Urząd Miasta Łodzi

Budowa kanalizacji w ul. Wieńcowej. Zmiany dla kierowców i pasażerów MPK Łódź

Od wtorku (17 maja) rozpocznie się budowa kanalizacji w ul. Wieńcowej. Ruch możliwy będzie tylko w jednym kierunku, a autobusy pojadą objazdem.

Autobus MPK Łódź na ul. Wieńcowej -  fot. Adrian Strąkowski / lodzkakomunikacja.eu
Budowa kanalizacji w ul. Wieńcowej sprawi, że autobusy pojadą objazdem , fot. Adrian Strąkowski / lodzkakomunikacja.eu

Podzielone na kilka etapów prace realizowane będą od ul. Przylesie w stronę ul. Rokicińskiej na wysokości zabudowań i dawnej pętli autobusowej przy przedszkolu. Ruch podczas wszystkich etapów prac będzie ograniczony. Przejazd pozostanie tylko w jednym kierunku, w stronę ul. Rokicińskiej. Jadąc od ul. Rokicińskiej dojedziemy w obu kierunkach do wjazdu na dawną krańcówkę. Jadąc od ul. Feliksińskiej ruch dwukierunkowy obowiązywać będzie do ul. Przylesie.

Zakres robót i ograniczony przejazd spowodują zmianę trasy linii autobusowych MPK Łódź.

Linia 90A kursować będzie jak do tej pory od strony ul. Rokicińskiej i skrócona zostanie do ul. Przylesie. Natomiast z drugiej strony kursować będzie linia Z90 z Janowa przez ul. Jędrzejowską do ronda u zbiegu ul. Feliksińskiej z Wieńcową.

Linia 90A JANