Głównym celem organizowanych od 2014 r. Łódzkich Senioraliów jest zachęcenie osób 60+ do aktywnego stylu życia, poszerzania wiedzy, rozwijania pasji, a także wskazanie miejsc, w których mogą rozwijać swój potencjał.

W organizację wydarzenia włączają się co roku łódzkie organizacje pozarządowe, instytucje, podmioty działające na rzecz osób starszych oraz partnerzy Miejskiej Karty Seniora.

W trakcie trwania Łódzkich Senioraliów posiadacze Miejskiej Karty Seniora mają zapewnione bezpłatne przejazdy środkami komunikacji miejskiej. 

ŁÓDZKIE SENIORALIA 2021 - ONLINE I W PLENERZE

„VII Łódzkie Senioralia” odbyły się w dniach 15.05 - 29.05.2021 r.

15 maja wystartowała kolejna edycja Łódzkich Senioraliów – dwóch tygodni wydarzeń dla seniorów organizowanych przez Miasto Łódź we współpracy z instytucjami i organizacjami pozarządowymi. W tym roku Seniorzy mogli wziąć udział w ponad 200 wydarzeniach odbywających się w plenerze oraz „w sieci”. To była wyjątkowa edycja, nie tylko ze względu na formę, ale również dostępność dla wszystkich seniorów, bez względu na miejsce zamieszkania ( wirtualne spotkania).

INFORMATOR VII ŁÓDZKIE SENIORALIA - Do pobrania

INAUGURACJA VII ŁÓDZKICH SENIORALIÓW

Inauguracja majowych dni Seniorów odbyła się w dniu 15 maja 2021 roku. Organizatorzy wydarzenia: Urząd Miasta Łodzi, Centra Zdrowego i Aktywnego Seniora oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprosili osoby 60+ do Arturówka na spacer nordic walking połączony z grą terenową - przy trasie spaceru na uczestników czekały punkty z zadaniami do wykonania ( oraz punkt z poczęstunkiem, przy którym mogli pokrzepić się przed kolejnymi wyzwaniami).

Osoby początkujące mogły liczyć na wsparcie doświadczonych ( i lubianych) instruktorów nordic walking, a wszyscy przybyli - na świetnie spędzony czas w pięknym leśnym otoczeniu.

Każdy z uczestników otrzymał zestaw startowy, w którym znajdowały się m.in. krokomierz, płyn do dezynfekcji i wodę. 

MUZYCZNY FINAŁ VII ŁODZKICH SENIORALIÓW

Koncert Chóru Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, był ukoronowaniem VII edycji Łódzkich Senioraliów, które odbywały się w dniach 15-29.05.,2021 Chór Uniwersytetu Medycznego w Łodzi powstał w marcu 2005 roku z inicjatywy władz rektorskich.
Dyrygentem chóru od początku jego istnienia jest ceniona i znana w środowisku dyrygentka, profesor sztuki Anna Domańska, kierownik Zakładu Dyrygentury Chóralnej Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi. Prezesem chóru jest mgr Katarzyna Starosta, asystentem dyrygenta jest mgr Justyna Przytulska, a asystentem akompaniatorem mgr Jakub Czech. Członkami zespołu są studenci Uniwersytetu Medycznego oraz jego absolwenci – pracujący już zawodowo jako lekarze, farmaceuci czy ratownicy medyczni. Dzięki intensywnej pracy, chór ma już na swoim koncie wiele nagród i wyróżnień.

Organizatorzy koncertu: Urząd Miasta Łodzi, Uniwersytet Medyczny w Łodzi oraz Fundacja dla Uniwersytetu Medycznego w Łodzi Patronat medialny: TV Toya, Gazeta Senior

PATRONAT MEDIALNYKontakt