Miejska Karta Seniora

Program Miejska Karta Seniora to projekt skierowany do osób powyżej 60 roku życia mieszkających na terenie Miasta Łodzi. Posiadacze Miejskiej Karty Seniora mogą korzystać z ofert, ulg, zniżek i promocji, które są przygotowane dla nich przez instytucje oraz firmy. poprzez okazanie Karty w punktach wskazanych przez partnerów projektu. Wśród już zgłoszonych partnerów znajdują się przychodnie rehabilitacyjne, restauracje, ośrodki sportowo – rekreacyjne, ośrodki wypoczynkowe i wiele innych.

ZAKOŃCZENIE PROGRAMU MIEJSKA KARTA SENIORA - 01.09.2022

W dniu 6.06.2022 zostało opublikowane Zarządzenie Nr 1240/2022 Prezydenta Miasta Łodzi z dnia 03 czerwca 2022 r. uchylające zarządzenie w sprawie wprowadzenia regulaminu wydawania i użytkowania oraz ustalenia wzoru Miejskiej Karty Seniora. Zgodnie z powyższym zarządzeniem Miejskie Karty Seniora będące w posiadaniu mieszkańców zachowują ważność do dnia 31 sierpnia 2022 r., natomiast nowe Karty oraz duplikaty nie będą już wydawane. 

Od 1 września 2022 r.  Program Miejska Karta Seniora zostanie zastąpiony tzw. Pakietem Seniora w ramach Karty Łodzianina. 

Pakiet Seniora to bezpłatny Pakiet funkcjonujący obok Pakietu Mieszkańca, skierowany do Użytkowników Karty Łodzianina, którzy ukończyli 60 rok życia, uprawniający do korzystania z dodatkowych zniżek niedostępnych w Pakiecie Mieszkańca. Posiadacze Pakietu Seniora będą mieli zapewnione bezpłatne przejazdy komunikacją miejską w trakcie trwania Łódzkich Senioraliów. 

Pakiet Seniora jest dodawany automatycznie każdej osobie, która ukończyła 60. rok życia. Pakiet można też dodać samodzielnie podczas zakładania konta on-line. Wystarczy dodać go na liście wniosków obok Pakietu Mieszkańca. 

Informacje o Karcie Łodzianina i Pakiecie Seniora można uzyskać pod numerem: 785 99 99 00 (infolinia czynna: pon-pt: 09:00-17:00) oraz na stronie: www.kartalodzianina.pl .

 

Łódzcy seniorzy mogą korzystać z 240 bonifikat i ulg, które oferuje Karta Łodzianina. W ramach Karty Łodzianina stworzono nawet specjalny Pakiet Seniora dla osób 60 plus, który zastąpi Łódzką Kartę Seniora.

Łódzka Organizacja Turystyczna przygotowała specjalny pakiet ulg i zniżek dedykowany seniorom, którzy zdecydują się założyć Kartę Łodzianina. Miejska Karta Seniora nie będzie już wydawana, ale dostępne na niej bonifikaty zostały włączone do specjalnego Pakietu Seniora na Karcie Łodzianina. Osoba, która zdecyduje się "zamienić" dotychczasową Miejską Kartę Seniora na Kartę Łodzianina (o ile do tej pory jej jeszcze nie ma) będzie mogła skorzystać z około 240 bonifikat i ulg przysługujących każdemu łodzianinowi korzystającemu z karty - w tym specjalnego Pakietu Seniora oznaczonego żółtą literą S na liście zniżek. A tych dedykowanych tylko seniorom ulg jest 18. Z Kartą Łodzianina senior skorzysta też z bezpłatnej komunikacji miejskiej, gdy będzie się wybierał na coroczne Łódzkie Senioralia.

Co trzeba zrobić, by założyć Kartę Łodzianina? Można zrobić to on - line, nie wychodząc z domu, korzystając z rejestracji na stronie kartalodzianina.pl/n-rejestracja.qbpage

Ale wiemy, że nie wszyscy seniorzy korzystają z internetu. Dostępne są 23 punkty w całym mieście, do których wystarczy przyjść ze swoim dowodem osobistym oraz rozliczeniem PIT z 2021 r. Z pomocy w założeniu Karty Łodzianina można skorzystać w: Centrum Obsługi Karty przy ul. Piotrkowskiej 87, Informacji Turystycznej przy ul. Piotrkowskiej 28, w punktach obsługi karty w centrach handlowych: Manufaktura i Port Łódź, w Orientarium, ale też w 18 filiach bibliotecznych na osiedlach przy ulicach: Powstańców Wielkopolskich 3, Rojnej 39, Natalii 4, Łagiewnickiej 118, Tuwima 46, Motylowej 13, Kostki Napierskiego 4, Ketlinga 21, Bartoka 27, Cieszkowskiego 11a, Zachodniej 12, Wróblewskiego 67, Wilczej 7, Brzeźnej 10, Przybyszewskiego 46/48, Zaolziańskiej 49, Zakładowej 50 i Boya Żeleńskiego 15.

Pakiet Seniora jest też włączany automatycznie każdemu posiadaczowi Karty Łodzianina, który ukończył 60 rok życia.

Seniorze, pamiętaj, do 30 września załóż Kartę Łodzianina i korzystaj z 240 zniżek - w tym 18 bonifikat dedykowanych tylko Tobie. Koszt wyrobienia takiej karty to 1 zł.

ODDZIAŁ DS. POLITYKI SENIORALNEJ - KONTAKT

Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych 
ul. Zachodnia 47, p. 132
Tel.: 42 638 47 30
E-mail: seniorzy@uml.lodz.pl

Kontakt