Udogodnienia dla osób o specjalnych potrzebach

Dla osób z ograniczeniami ruchu

Spotkania odbędą się w budynku częściowo dostępnym dla osób z ograniczeniami ruchu. Do budynku prowadzi pochylnia. Drzwi do budynku otwierają się automatycznie. Wewnątrz budynku jest możliwość skorzystania z windy z hallu głównego do hallu przed Dużą Salą Obrad UMŁ. Brak toalety dla osób z niepełnosprawnościami.


Dla osób z dziećmi

Przy Dużej Sali Obrad zapewnione zostaną udogodnienia:

  • przewijak wraz z wyposażeniem (pieluszki w rozmiarach 1-6, mokre chusteczki)
  • fotel do karmienia z parawanem
  • kącik dla dzieci

W toaletach na I piętrze dostępne są nakładki na sedes dla dzieci.

Osoby zakwalifikowane do udziału w Panelu będą mogły skorzystać z darmowej zorganizowanej opieki nad dziećmi. Zapewniamy profesjonalną opiekę nad dziećmi od lat 3. Rodziców z młodszymi dziećmi zapraszamy do udziału w spotkaniach panelu wraz z dziećmi.


Dla osób o specjalnych potrzebach żywieniowych

Posiłki w trakcie spotkań Panelu dopasowane będą do specjalnych potrzeb uczestników, tj. uwzględniających alergie pokarmowe lub diety specjalne.


Inne udogodnienia

  • Wystąpienia ekspertów będą transmitowane na żywo wraz z tłumaczeniem na język migowy. Po zakończeniu transmisji, filmy zostaną uzupełnione o napisy w języku polskim.
  • Osoby zakwalifikowane do udziału w Panelu będą mogły skorzystać z tłumacza języka migowego. Na życzenie dostępna będzie również pętla indukcyjna.
Kontakt