Dzień Ziemi dla Łodzi

Przez cały weekend od 22 do 24 kwietnia trwać będzie wielkie sprzątanie miasta przez urzędników, uczniów szkół, wolontariuszy, obywateli Ukrainy i pracowników dziesiątek firm. Do akcji przyłączyć może się każdy 

PIĄTEK, 22 KWIETNIA

Rozpoczną uczniowie, którzy w piątek - 22 kwietnia - z okazji Dnia Ziemi będą porządkować najbliższe okolice swoich szkół. Do akcji zgłosiła się blisko setka szkół i tysiące uczniów. 

Tego dnia okolice swoich siedzib sprzątać będą także pracownicy miejskich spółek oraz setki pracowników firm, które mają swoje siedziby w Łodzi i którym dobro miasta leży na sercu.

SOBOTA I NIEDZIELA, 23-24 KWIETNIA

A w sobotę i niedzielę (23 i 24 kwietnia) do akcji ruszą pracownicy magistratu, wolontariusze oraz obywatele Ukrainy, którzy uporządkują 72 miejsca w mieście. Miejsca te znajdują się na interaktywnej mapie poniżej.

Oczywiście do akcji sprzątania może się włączyć każdy mieszkaniec Łodzi. Wystarczy, zjawi się w wybranym przez siebie miejscu. Tam dostanie worek i rękawice, a po przyniesieniu worka śmieci - świetną i ekologiczną torbę na zakupy z łódzkimi akcentami. Sprzątamy od godziny 10.

Zapraszamy!

Gdzie sprzątamy?

Poniżej znajduje się aktywna mapa Łodzi z miejscami, które sprzątać będą w weekend urzędnicy, pracownicy łódzkich spółek oraz wolontariusze z Łodzi i Ukrainy.

Pinezki bordowe to miejsca, które będą sprzątane w sobotę, natomiast żółte - to punkty, które będą porządkowane w niedzielę.

Do druku - plakaty

Kontakt