Urząd Miasta Łodzi

Grot Budowlani Łódź zmierzą się z IŁ Capital Legionovią Legionowo. Będzie awans?

Zarówno kibice, jak i siatkarki Grota Budowlanych Łódź z pewnością nie tak wyobrażali sobie początek nowego roku na parkietach Tauron Ligi. Czy podczas niedzielnego (16 stycznia) spotkania siatkarki zdołają zatrzeć złe wrażenie po ostatniej przegranej?

Grot Budowlani -  fot. mat. pras.
Czy drużyna zatrze wspomnienie o ostatniej porażce? , fot. mat. pras.

Siatkarki Jakuba Głuszaka szybko będą miały jednak szansę, by zapomnieć o bolesnej porażce i wrócić na właściwe tory. 

Potknięcie następnych rywalek

Kolejnym przeciwnikiem Grota Budowlanych będzie IŁ Capital Legionovia Legionowo. Podwarszawska drużyna od początku rozgrywek TauronLigi zachwycała postawą i obecnie zajmuje w tabeli 3. miejsce. Siatkarki Alessandro Chiappiniego przegrały zaledwie trzy spotkania, na czternaście rozegranych meczów. Ostatni ligowy mecz rozgrywały w Opolu, gdzie po zaciętej walce wygrały z beniaminkiem 3:2. Styl tego zwycięstwa pozostawia jednak wiele do życzenia. 

Czy wykorzystają kolejną szansę?

Gdy ostatnim razem Grot Budowlani mierzyli się z Legionovią, to łódzka drużyna triumfowała 3:0. Wtedy statuetka dla najlepszej zawodniczki powędrowała do Moniki Fedusio. Jej dobra dyspozycja z pewnością będzie potrzebna, by wrócić na zwycięskie tory. Komplet punktów byłby dla Budowlanych bardzo cenny. Od rywalek dzielą je w tabeli tylko dwa punkty, więc ewentualne zwycięstwo to szansą na awans na 3. miejsce w ligowej tabeli. Mecz odbędzie się w Arenie Legionowo, w niedzielę (16 stycznia) o godzinie 19:00.

Zobacz także

Kontakt