Kina, muzea, teatry

CENTRALNE MUZEUM WŁÓKIENNICTWA W ŁODZI
Adres: Łódź ul. Piotrkowska 282
Telefon: tel. 42 683 26 84, 42 638 26 85
E-mail: sekretariat@cmwl.pl
Strona www: cmwl.pl
Zniżka:
Oferta w ramach Miejskiej Karty Seniora: - Bilet wstępu na wszystkie wystawy w cenie 8 zł - Bilet indywidualny na jedną wystawę stałą lub jedną czasową lub wszystkie wystawy stałe w Skansenie w cenie 6 zł - Bilet na warsztaty w cenie 8 zł - Bilet na wydarzenia towarzyszące w cenie 4 zł - Bilet wstępu z oprowadzaniem przez przewodnika dla grupy 10-30 osób w cenie 10 zł od osoby
Logotyp:
KINO BODO
Adres: Spółdzielnia Socjalna ODBLASK Łódź ul. Rewolucji 1905 r. 78/80
Telefon: tel. 539 801 858
Strona www: www.kinobodo.pl
Informacje o partnerze: filmy reżyserskich sław, dokumenty i fabuły, aktorstwo i animacja, kino OFFowe i amatorskie, zwariowane pokazy reklam, wieczory autorskie z twórcami, dyskusje zaangażowane społecznie, wieczory karaoke, premiery teledysków, koncerty muzyczne, festiwale filmowe i wiele innych wydarzeń. Oprócz tego kameralna atmosfera i pyszna kawa.
Zniżka:
Oferta w ramach Miejskiej Karty Seniora: 10% zniżki na ceny biletów na seanse filmowe
Logotyp:
KINO CHARLIE
Adres: Łódź ul. Piotrkowska 203/205
Telefon: tel. 42 636 00 92
E-mail: charlie@kinosfera.pl
Strona www: www.charlie.pl
Informacje o partnerze: Kino Charlie zaprasza aktywnych i zaangażowanych seniorów, którzy kochają kino i dobre towarzystwo, na seanse filmowe do Kina Charlie. Jeśli wiesz, że Twój dziadek lub babcia uwielbiają oglądać filmy i o nich dyskutować, koniecznie zaproś ich do nas! Chcąc przywrócić film, jako trwały element udziału emerytów w życiu kulturalnym, powołaliśmy do życia cykl seansów ŚRODA I NIEDZIELA SENIORA. Specjalnie dobrany repertuar filmowy, filmy polskie i zagraniczne, premierowe projekcje najgłośniejszych tytułów ulubionych reżyserów. Głównym celem jest zachęcenie do aktywnego uczestniczenia w kulturze oraz umożliwieniu seniorom spędzenia wolnego czasu w sposób miły i kreatywny. Środa i Niedziela Seniora – co tydzień dla naszych dojrzałych widzów: specjalnie dobrany repertuar, dogodne godziny projekcji oraz bilet za 12 zł.
Zniżka:
Oferta w ramach Miejskiej Karty Seniora: - 2 bilety w cenie ulgowej
Logotyp:
KINO ŁDK
Adres: Łódź ul. Traugutta 18
Telefon: tel. 42 633 70 13
E-mail: kina@ldk.lodz.pl
Strona www: www.ldk.lodz.pl
Informacje o partnerze: W 1999 roku do naszego kina zgłosiły się Uniwersytety Trzeciego Wieku Uniwersytetu Łódzkiego i Politechniki Łódzkiej w sprawie organizowania dla słuchaczy pokazów filmowych. Początkowo seanse były okazjonalne, jednak z czasem zainteresowanie ze strony widzów z ŁUTW było tak duże, że obecnie właściwie cały repertuar jest układany pod kątem gustów i upodobań wiernych bywalców. Największe powodzenie mają filmy polskie, europejskie, laureaci festiwali filmowych, filmy obyczajowe i psychologiczne, biograficzne i historyczne, a także cykle filmowe (m.in. reżyserskie i aktorskie). Poza filmami fabularnymi ogromną popularnością cieszą się pokazy filmów turystycznych, dokumentów oraz rejestracje przedstawień teatralnych, operowych, operetkowych i baletowych. Często niektóre filmy dobierane są pod kątem tematów wykładów ŁUTW.
Zniżka:
Oferta w ramach Miejskiej Karty Seniora: Ceny biletów - w zależności od tytułu kosztują od 10 złotych. Bieżący repertuar można znaleźć na stronie ŁDK-u - www.ldk.lodz.pl
Logotyp:
MUZEUM KINEMATOGRAFII w ŁODZI
Adres: pl. Zwycięstwa 1, 90-312 Łódź
Telefon: 42 203 24 50
Strona www: kinomuzeum.pl/
Informacje o partnerze: Kino Kinematograf to łódzkie, kameralne i studyjne kino, działające przy Muzeum Kinematografii w Łodzi (pl. Zwycięstwa 1, pałac Karola Scheiblera). Pokazujemy polskie i światowe premiery, nagradzane na najlepszych festiwalach. Promujemy ambitne kino, niszowe polskie filmy przedwojenne, dokumenty, animacje oraz współczesne kino artystyczne. Kinematograf powstał w październiku 2006 roku. Na potrzeby kina zaadaptowano starą wozownię pałacu Scheiblera. W kinie organizowane są, poza projekcjami filmów, zajęcia edukacyjne, przeglądy etiud studenckich, czy corocznie od 1990 r., Festiwal Mediów Człowiek w Zagrożeniu.
Zniżka:

