innymi współtwórcą serii historycznych słuchowisk radiowych oraz cyklu filmów dokumentalnych „Losy Łodzi”. Wydawnictwo edukacyjne jego autorstwa pt. "Polska. Na tropie historii" otrzymało nagrodę główną w kategorii książka dla dzieci od 8. do 17. roku życia w konkursie Świat Przyjazny Dziecku organizowanym przez Komitet Ochrony Praw Dziecka. Uczestniczył w przygotowaniach Obchodów Roku Jana Kowalewskiego, które uzyskały tytuł „Wydarzenia Historycznego Roku”.
Tomasz Armada
Projektant ubioru, artysta wizualny, kostiumograf. Z wyróżnieniem rektora ukończył studia na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi na Wydziale Tkaniny. Laureat wielu konkursów: Project room, Fashion designer awards, EcoMade Festival, Łódź miastem talentów. Członek byłego kolektywu artystycznego Dom Mody Limanka. Szuka krytycznego potencjału w modzie i zbliża ją do świata sztuki. Popularyzuje zrównoważone, odpowiedzialne i ekologiczne projektowanie mody z recyklingu i w zamkniętym obiegu. W 2020 r. w Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie odbyła się jego indywidualna wystawa „Równorodność. Kolekcja Tomasza Armady”. W 2021 r. pojawił się w amerykańskim magazynie Vogue, który wskazał 27 młodych, najciekawszych i niezależnych projektantów mody.
Magdalena Gonera
Propagatorka nowoczesnych form edukacji, realizuje ideę muzeum partycypacyjnego, która zakłada aktywne i angażujące pozyskiwanie wiedzy i umiejętności przez odbiorców kultury. Od 2017 r. kierowniczka Działu Edukacji w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi. Wprowadza w życie działania mające na celu zmianę myślenia o edukacji kulturalnej i sposobach jej prowadzenia. Pomysłodawczyni i koordynatorka projektu „Punkty Widzenia. Młodzi o Triennale”, którego efektem jest wystawa „Ziemia (P)oddana”, zbudowana w duchu i według zasad less waste i reuse. Współtworzy również projekty spoza obszaru edukacji kulturalnej - współpracowała m.in. przy tworzeniu wystawy "Łódzkie mikrohistorie. Ludzkie mikrohistorie”.
Fundacja Kamila Maćkowiaka
Fundacja powołana do życia w 2010 r., której działalność koncentruje się na produkcji spektakli teatralnych i promocji szeroko rozumianej kultury i młodych twórców. W swoim dorobku ma 13 premier teatralnych i nieustannie pracuje nad poszerzeniem repertuaru. Od 2013 r. prowadzi niezależny teatr - początkowo w Akademickim Ośrodku Inicjatyw Artystycznych, a od 2020 r. na Scenie Monopolis. Spektakle Fundacji otrzymały ponad 30 nagród na festiwalach teatralnych w Polsce i za granicą. We wrześniu 2020 r. Fundacja obchodziła 10-lecie działalności.
Aneta Madziara
Edukator dramy, instruktor teatralny, coach, specjalista w zakresie pracy z uczniem ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Zastępca dyrektora Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 4 w Łodzi. Nauczyciel konsultant Łódzkiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego. Współautorka książki "Drama w przekraczaniu granic niepełnosprawności". Organizatorka i współorganizatorka wielu wydarzeń dla najmłodszych odbiorców oraz osób ze szczególnymi potrzebami.
Ewa Latkowska-Żychska
Artystka, której twórczość związana jest z papierem czerpanym, fotografią, malarstwem, a która początkowo skupiała się na tkaninie artystycznej. Jej prace były prezentowane na ważnych pokazach tkaniny artystycznej na świecie, w tym m.in. na Biennale Tkaniny w Lozannie. Jest autorką i współautorką ponad 300 wystaw, licznych tekstów krytycznych o sztuce, utworów poetyckich i książek artystycznych. Od ponad czterdziestu lat swoją wiedzę i doświadczenie przekazuje kolejnym generacjom młodych twórców kształcących się w Akademii Sztuk Pięknych im. Wł. Strzemińskiego w Łodzi, gdzie stworzyła autorską Pracownię Papieru, pierwszą tego typu w Polsce.
Krystyna Stanisława Piaseczna
Dziennikarka, reżyserka, autorka programów telewizyjnych i filmów dokumentalnych. Od 1987 r. związana z Telewizją Łódź i teatrami łódzkimi. Przez ponad 30 lat działalności zawodowej stworzyła 2300 programów. Pełni funkcję członkini Zarządu Głównego i jest przewodniczącą Sekcji Krytyków Teatralnych Związku Artystów Scen Polskich. Wspiera działania edukacyjne i rewitalizację poprzez teatr.
