Urząd Miasta Łodzi

Lodz.pl 600 lat Łodzi

Nowy lokal przy ul. Piotrkowskiej. Co powstanie po kultowym barze Pieczarka?

Choć znany łodzianom bar Pieczarka na dobre zniknął z gastronomicznej mapy ul. Piotrkowskiej, lokal po nim odżyje, tyle że pod inną nazwą i w zupełnie innej formule.

Co dalej z „Pieczarką"? -  fot. Paweł Łacheta
Drugie życie kultowej „Pieczarki” , fot. Paweł Łacheta

Należące do gminy pomieszczenia po „Pieczarce” w grudniu 2021 r. wraz z wieloma innymi lokalami miejskimi zostały wystawione na publiczny przetarg na ich wynajem. W trakcie licytacji stawki czynszowej za „Pieczarkę” zwyciężyła oferta opiewająca na 40,50 zł za mkw. i za tyle lokal został wynajęty parze młodych ludzi, którzy chcą prowadzić w nim kolejny ze swoich biznesów.

Obecnie w pomieszczeniach tych trwa intensywny remont. Nowi najemcy zapowiadają, że otworzą tam drink bar specjalizujący się w serwowaniu jednego tylko gatunku alkoholu. Posiłków nie będzie. Bliższych szczegółów nie chcą na razie zdradzać. Zapowiadają, że lokal być może zacznie działać już w kwietniu. Drugi, bazujący na podobnym koncepcie, ma też funkcjonować w pomieszczeniach po drugiej stronie prześwitu bramowego kamienicy przy ul. Piotrkowskiej 106 (kiedyś sklep cukierniczy).

Zobacz także

Kontakt