kursy komputerowe

SZKOLENIA Z OBSŁUGI KOMPUTERA I SMARTFONA DLA SENIORÓW- EDYCJA 2019

Urząd Miasta Łodzi zaprasza do udziału w bezpłatnych kursach komputerowych oraz szkoleniach z obsługi smartfona dla seniorów.  W ramach zadania „Po prostu dla Seniora 2.0: oswajamy komputery i smartfony” 900 seniorów z Łodzi będzie mogło zdobyć wiedzę praktyczną z zakresu obsługi komputera, smartfona oraz korzystania z Internetu.

Kursy z obsługi komputera dostosowane będą do umiejętności seniorów. Realizator zapewni 3 poziomy nauczania:


początkujący - wprowadzenie w świat technologii cyfrowej - przedstawienie sprzętu i omówienie jego funkcji na konkretnych przykładach
średniozaawansowany - "oswajanie" z dotychczas zgromadzoną wiedzą, przedstawianie dalszych możliwości zastosowania jej w praktyce
zaawansowany - przekazywanie wiedzy z poziomu osób doświadczonych i instruowanie, jak jeszcze efektywniej i ciekawiej korzystać z urządzeń elektronicznych (ciekawostki technologiczne)

Zadanie realizowane będzie w terminie od 1 kwietnia 2019 do 30 listopada 2019 roku.

Zajęcia będą odbywać się w co najmniej 5 lokalizacjach na terenie Łodzi, aby umożliwić seniorom wygodne dotarcie do miejsca spotkań.


ZAPISY:


- telefonicznie: 501 988 014 / 511 614 574 
od pon. do pt. w godz. 10:00 – 14:00 
- drogą elektroniczną: 
kontakt@poprostudlaseniora.pl

 

Zadanie realizowane przez Fundację Subvenio dzięki dofinansowaniu z budżetu Miasta Łodzi.

W zespole odpowiadającym za warsztaty komputerowe, znajdują się wykwalifikowani specjaliści, których bogate doświadczenie zarówno w pracy z seniorami, jak i z komputerami, może okazać się praktycznym wsparciem dla łodzian. Założeniem organizatorów jest nauka poprzez praktykę, co pozwoli efektywniej oswoić się z nowo nabytą wiedzą, w przyjaznej atmosferze.

Trenerzy to osoby, które dotąd wprowadziły w świat cyfrowy kilkanaście tysięcy osób 60+, zarówno w ogólnopolskim programie przeciwdziałania wykluczeniu cyfrowemu „ Polska Cyfrowa Równych Szans”, jak i w programach lokalnych.

Kontakt