CZAS - Szpitalna

W lutym rozpoczęło funkcjonowanie pierwsze Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora przy Miejskim Centrum Medycznym „Widzew”, ul. Szpitalna 6.

CZAS działała 5 dni w tygodniu w oparciu o ustalony harmonogram cyklicznych zajęć edukacyjnych, kulturalnych oraz rekreacyjnych. W wybranych terminach będą odbywać się
w nim wykłady, prelekcje, spotkania z „ciekawymi ludźmi” oraz kursy komputerowe. W czasie wolnym od zajęć seniorzy będą mogli korzystać z kawiarenki internetowej.

W CZAS rozwijany jest również wolontariat seniorów. Obecnie funkcjonuje w nim Łódzki Telefon Życzliwości i odbywają się spotkania z grupą seniorów – Liderów. Ponadto spośród najaktywniejszych uczestników CZAS wyłaniani będą liderzy lokalni, których zadaniem będzie wspieranie Urzędu Miasta Łodzi i CZAS w działaniach na rzecz seniorów, poprzez zachęcanie osób starszych i samotnych na danym obszarze do podejmowania aktywności i zdrowego trybu życia. Ponadto beneficjenci CZAS, którzy będą chcieli podzielić się
z innymi swoimi pasjami lub umiejętnościami będą zachęcani do prowadzenia spotkań i warsztatów ( salę oraz sprzęt multimedialny do ich realizacji zapewniać będzie UMŁ).

CZAS cieszy się sporym zainteresowaniem Seniorów. Stale przybywa nowych działań, a także nowych uczestników.

 

 

Udział w zajęciach jest bezpłatny.
Wymagane są zapisy pod nr tel. 502 322 547 w godz. 11:00 - 17:00

HARMONOGRAM ZAJĘĆ CZAS SZPITALNA

KONTAKT / GODZINY OTWARCIA

RELACJE Z ZAJĘĆ W CENTRUM ZDROWEGO I AKTYWNEGO SENIORA

Kontakt