Lodz.pl 600 lat Łodzi

Urząd Miasta Łodzi

Po Łodzi pociągiem? Coraz więcej osób łączy bilety MPK Łódź oraz ŁKA i Polregio [ZASADY]

O 13% wzrosła w 2021 r. liczba pasażerów, którzy korzystają z wzajemnego honorowania biletów i wybierają komunikację miejską MPK Łódź oraz kolej do podróżowania po Łodzi.

Dworzec Łódź Fabryczna -  fot. Radosław Jóźwiak
Coraz więcej pasażerów łączy bilety MPK Łódź oraz ŁKA i Polregio , fot. Radosław Jóźwiak

Wzrost ten jest widoczny zarówno w pojazdach Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej, jak i w tych należących do MPK Łódź. Coraz więcej osób dojeżdża do Łodzi pociągiem i kontynuuje podróż tramwajami lub autobusami MPK Łódź. Coraz więcej pasażerów do przemieszczania się po mieście wykorzystuje także kolej, zwłaszcza na dłuższych trasach pomiędzy dzielnicami. MPK Łódź i ŁKA składają się na spójny system transportu zbiorowego w aglomeracji łódzkiej.

Do wzrostu liczby podróżujących przyczynia się również rozwój infrastruktury. Nowe przystanki kolejowe na osiedlach oraz integracja z transportem zbiorowym ułatwiają korzystanie i łączenie tych dwóch środków transportu. Podróżowanie po mieście stanie się jeszcze łatwiejsze i szybsze po otwarciu tunelu średnicowego. 

Zasady łączenia biletów MPK Łódź i ŁKA oraz Polregio

Wspólne honorowanie biletów obowiązuje w granicach administracyjnych Łodzi. Pociągami możemy podróżować na tych samych biletach do przystanków Łódź Radogoszcz Zachód, Łódź Radogoszcz Wschód, Łódź Andrzejów i Łódź Lublinek.

  • Jeśli mamy migawkę na komunikację miejską lub bilet czasowy do skasowania, możemy po Łodzi podróżować pociągami ŁKA i Polergio.
  • Jeśli posiadamy bilet zakupiony w ŁKA możemy podróżować po Łodzi komunikacją miejską oraz pociągami PKP Intercity i Polregio.
  • Jeśli posiadamy bilet Polergio, możemy również skorzystać z przejazdu pociągami ŁKA i komunikacją miejską.

Ceny biletów czasowych (20-, 40- i 60-minutowych) w pociągach i komunikacji miejskiej są takie same. W pociągach Łódzkiej Kolej Aglomeracyjnej znajdują się kasowniki i biletomaty, podobnie jak w komunikacji miejskiej. To również ułatwia podróżowanie i wymianę pasażerów.

Zobacz także

Kontakt