Telefon Życzliwości

42 638 50 32

 

Projekt „Telefon życzliwości dla Seniorów” to wspólne przedsięwzięcie zespołu fundacji Subvenio, Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych w Łodzi, oraz wolontariuszy, prawników, psychologów.

Tworzy go kompetentna i zaangażowana grupa wolontariuszy, którzy chętnie dzielą się wiedzą i życzliwością z rówieśnikami w trudnej sytuacji życiowej. Seniorzy wolontariusze dyżurują przy telefonie wsparcia, który może być antidotum na samotność, pomagać w rozwiązaniu problemów prawnych, socjalnych i innych. Suma wiedzy wszystkich wolontariuszy jest nieporównywalnie większa niż wiedza jednej osoby.

 

Harmonogram:

  1. Poniedziałek: 14:00 - 17:00 – Seniorzy wolontariusze + Psycholog
  2. Wtorek: 14:00 - 17:00 – Seniorzy wolontariusze + Psycholog
  3. Środa: 14:00 – 18:00 - Seniorzy wolontariusze
  4. Czwartek 14.00-17.00 - Prawnik
  5. Piątek: 14:00 – 17:00 - Seniorzy wolontariusze + Prawnik

 

DOŁĄCZ DO ZESPOŁU "TELEFONU ŻYCZLIWOŚCI"

Obecnie, ze względu na zwiększenie liczby dyżurów Telefonu , trwa nabór na nowych wolontariuszy, którzy wesprą zespół projektu w działaniach na rzecz osób 60+ w naszym mieście.

 

Jeśli podoba Ci się nasza inicjatywa i jesteś zainteresowany dołączeniem do zespołu wolontariuszy Telefonu Życzliwości gorąco zachęcamy do kontaktu pod nr tel: 42 638 50 32.
Poszukujemy osób otwartych, empatycznych, chętnych do pomocy i wysłuchania innych.
Chętne osoby zaprosimy na szkolenia, zorganizujemy dla praktyki pod okiem kadry projektu,  a także wesprzemy w integracji z obecnymi i doświadczonymi wolontariuszami.

Serdecznie zachęcamy do kontaktu i włączenia się w nasze działania. 

HALOFON DLA SENIORÓW

HaloFon to kolejny krok do przeciwdziałania samotności wśród osób starszych. Jeśli doskwiera Ci samotność i nie masz z kim porozmawiać oraz podzielić się swoimi przemyśleniami - zadzwoń, jesteśmy dla Ciebie. Jeśli po rozmowie, poczujesz potrzebę regularnego kontaktu, nasz wolontariusz zadzwoni do Ciebie ponownie. Jeśli masz ochotę podzielić się swoim czasem i życiowym doświadczeniem, zgłoś się!  Wiek nie gra roli, dołącz do międzypokoleniowego zespołu wolontariuszy. Szukamy osób otwartych, pogodnych i zaangażowanych. Jeśli lubisz rozmowy telefoniczne i chcesz poznać nowych, ciekawych ludzi - czekamy właśnie na Ciebie. Realizatorem projektu jest Fundacja Subvenio w partnerstwie z Urzędem Miasta Łodzi.

Zapisy / informacje:

42 638 50 32  od poniedziałku do piątku w godzinach 14:00 – 17:00

739 903 452 od poniedziałku do piątku 12:00 – 17:00 / Facebook: Telefon Życzliwości

 

Kontakt