Ewa Puszczyńska
Jedna z najbardziej rozpoznawalnych i utytułowanych na arenie międzynarodowej polskich producentek filmowych. W 1995 r. rozpoczęła współpracę z łódzkim studiem filmowym Opus Film. Od 2016 r. produkuje pod własną marką - Extreme Emotions. Jako producentka została wyróżniona trzykrotnie Złotymi Lwami w kategorii Najlepszy Film (za film „Ida”, „Zimna Wojna” i „Zabij to i wyjedź z tego miasta”), dwukrotnie Europejską Nagrodą Filmową dla filmu „Ida” i „Zimna Wojna”, Nagrodą Brytyjskiej Akademii Sztuk Filmowych i Telewizyjnych dla filmu „Ida”. W 2019 r. została umieszczona na prestiżowej liście najbardziej wpływowych ludzi branży medialnej Variety 500.
Natalia Scegielniak-Glica
Muzealniczka oraz licencjonowana przewodniczka miejska po Łodzi. Związana z Muzeum Miasta Łodzi od ponad 13 lat. Jako Kierownik Działu Zbiorów oraz Główny Inwentaryzator Muzeum Miasta Łodzi zarządza jednym z najbardziej kluczowych i odpowiedzialnych obszarów w muzeum. Jest również cenioną wykładowczynią (współpracuje m.in. z Łódzkim Uniwersytetem Trzeciego Wieku).
Aleksandra Shaya
Producentka międzynarodowych wydarzeń artystyczno - edukacyjnych, animatorka kultury, artystka, performerka. Ma na swoim koncie wiele projektów artystycznych i edukacyjnych. Twórczyni Festiwalu Książki Obrazkowej „KROPKA+KRESKA” oraz Festiwalu „LATAWIEC I TRĄBKA”, który pierwszą edycję miał w 2017 roku w Edynburgu. Kuratorka wystaw dla dzieci, m.in. „Przytul Polskę” (podczas Łódź Design Festival) i „Malowane ptaki” (Etno Polska). Na nocnych spacerach z psem wymyśliła spektakl muzyczny „Dzień dobry Pinky Mouse”, który sprawił, że w Fabryce Sztuki pojawiło się wiele mysz. Stypendystka Federation of Scottish Theatre i Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Zawodowo i emocjonalnie związana z Fabryką Sztuki w Łodz oraz Teatrem CHOREA. Jest twórczynią ważnych dla łódzkiej kultury i edukacji kulturowej wydarzeń.
Stowarzyszenie Śpiewacze "Harmonia"
Stowarzyszenie Śpiewacze HARMONIA jest jednym z najstarszych chórów w Polsce. Powstało w 1886 roku w Łodzi jako tzw. chór sumowy przy parafii Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny na Starym Mieście. Od 1886 roku w "Harmonii" działało ponad 1300 osób. Repertuar chóru obejmuje muzykę sakralną i świecką, od średniowiecza po współczesność. W 2011 r. Stowarzyszenie za swoją działalność artystyczną otrzymało Srebrny Medal "Zasłużony Kulturze Gloria Artis". W 2021 roku przypada jubileusz 135-lecia Stowarzyszenia Śpiewaczego „HARMONIA”.
Barbara Szcześniak-Kłosowska
Od początku kariery aktorka związana ze sceną Teatru Powszechnego w Łodzi. W swoim dorobku ma zarówno role w sztukach klasycznych, współczesnej dramaturgii światowej, ale także najnowszych - wystawianych prapremierowo - polskich tekstach komediowych. Współpracowała m.in. z Romanem Kłosowskim, Adamem Hanuszkiewiczem, Krystyną Jandą, Agnieszką Glińską czy Pawłem Szkotakiem. W 1999 r. uhonorowana nagrodą „Srebrny Pierścień”, jest także dwukrotną laureatką nagrody "Złota Maska" (1998 r., 2008 r.).
Mariusz Wilczyński
Nazywany jest jednym z najważniejszych twórców współczesnej animacji. Początkowo był aktywny jako malarz i performer, potem zwrócił się ku animacji. Jest pierwszym polskim autorem filmów animowanych, który miał indywidualny, retrospektywny przegląd swoich filmów w The Museum of Modern Art w Nowym Jorku oraz pierwszym autorem animacji z Polski, którego film wyświetlano w The National Gallery w Londynie. Za swój ostatni film "Zabij to i wyjedź z tego miasta", którego premiera odbyła się w ramach 70. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Berlinale, zdobył szereg nagród jako reżyser i scenarzysta, m.in. Złote Lwy na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni dla Najlepszego Filmu.
Katarzyna Żuk
Aktorka, pedagog, instruktor teatralny, reżyser. Od 1998 r. jest aktorką Teatru Nowego im. K. Dejmka w Łodzi. Do jej dorobku artystycznego należy dołączyć prowadzenie warsztatów i zajęć z dziećmi i młodzieżą m.in. z zakresu: wymowy, emisji głosu, warsztatu aktorskiego, emocji scenicznych, improwizacji. Zasiada w jury konkursów recytatorskich i teatralnych. W 2021 r. otrzymała główną nagrodę w konkursie Modjeska Calling w Teatrze Polskim w Poznaniu.