PÓŁKOLONIE MIEJSKIE 2024

To będą niezapomniane wakacje! W tym roku zdecydowanie najlepiej spędzić je w mieście. Szkoły, placówki edukacyjne i miejskie instytucje mają mnóstwo wystrzałowych atrakcji na lato. Przygotowały ponad 11 000 miejsc na półkolonie dla wszystkich dzieci z Łodzi.

Po dwóch turach naboru szkoły i placówki edukacyjne mają jeszcze około 800 wolnych miejsc. Lista tych, które wciąż mogą przyjąć uczniów na miejskie półkolonie jest dostępna w zakładce “Miejskie placówki edukacyjne”. Na tym etapie rekrutacja będzie prowadzona już tylko bezpośrednio w placówkach. Należy osobiście udać się do wybranej szkoły i tam dokonać wszelkich formalności. 

Udaną zabawę gwarantują też miejskie instytucje. Nadal można zapisywać się na półkolonie do EC1, Aquaparku Fala i Miejskiej strefy Kultury.

W upalne dni najlepiej schłodzić się w wodzie. Aquapark Fala organizuje wystrzałowe półkolonie dla dzieci i młodzieży od 4 do 16 roku życia. W programie znalazły się intensywne treningi pływackie i kurs nurkowania ze sprzętem ABC. Śmiałkowie będą mogli też samodzielnie, pod okiem doświadczonych instruktorów spróbować nurkowania z aqualungiem. Uczestnicy podczas zajęć dowiedzą się, jak zachować bezpieczeństwo nad wodą, poznają też zasady pierwszej pomocy i ratownictwa wodnego. Nie zabraknie gier zespołowych i zabaw na świeżym powietrzu. Więcej informacji można znaleźć na stronie aquapark.lodz.pl.

Miejska Strefa Kultury zaprasza dzieci z całej Łodzi na półkolonie i wakacyjne warsztaty w 13 lokalizacjach w całym mieście. Ich uczestnicy nie muszą wyjeżdżać z Łodzi, żeby wybrać się w najdalsze zakątki kuli ziemskiej. Tegorocznym tematem przewodnim będą podróże – w sam raz na wakacje. Najmłodsi wyruszą w wyprawę dookoła świata, poznając inne kultury, języki, potrawy i zwyczaje. Szczegóły będą dostępne na stronie msk.lodz.pl.

Letnie półkolonie w samym sercu miasta organizują instytucje EC1. To będą energetyczne zajęcia, które pozwolą naładować akumulatory na nowy rok szkolny. W Centrum Nauki i Techniki najmłodsi wcielą się w naukowców – będą prowadzić badania laboratoryjne, zwiedzą wszystkie zakamarki Centrum i wezmą udział w warsztatach przyrodniczych i astronomicznych. W Narodowym Centrum Kultury Filmowej przeniosą się do świata kinematografii. Dowiedzą się, jak poszczególne ujęcia trafiają na srebrny ekran, poznają sekrety charakteryzacji filmowej, a nawet sprawdzą się jako aktorzy. W Centrum Komiksu i Narracji Interaktywnej trafią do świata fantastyki i gier komputerowych, w którym z uczestników zajęć zmienią się w twórców i artystów. Informacji na temat turnusów półkolonijnych należy szukać na stronie ec1lodz.pl.

W wakacje nie może zabraknąć ruchu! Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji organizuje zajęcia dla wszystkich dzieci z Łodzi. To m.in. gry i zabawy sportowe w Hali MOSiR przy ul. Skorupki, treningi, piłki nożnej, tenisa stołowego i sztuk walki. Latem obowiązkowo trzeba wybrać się na rower – podczas zajęć na Motodromie najmłodsi będą mogli doskonalić swoje techniki jazdy, a nawet oznakować swój jednoślad. Co ważne, MOSiR nie organizuje pełnych półkolonii, a jedynie zajęcia, na które też obowiązują zapisy. Szczegóły na mosir.lodz.pl.

Orientarium ZOO Łódź zaprasza do fascynującego świata zwierząt. Uczestnicy półkolonii wcielą się w rolę weterynarzy i opiekunów pracujących w ogrodzie zoologicznym – będą przygotowywać pokarm dla zwierząt, wezmą udział w karmieniach pokazowych, zwiedzą też niedostępne na co dzień zaplecza hodowlane słoni i rekinów. Najmłodsi wybiorą się w podróż do najdalszych zakątków dżungli za sprawą specjalnych gogli VR. W programie znalazły się gry, zabawy i warsztaty edukacyjne – również na świeżym powietrzu. Orientarium ZOO Łódź zamknęło już zapisy na półkolonie.

Kontakt