Księgarnie

WYDAWNICTWO UNIWERSYTETU ŁÓDZKIEGO
Adres: Łódź ul. Williama Lindleya 8
Telefon: tel. 42 235 01 64
Strona www: www.wydawnictwo.uni.lodz.pl
Informacje o partnerze: Jesteśmy jednym z największych wydawnictw uczelnianych w Polsce. Publikujemy rocznie ponad 300 tytułów o charakterze naukowym i popularnonaukowym z wielu dziedzin, ze szczególnym uwzględnieniem humanistyki, nauk społecznych i ekonomicznych. Mamy w swojej ofercie m.in. książki o historii Łodzi oraz oksfordzką serię „Krótkie Wprowadzenie”. Szczególnie polecamy poradniki psychologiczne, w których pokazujemy, w jaki sposób poprawiać jakość życia współczesnego seniora. Do tej pory ukazały się: „Jesień życia? Wiosna możliwości! Przewodnik po późnej dorosłości”, „Srebrne tabu. Przyjaźń miłość i seks w wieku dojrzałym”, „Emocje – relacje – empatia w wieku dojrzałym. Warsztat: Jak zadbać o siebie”.
Zniżka:
Oferta w ramach Miejskiej Karty Seniora: - 25% zniżki na wszystkie publikacje wydawnictwa
Logotyp:
ŚWIETLICA KRYTYKI POLITYCZNEJ W ŁODZI
Adres: Świetlica Krytyki Politycznej w Łodzi Łódź ul. Piotrkowska 101, lewa oficyna, I piętro,
Telefon: tel. 42 207 13 18
Strona www: www.krytykapolityczna.pl
Informacje o partnerze: Świetlica Krytyki Politycznej w Łodzi to przestrzeń debat, miejsce, w którym wykuwane są idee, oraz księgarnia Wydawnictwa Krytyki Politycznej. Zapraszamy na otwarte dyskusje, wykłady, warsztaty i projekcje filmowe. Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny! W Księgarni ceny zawsze niższe od ceny okładkowej o 5 zł!
Zniżka:
Oferta w ramach Miejskiej Karty Seniora: -20% zniżki na wszystkie książki Wydawnictwa Krytyki Politycznej.
Logotyp:
KSIĘGARNIA PWN W ŁODZI
Adres: Łódź ul. Więckowskiego 13
Telefon: tel. 42 630 67 69, 510 110 893
Strona www: www.lodzwieckowskiego.ksiegarnienaukowe.pl
Informacje o partnerze: Księgarnia PWN w Łodzi przy ul. Więckowskiego 13 jest największą księgarnią PWN w Polsce (260 m 2). Oprócz wyd. naukowych, posiadamy książki z beletrystyki (powieści, biografie etc.), dział książki dziecięcej, dział reportażu, książki z historii, literatury faktu. Dużym zainteresowaniem cieszy się również dział poradników medycznych (diety, ćwiczenia etc.) będący poddziałem największego w Łodzi działu książek z dziedziny medycyny. Godnym polecenia jest również dział audiobooków, gdzie ukazuje się coraz więcej tytułów czytanych przez znanych polskich autorów. Świetnie się ta oferta sprawdza dla osób niedowidzących. Posiadamy tytuły ze wszystkich wydawnictw działających na polskim rynku wydawniczym. W stałych zasobach mamy ok.90 tys. tytułów, które są dostępne w księgarni stacjonarnej lub możemy je sprowadzić z naszego magazynu na drugi dzień. Oprócz naszej podstawowej działalności prowadzimy również bezpłatne spotkania autorskie (np. Anna Maria Wesołowska, Andrzej Sapkowski), projekt Zapomniana Łódź, gdzie organizujemy spotkania, slajdowiska dotyczące historii naszego miasta. Serdecznie zapraszamy !
Zniżka:
Oferta w ramach Miejskiej Karty Seniora: - 20% zniżki na cały asortyment w naszej księgarni. Rabat ten nie będzie się łączył z czasowymi promocjami obowiązującymi w księgarni.
Logotyp:
KSIĘGARNIA ASTO3
Adres: ul. Wólczańska 27 Łódź
Strona www: gotowaniedlazdrowia.pl/
Informacje o partnerze: Jak Państwo widzicie na zdjęciu, oboje jesteśmy wiekowi. Mąż ma 91 lat a ja 84. Pomimo tego wieku, jesteśmy w pełni sił. Dużo podróżujemy po kraju i zagranicę. Czyli daty urodzenia nie można wiązać z przypadłościami tego wieku. Otóż w naszym przypadku jest to rzecz niepojęta. Oboje czujemy się dobrze, a nasza sprawność jest rewelacyjna. Nie jesteśmy pisarzami, a zaczęliśmy pisać książki i bajeczki dla dzieci. Ostatnia nasza książka „Pięć pór roku w naszej kuchni” wydana została w 2013 roku. Cieszy się sporym powodzeniem. W pewnym okresie mojego życia na mej drodze spotkałam i przeżyłam wielką przygodę „wiedza o zdrowym odżywianiu i stylu życia”. Zaczęłam ją wcielać w życie. Na efekty nie trzeba było długo czekać. W książce podajemy recepty odkryte przez własne doświadczenia, dotyczące zasad żywieniowych. Sugerujemy, aby za naszym przykładem wiele osób wiekowych zmieniło swój sposób żywienia a młodzi – by nie zapaść na niepożądane choroby i dojść do późnego wieku w zdrowiu. Zapoznanie się z naszą książką pozwoli Państwu zastosować się, wdrożyć i zmienić dotychczasowy sposób żywienia. Prowadzimy też stronę internetowa, na której również piszemy o zdrowym odżywianiu i stylu życia a także o wielu innych ciekawostkach. Adres naszej strony: www.GotowanieDlaZdrowia.pl Oferta w ramach Miejskiej Karty Seniora 15 % rabatu na zakup książki "Pięć pór roku w naszej kuchni". Książkę można kupić z tą zniżką w księgarni „Astro 3” w Łodzi przy ulicy Wólczańskiej 27.
