PÓŁKOLONIE MIEJSKIE 2023

To są rekordowe półkolonie! W łódzkich szkołach i innych miejskich instytucjach na najmłodszych czeka jeszcze 2000 wolnych miejsc.

W tym roku miasto organizuje letni wypoczynek dla najmłodszych na ogromną skalę. Dlatego, mimo ogromnego zainteresowania i dwóch tur rekrutacji, nadal mamy mnóstwo wolnych miejsc. Nabór trwa!

W szkołach i placówkach edukacyjnych czeka jeszcze 1000 wolnych miejsc.

Żeby zarejestrować dziecko, wystarczy sprawdzić, które jednostki dysponują miejscami w wybranym terminie (lista poniżej). Później należy udać się do szkoły/placówki w godzinach jej pracy z wypełnioną kartą kwalifikacyjną (karta w linku poniżej) i dokonać zapisu.

Wolne miejsca mają też inne miejskie instytucje:

Aquapark Fala może przyjąć jeszcze 560 dzieci.

Pod czujnym okiem instruktorów i ratowników najmłodsi nie tylko udoskonalą technikę pływania, ale też będą mogli zdobyć swoją pierwszą Kartę Pływacką. W trakcie zajęć odwiedzą Orientarium Zoo Łódź i Pump Truck na Zdrowiu, a chętni spędzą noc pod namiotem.

W Centrum Nauki i Techniki EC1 wciąż jest ponad 270 wolnych miejsc.

Rodzice mogą wybierać z trzech przygotowanych specjalnie na tegoroczne półkolonie wątków tematycznych: „Wakacje z komiksem i grami”, „Wakacje na zielono” oraz „Łódzkie półkolonie” – czyli wspólne świętowanie 600 urodzin Miasta.

Miejska Strefa Kultury ma około 50 wolnych miejsc.

Warsztaty artystyczne, zajęcia na świeżym powietrzu, gry miejskie – to tylko część zabaw przygotowanych dla najmłodszych łodzian. Podczas poszczególnych turnusów dzieci spróbują swoich sił na scenie, wyreżyserują film, nauczą się podstaw beatboxu, poznają najwybitniejszych łódzkich twórców, a nawet zbudują prawdziwy szałas. Nadal można zapisywać się też na warsztaty.


Przypomnijmy, że miasto przygotowało w tym roku w sumie ponad 15 000 miejsc na półkoloniach w 73 szkołach i innych miejskich instytucjach, by każdy rodzic miał szansę zapisać swoją pociechę na wakacyjne zajęcia.

OPŁATY

Po złożeniu karty pracownik placówki poinformuje Państwa o numerze konta bankowego, terminie wniesienia opłaty, tytule przelewu oraz kwocie do zapłaty. Ponadto numer konta bankowego znajdziecie Państwo na stronie internetowej placówki, do której na półkolonie przyjęte zostało Państwa dziecko. 

Poniżej znajdziecie Państwo informacje na temat odpłatności za pobyt na półkoloniach:

  • pakiet standardowy - 40 zł za jeden dzień pobytu uczestnika na półkoloniach (200 zł za tydzień) – cena obowiązuje za pierwszy i drugi tydzień półkolonii (dwa turnusy). Za trzeci i kolejny turnus odpłatność wynosi
    55 zł za jeden dzień pobytu (275 zł za tydzień).
  • pakiet rozszerzony - 60 zł za jeden dzień pobytu uczestnika na półkoloniach (300 zł za tydzień) – cena obowiązuje za pierwszy i drugi tydzień półkolonii (dwa turnusy). Za trzeci i kolejny turnus odpłatność wynosi
    75 zł za jeden dzień pobytu (375 zł za tydzień).

 

 

Kontakt