Lodz.pl 600 lat Łodzi

Urząd Miasta Łodzi

Rewitalizacja: robotnicy układają nową nawierzchnię na ul. Włókienniczej [ZDJĘCIA]

Inwestycje przy ul. Włókienniczej zmierzają ku finałowi. W tym roku zakończą się prace w willi Majewskiego oraz na samej ulicy, która zamieni się w woonerf.

Włókiennicza -  fot. ŁÓDŹ.PL
Widać już koniec remontu na ul. Włókienniczej , fot. ŁÓDŹ.PL

Króciutka ulica między ul. Kilińskiego i Wschodnią to serce programu rewitalizacji. Trzy lata temu wszystkie kamienice były tu w opłakanym stanie, w mieszkaniach brakowało centralnego ogrzewania, a nawierzchnia ulicy była zniszczona. 

300 metrów pełne rewitalizacji

Ale to właśnie na 300 metrach ul. Włókienniczej skumulowały się inwestycje w programie rewitalizacji. Kamienice odnawia nie tylko miasto, ale także prywatni inwestorzy: narożnik przy ul. Kilińskiego deweloper, a budynek pod numerem 20 - fundacja Atlas Sztuki.

Remont nie ominął także samej ulicy. Od strony ul. Wschodniej drogowcy układają już nową nawierzchnię. Są na wysokości numeru 5. 

- Choć do ułożenia jest niewielki odcinek ulicy, prace zajmą kilka miesięcy, bo musimy skoordynować je z remontami kamienic po drugiej stronie. Dopiero kiedy będziemy kończyli modernizacje kamienic pod numerami 15 i 22, będziemy mogli przy nich ułożyć nową nawierzchnię. Wszystko będzie gotowe na koniec roku - zapowiada Olga Kassyańska z Zarządu Inwestycji Miejskich.


Projekt pn. "Rewitalizacja Obszarowa Centrum Łodzi - obszar o powierzchni 7,5 ha ograniczony ulicami Wschodnią, Rewolucji 1905r., Kilińskiego, Jaracza wraz z pierzejami po drugiej stronie ww. ulic" realizowany w ramach umowy o dofinansowanie nr UDA-RPLD.06.03.03-10-0002/17-00 zawartej w dniu 29 sierpnia 2017 roku.

Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

Zobacz także

Kontakt