Budżet obywatelski

Budżet Obywatelski to wydzielona część budżetu miasta, o której przeznaczeniu decydują mieszkańcy i mieszkanki.

Możesz zgłosić swój pomysł i zmieniać nasze miasto!

Lider/liderka projektu zgłasza pomysł wraz z listą poparcia. Projekt, po pozytywnej analizie, zostanie poddany głosowaniu mieszkańców i mieszkanek. Projekty, które osiągną najlepszy wynik w głosowaniu, aż do wyczerpania puli środków, przeznacza się do realizacji.

 Do tej pory udało się zrealizować m.in.:

  • Budowę boisk wielofunkcyjnych o specjalistycznych nawierzchniach, m.in. przy gimnazjach i szkołach podstawowcyh (np. przy SP 26, przy GP 7 i 24)
  • Dzięki pomysłom mieszkańców i mieszkanek na terenie miasta powstało wiele innych miejsc do rekreacji, np. boisko do gry w bule, plac zabaw na terenie starego lunaparku, siłownie plenerowe, skateparki, pumptrucki do wyczynowej jazdy na rowerze.
  • Projekty z BO to nie tylko budowa nowych miejsc, ale również tzw. “zadania miękkie”. Do tej pory udało się zorganizować wiele bezpłatnych zajęć sportowych, np. jogę, zajęcia z samoobrony, naukę jazdy na łyżwach. Budżet obywatelski to proces umożliwiający realizację wielu pomysłów!
  • Co roku, dzięki projektom mieszkanek i mieszkańców, biblioteki miejskie zostają doposażone w nowe książki i audiobooki.

Więcej informacji na stronie:

https://uml.lodz.pl/budzet-obywatelski/

https://uml.lodz.pl/budzet-obywatelski/o-budzecie-obywatelskim/aktualnosci-budzetu-obywatelskiego/

Kontakt