Urząd Przyjazny Seniorom

Co zrobić, by wizyta w Urzędzie była dla Seniora przyjemniejsza, a przez wszystkim owocna? Po pierwsze zapytać samych zainteresowanych o ich doświadczenia i wspólnie wypracować rozwiązania.

Wiosną 2022 roku w ramach projektu "Seniorzy-Konsultanci w Urzędzie Miasta Łodzi" zaprosiliśmy do współpracy łódzkich seniorów, postarzyliśmy się, dzięki "symulatorowi starości" i teraz dzielimy się swoimi doświadczeniami i wprowadzamy je w życie.

  • Symulator starości w UMŁ Urzędnicy Urzędu Miasta Łodzi mogli doświadczyć starości by lepiej zrozumieć potrzeby osób dojrzałych. Przedstawiciele magistratu uczestniczący w projekcie "Seniorzy-Konsultanci w Urzędzie Miasta Łodzi” mieli możliwość przymierzyć symulator starości, poczuć to, co czują osoby starsze podczas codziennych czynności: pokonując nawet najmniejsze bariery architektoniczne, próbując wypełnić druk urzędowy czy korzystając ze smartfona.
  • Seniorzy-Konsultanci w Urzędzie Miasta Łodzi Seniorzy-Konsultanci w Urzędzie Miasta Łodzi - od 01.12.2021 r do 31.05.2022 r. UMŁ realizował projekt mający na celu przeciwdziałanie dyskryminacji ze względu na wiek, a co za tym idzie poprawę jakości obsługi mieszkańców w starszym wieku. Do współpracy zaprosiliśmy znawców tematu - łódzkich Seniorów.

Zapraszamy do wysłuchania podkastów:

  • Akademia Seniora, Lidera, Konsultanta (.wav) Jak usprawnić komunikację urzędników z seniorami? Czego seniorzy oczekują po wizycie w urządzie? Czego mogą urzędnicy nauczyć się od seniorów ( i vice versa)?Wypowiedzi uczestników innowacyjnego projektu "Seniorzy Konsultanci w Urzędzie Miasta Łodzi", którego celem jest przeciwdziałanie dyskryminacji i wykluczeniu osób starszych 178 MB
  • Urząd przyjazny Seniorom (.wav) narzędzia wdrażane w Urzędzie Miasta Łodzi mające na celu usprawnienie komunikacji między urzędnikami a starszymi mieszkańcami miasta 173 MB

Projekt: "Seniorzy konsultanci w Urzędzie Miasta Łodzi" realizowany był od 01.12.2021 r. do 31.05.2022 r.

Celem projektu jest przeciwdziałanie dyskryminacji ze względu na wiek.

 

Zapraszamy wszystkich którzy chcą poprawić jakość pracy z dojrzałym człowiekiem do korzystania z materiałów zrealizowanych w projekcie.

 

Projekt. " GENERATOR INNOWACJI SIECI WSPARCIA 2" współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

„Generator Innowacji. Sieci Wsparcia 2” - kompendium wiedzy o projekcie:


Vademedum łódzkiego seniora 2018 - do pobrania

Kontakt