Urząd Miasta Łodzi

Jeden bilet, trzy muzea - od września niezła gratka dla miłośników Łodzi!

Od września Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi oraz Muzeum Miasta Łodzi będzie można zwiedzać z łączonym biletem wstępu. To szansa dla wszystkich osób zainteresowanych historią miasta Łodzi, aby nieśpiesznie odwiedzić wystawy stałe i czasowe.

Muzeum Miasta Łodzi i Centralne Muzeum Włókiennictwa można zwiedzać z jednym biletem -  ŁÓDŹ.PL

Wspólny bilet obejmie pełną ofertę wystawienniczą Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi i wszystkie wystawy prezentowane w głównym gmachu Muzeum Miasta Łodzi – Pałacu Izraela Poznańskiego oraz w Muzeum Sportu i Turystyki. Bilet normalny będzie kosztował 36 zł, natomiast ulgowy 18 zł. Ceny połączonych biletów pozwolą nie tylko zaoszczędzić zwiedzającym na zakupie wejściówek, ale także zachęcą ich do wizyty w partnerskim muzeum, wywołując efekt synergii. Wspólny bilet upoważnia do jednorazowego wstępu do każdego z muzeów i będzie ważny 7 dni kalendarzowych (z wyłączeniem poniedziałków, kiedy muzea są nieczynne) od momentu zakupu. Będzie można go kupić w kasach obu instytucji. 

— Łączymy siły, żeby pokazać, jak wiele mamy do zaoferowania mieszkańcom Łodzi i turystom. Wspólny bilet to pierwszy krok na drodze naszej ścisłej współpracy, którą już dzisiaj, tym pierwszym partnerskim działaniem, zapowiadamy — mówi Aneta Dalbiak, dyrektor Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi.

Oto adresy muzeów, które można odwiedzić z łączonym biletem:

  • Muzeum Miasta Łodzi – ul. Ogrodowa 15
  • Muzeum Sportu i Turystyki – al. Politechniki 10
  • Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi – ul. Piotrkowska 282

Zobacz także

Kontakt