Lodz.pl 600 lat Łodzi

Urząd Miasta Łodzi

Łódzka Spółka Infrastrukturalna o inwestycjach na 2022 r. To aż 13,5 km sieci!

ŁSI ogłosiła swoje plany inwestycyjne na rok 2022. Obejmują one dokończenie powstających odcinków kanalizacji sanitarnej o długości 8,2 km, a także trwające modernizacje i budowy nowych fragmentów sieci wodociągowej o długości 5,2 km.

ŁSI -  fot. ŁÓDŹ.PL
Wodociągi i kanalizacja w rozbudowie , fot. ŁÓDŹ.PL

– Budowa kanalizacji sanitarnej, modernizacje i budowa nowych wodociągów, inwestycje w przepompownie oraz stacje uzdatniania wody – sporo będzie się działo, w większości na łódzkich osiedlach. W tym roku ruszamy z inwestycjami o szacunkowej wartości ponad 80 mln zł – zapowiada prezes ŁSI, Tomasz Piotrowski.

Łódzkie wodociągi

Poza toczącymi się jeszcze pracami rozpoczętymi w latach poprzednich, w realizacji są już pierwsze tegoroczne inwestycje wodociągowe, jak np. modernizacja sieci biegnącej pod przebudowywaną ul. Wojska Polskiego. Modernizowane są odcinki wodociągów na ulicach: Mackiewicza, Srebrnej, Olsztyńskiej, Polnej, Hipotecznej, Gdyńskiej, Sierakowskiego i Reymonta. W przygotowaniu są związane z rewitalizacją prace na pl. Wolności, Starym Rynku, ul. Wolborskiej i ul. Podrzecznej. W planach są także ulice: Obywatelska, Telefoniczna, Przybyszewskiego, Rydza-Śmigłego, Broniewskiego, Łęczycka, Ozorkowska, Przędzalniana, Kopcińskiego, Niższa oraz Złotno.

Kanalizacja sanitarna w Łodzi

Nowe odcinki kanalizacji sanitarnej powstaną na ulicach: Łaskowice (tam prace już trwają), Jaskółczej i Pszczelnej oraz Śląskiej i Przedborskiej (drugi kwartał 2022 r.), na ul. Pomorskiej (trzeci/czwarty kwartał 2022 r. – inwestycja wspólna z ZIM) oraz ul. Kusocińskiego.

Budowa kanalizacji sanitarnej to wymóg cywilizacyjny. Jest rozwiązaniem najwygodniejszym dla mieszkańców, ale również najbardziej ekologicznym i korzystnym dla ochrony wód gruntowych, z których Łódź czerpie wodę pitną – ponad 90% zaopatrzenia miasta pochodzi z 48 studni głębinowych. Łódzka woda jest uznawana za jedną z najlepszych w kraju i warto o nią dbać, nie narażając jej na zanieczyszczenie.

W mieście pracują jeszcze ekipy budowlane, które kończą inwestycje z poprzednich lat, m.in. w Mileszkach czy na osiedlu Helenówek.

Zobacz także

Kontakt