Cena biletu do Kina Kinematograf w kwocie 15 zł

Cena biletu do Muzeum Kinematografii (do ustalenia po otwarciu Muzeum – koniec trzeciego kwartału 2020 r.)


Logotyp:
TEATR LALEK ARLEKIN
Adres: Łódź, Al. 1 Maja 2
Telefon: tel. 42 633 08 94
E-mail: sekretariat@teatrarlekin.pl
Strona www: www.teatrarlekin.pl
Informacje o partnerze: Teatr "Arlekin" dąży do tego, by jak najpełniej zaspokoić wcale niemałe oczekiwania wielbicieli sztuki lalkowej - tych najmłodszych ale również i tych dorosłych. Nie ustaje w doskonaleniu starych i poszukiwaniu nowych rozwiązań technicznych i środków wyrazu artystycznego. Dba o to, by przybliżyć dzieciom powszechnie znane bajki, a zarazem stara się mówić o otaczającej nas rzeczywistości w sposób nowoczesny. W ofercie teatru znajdują się przedstawienia w tradycyjnych technikach lalkowych, działania łączące pracę z lalką z grą w tzw. "żywym planie", ale przede wszystkim spektakle wykonywane marionetkami zawieszonymi na długich 2,5 metrowych niciach. "Arlekin" jest jednym z nielicznych teatrów w świecie posługującym się tą trudną ale niesłychanie atrakcyjną techniką.
Zniżka:

Oferta w ramach Miejskiej Karty Seniora: Teatr Lalek Arlekin udziela użytkownikom karty zniżki w wysokości 4 zł na spektakle dla widzów dorosłych. Karta upoważnia do zakupu jednorazowo maksymalnie 2 biletów w promocyjnej cenie.

