Urząd Miasta Łodzi

Pierwszy weekend Orientarium w Łodzi. Frekwencja przeszła oczekiwania

Weekend otwarcia Orientarium dobiega końca. Najnowocześniejszy kompleks odtwarzający klimat Azji Południowo-Wschodniej przyciągnął do Łodzi tłumy zwiedzających. Gości było tak dużo, że w niedzielę wstrzymano nawet w pewnym momencie sprzedaż biletów.

Orientarium w Łodzi, tłum przed basenem słoni -  fot. Łódź.pl
Orientarium w Łodzi, tłum przed basenem słoni , fot. Łódź.pl

Na Majówkę tylko do Łodzi! Takie hasło przyświecało Polakom w ten weekend. 29 kwietnia otworzyło się najnowocześniejsze zoo w Europie – Orientarium.

Ile osób odwiedziło Orientarium?

W weekend otwarcia, od 29 kwietnia do 1 maja, Łódzki Ogród Zoologiczny odwiedziło 30 tysięcy osób.

– Spodziewaliśmy się dużego zainteresowania, jednak liczba zwiedzających przekroczyła nasze oczekiwania. W niedzielę, o godzinie 14:00, wstrzymaliśmy sprzedaż biletów online, w kasach i w biletomatach. Chcemy podkreślić, że wszystkie bilety są ważne 6 miesięcy od daty zakupu. Klientom, którzy nie dostali się do obiektu i nie mogą przyjechać w innym terminie, oddamy pieniądze – podkreśla prezes, Arkadiusz Jaksa.

Orientarium odwiedzali ludzie z całej Polski, między innymi z Poznania, Warszawy, Wrocławia, Gdańska czy Katowic. Dużą część zwiedzających stanowiły osoby z regionu łódzkiego.

Kąpiel słonia prawdziwym hitem!

W weekend otwarcia zwiedzający mogli liczyć na dodatkowe atrakcje, między innymi animacje dla dzieci czy spotkania z edukatorami i opiekunami zwierząt. Stałym punktem w Orientarium są także pokazowe karmienia. Tutaj hitem okazało się karmienie połączone z kąpielą słonia indyjskiego. To widowisko przyciągnęło tłumy ludzi, którzy z zachwytem obserwowali Alexandra i Taru pod powierzchnią wody. Specjalna konstrukcja wybiegu pozwala bowiem oglądać nurkujące zwierzęta.

Goście po zwiedzaniu wypełniali ankiety i dzielili się swoimi opiniami.

– Takiego miejsca na mapie Polski brakowało. To obiekt z prawdziwego zdarzenia. Byliśmy we Wrocławiu i Warszawie, ale to, co zobaczyliśmy tutaj nas oczarowało – mówiła jedna ze zwiedzających.

Łódzki Ogród Zoologiczny czynny jest codziennie, od godziny 9:00 do 18:00.

Od poniedziałku, 2 maja, możliwy będzie zakup biletów wyłącznie w kasach i biletomatach. Sprzedaż online została chwilowo wstrzymana.

Zobacz także

Kontakt