Miejska Karta Seniora

Program Miejska Karta Seniora to projekt skierowany do osób powyżej 60 roku życia mieszkających na terenie Miasta Łodzi. Posiadacze Miejskiej Karty Seniora mogą korzystać z ofert, ulg, zniżek i promocji, które są przygotowane dla nich przez instytucje oraz firmy. poprzez okazanie Karty w punktach wskazanych przez partnerów projektu. Wśród już zgłoszonych partnerów znajdują się przychodnie rehabilitacyjne, restauracje, ośrodki sportowo – rekreacyjne, ośrodki wypoczynkowe i wiele innych.

ZAKOŃCZENIE PROGRAMU MIEJSKA KARTA SENIORA - 01.09.2022

W dniu 6.06.2022 zostało opublikowane Zarządzenie Nr 1240/2022 Prezydenta Miasta Łodzi z dnia 03 czerwca 2022 r. uchylające zarządzenie w sprawie wprowadzenia regulaminu wydawania i użytkowania oraz ustalenia wzoru Miejskiej Karty Seniora. Zgodnie z powyższym zarządzeniem Miejskie Karty Seniora będące w posiadaniu mieszkańców zachowują ważność do dnia 31 sierpnia 2022 r., natomiast nowe Karty oraz duplikaty nie będą już wydawane. 

Od 1 września 2022 r.  Program Miejska Karta Seniora zostanie zastąpiony tzw. Pakietem Seniora w ramach Karty Łodzianina. 

Pakiet Seniora to bezpłatny Pakiet funkcjonujący obok Pakietu Mieszkańca, skierowany do Użytkowników Karty Łodzianina, którzy ukończyli 60 rok życia, uprawniający do korzystania z dodatkowych zniżek niedostępnych w Pakiecie Mieszkańca. Posiadacze Pakietu Seniora będą mieli zapewnione bezpłatne przejazdy komunikacją miejską w trakcie trwania Łódzkich Senioraliów. 

Pakiet Seniora jest dodawany automatycznie każdej osobie, która ukończyła 60. rok życia. Pakiet można też dodać samodzielnie podczas zakładania konta on-line. Wystarczy dodać go na liście wniosków obok Pakietu Mieszkańca. 

Informacje o Karcie Łodzianina i Pakiecie Seniora można uzyskać pod numerem: 785 99 99 00 (infolinia czynna: pon-pt: 09:00-17:00) oraz na stronie: www.kartalodzianina.pl .

 

Kontakt