Logotyp:
TEATR NOWY IM.KAZIMIERZA DEJMKA
Adres: Łódź ul. Zachodnia 93
Telefon: tel. 42 6334494
Strona www: www.nowy.pl
Zniżka:
Oferta w ramach Miejskiej Karty Seniora: Bilety na wszystkie spektakle w cenie 20 zł zamiast 50 zł . Oferta nie dotyczy premier i imprez obcych.
Logotyp:
TEATR PINOKIO
Adres: Łódź ul. Kopernika 16
Telefon: 42 636 59 88
E-mail: www.teatrpinokio.pl
Strona www: www.teatrpinokio.pl
Informacje o partnerze: Seniorzy korzystają z oferty Teatru Pinokio jako opiekunowie oraz organizatorzy czasu wolnego dzieci. Uczestniczą w spektaklach dla widzów dorosłych oraz spektaklach plenerowych. Oferujemy bezpłatne lub tańsze bilety na organizowane przez nas wydarzenia, o czym informujemy na stronie internetowej, Facebooku oraz telefoniczne.
Zniżka:
Oferta w ramach Miejskiej Karty Seniora: - 20 zł dla widza dorosłego (Duża Scena) - 25 zł dla widza dorosłego (Mała Scena)
Logotyp:
TEATR ROZRYWKI "LUTNIA"
Adres: Łódź ul. Piotrkowska 243
Telefon: tel. 795 036 770 ( kasa) 605 645 923 ( zamówienia grupowe)
E-mail: biuro@teatrlutnia.pl
Strona www: www.teatrlutnia.pl
Informacje o partnerze: Teatr Rozrywki „Lutnia” zaprasza na przedstawienia, koncerty oraz występy najlepszych polskich kabaretów. Głównym założeniem teatru jest dobra zabawa. Stawiamy na komedię oraz lekkie spektakle wywołujące pozytywne emocje, o czym będą mogli się Państwo przekonać podczas najbliższych wydarzeń. Dodatkowo w Teatrze Rozrywki „Lutnia” organizowane są imprezy skierowane głównie do seniorów. Występowali już u nas między innymi Jerzy Połomski oraz Halina Kunicka. Ceny biletów na te wydarzenia są zawsze przystosowane do możliwości finansowych seniorów.
Zniżka:
Oferta w ramach Miejskiej Karty Seniora -10% zniżki na bilety
Logotyp:
TEATR WIELKI
Adres: Łódź pl. Dąbrowskiego
Telefon: tel. 42 647 20 00
E-mail: teatr@teatr-wielki.lodz.pl
Strona www: www.operalodz.com
Zniżka:

- organizowanie wycieczek po teatrze dla uczestników programu MKS zorganizowanych w grupy od 10 do 30 osób – bilety w cenie 5 zł / os.

- specjalne wytypowane spektakle z bieżącego repertuaru, na które z Kartą Seniora będzie można zakupić bilety w obniżonych cenach (I strefa 45 zł, II strefa – 40 zł).

Wykaz spektakli dostępny na stronie www.operalodz.com


Logotyp:
TWOJE KONCERTY KAZIMIERZ OLSZEWSKI
Adres: Zakrzewo Kościelne 27 09-400, Mała Wieś
Telefon: 518166869
E-mail: twojekoncerty@wp.pl
Informacje o partnerze: Firma TWOJE KONCERTY Kazimierz Olszewski , działa na rynku , w róznych konfiguracjach od roku 1983. Wszystkie łączy osoba Kazimierza Olszewskiego-właściciela firmy. Organizujemy koncerty oraz trasy koncertowe z muzyką poważną , popularną oraz reprezentującą nurt pop, blues, rock. Do największych osiągnięć firmy należą: -trasa koncertowa Czesława Niemiena -trasa koncertowa GOLEC uOrkiestra -trasa koncertowa zespołu Ich Troje -trasa koncertowa zespołu DŻEM -trasa koncertowa zespołu RAZ DWA TRZY -koncerty Chóru Aleksandrowa, Bieriozki, Kozaków Rosji -koncerty Maryli Rodowicz, Bajmu, Brathanków, Perfectu, Macieja Malenczuka i zespołu Psychodancing,Andrzeja Piasecznego , Grzegorza Turnaua, Mazowsza, Feela i wielu innych -kabarety i kabaretony z udziałem :Neonówki , Paranienormalnych, Wydwigrosza, Kabaretu Skeczów Meczacych i innych Osobnym segmentem jest organizacja koncertów Artystów scen operowych, operetkowych i muzyką poważną Koncerty :Wielka Sława To Zart", "Lata 20-te, lata 30-te" , "Wielka Gala Polskich Tenorów" cieszą się ogromnym powodzeniem. Ostatnim projektem jest koncert "Motywy Żydowskie W Muzyce Świata" popularyzującym inne kultury. Poza tym Kazimierz Olszewski organizuje eventy, dni miast i gmin oraz imprezy zlecone.
Zniżka:

Firma nasza organizuje koncerty na terenie Łodzi i deklaruje zniżkę na bilety -20% dla posiadaczy Miejskiej Karty Seniora.

wróć do "Miejska Karta Seniora - Partnerzy"
Kontakt