Zniżka:
Oferta w ramach Miejskiej Karty Seniora: -15 % zniżki na zakup książki "Pięć pór roku w naszej kuchni". Książkę można kupić z tą zniżką w księgarni „Astro 3” w Łodzi przy ulicy Wólczańskiej 27.
Logotyp:
HURTOWNIA KSIĄŻEK REMA
Adres: Księgarnie stacjonarne REMA: Łódź ul. Felińskiego 9, Łódź ul. Lelewela 3/7, Łódź ul. Paderewskiego 6, Łódź al. Piłsudskiego 135, Łódź ul. Piotrkowska 102 A - Księgarnia Naukowo-Medyczna, Łódź ul. Lipiec Reymontowskich 7, Łódź ul. Wojska Polskiego 124/136
Strona www: www.rema.com.pl
Informacje o partnerze: Hurtownia Książek Rema istnieje na rynku od 1995 roku. Posiadamy własną sieć sprzedaży detalicznej na terenie Łodzi i województwa łódzkiego. W naszych księgarniach stacjonarnych znajdziecie Państwo podręczniki, encyklopedie, albumy, literaturę dla młodzieży i dorosłych, bajki i książki dla dzieci, książki edukacyjne i malowanki dla najmłodszych, jak i propozycje sezonowe. Szeroka oferta klocków Lego i Puzzli, zabawek kreatywnych, interaktywnych, edukacyjnych pomoże Państwu przy wyborze prezentu, sprawi przyjemność, jak i pozwoli rozwinąć talent obdarowanego. Dla dzieci i młodzieży w wieku szkolnym oferujemy szeroki wybór najnowszych kolekcji plecaków, piórników i artykułów piśmiennych, map i globusów.
Zniżka:
Oferta w ramach Miejskiej Karty Seniora: -20% zniżki od cen detalicznych na produkty z oferty księgarń stacjonarnych, nie objęte inną promocją. Rabat nie obejmuje zakupu podręczników.
Logotyp:
GALAKTYKA
Adres: Łódź ul. Łąkowa 3/5
Telefon: tel. 42 639 50 18
Informacje o partnerze: Galaktyka wydaje książki poradnikowo-hobbystyczne z zakresu zdrowego odżywiania i trybu życia, biegania, fotografii, jogi jak i również poradniki dla miłośników psów, kotów i koni. Nawiązujemy współpracę z najlepszymi autorami, instruktorami i konsultantami. Naszym nadrzędnym celem jest dostarczanie jak najpełniejszej wiedzy naszym Czytelnikom. Prowadzimy sklep internetowy www.galaktyka.com.pl, zamówienia można składać także telefonicznie 42 639 50 18. Zapraszamy również do naszej siedziby na ul. Łąkowej 3/5 w Łodzi, gdzie można obejrzeć i kupić książki naszego wydawnictwa.
Zniżka:
Oferta w ramach Miejskiej Karty Seniora: - 30% zniżki na książki naszego wydawnictwa z wyjątkiem działu „weterynaria” i tytułów zakupionych od innych wydawnictw.
Logotyp:
AUDIOBOOK.PL
Adres: Poznań ul. Towarowa 35
Telefon: tel. 32 785 02 20, 781 776 894
E-mail: audiobook@audiobook.pl
Strona www: www.audiobook.pl
Informacje o partnerze: Audiobook.pl to internetowa księgarnia, posiadająca najszerszą ofertę audiobooków tj. książek słuchanych na rynku. W swoich zbiorach posiadamy 5500 tytułów. Oferujemy możliwość zakupu audiobooków, w formie CD jak również plików mp3, bez potrzeby wychodzenia z domu.​ Sprzedawane przez nas produkty mają prosenioralny charakter- pozwalają osobom starszym obcować z literaturą, pomimo problemów ze wzrokiem. Audiobooki, czytane przez profesjonalnych aktorów, stwarzają namiastkę teatru, pozwalają cieszyć się lekturą przez osoby, które z powodu podeszłego wieku i towarzyszących chorób mogą mieć trudności z czytaniem książek papierowych.
Zniżka:
Oferta w ramach Miejskiej Karty Seniora: - 20% zniżki na wszystkie audiobooki. Wystarczy tylko wpisać specjalny kod promocyjny, potwierdzający uczestnictwo w programie - SENIORAUDIOBOOK585. Dodatkowo na naszej stronie w Strefie dla Seniora znajdą Państwo specjalnie wyselekcjonowane tytuły dla dojrzałych czytelników
Logotyp:
Kontakt