Urząd Miasta Łodzi

Czy Rycerze Wiosny mimo problemów zagrają o Ekstraklasę? ŁKS – Odra Opole

ŁKS w ramach 33. kolejki Fortuna 1. Ligi zmierzy się z Odrą Opole. Mecz jest niezwykle ważny dla łodzian, ponieważ w razie porażki stracą szansę na grę w barażach o awans do Ekstraklasy.

ŁKS Łódź -  fot. ŁKS
Trening piłkarzy ŁKS Łódź , fot. ŁKS

Walka o awans nie toczy się jednak tylko na boisku, ale również w klubowych gabinetach. Komisja Licencyjna PZPN negatywnie zaopiniowała wniosek ŁKS i w konsekwencji nie przyznała klubowi prawa startu w rozgrywkach Ekstraklasy. Wydane zostało już oświadczenie, w którym możemy przeczytać, że brak przyznania licencji związany jest z brakiem zakończenia badania sprawozdania finansowego przez biegłego rewidenta. Klub oczywiście się odwoła i liczy na pozytywne rozstrzygnięcie. 

Pozytywny impuls

W całej masie złych informacji, jaka spada ostatnio na ŁKS, zdecydowanie pozytywnie jawi się zwycięstwo nad Górnikiem Polkowice. Rycerze Wiosny nie zagrali wielkiego meczu, ale przywieźli do Łodzi trzy punkty i szansę na dalszą walkę o baraże. Następny krok będzie jednak znacznie trudniejszy. Odra Opole obecnie zajmuje piąte miejsce w lidze, w ostatnich dwóch meczach zaliczyła dwa zwycięstwa. Podopieczni Piotra Plewni pokonali między innymi Koronę Kielce, niwelując ich szanse na bezpośredni awans do Ekstraklasy niemal do zera. 

Czy piłkarze mimo problemów strukturalnych będą w stanie wspiąć się na wyżyny swoich umiejętności i wygrać? Przekonamy się już w niedzielę (15 maja) o godz. 18:00, mecz zostanie rozegrany na stadionie im. Króla w Łodzi. 

Zobacz także

Kontakt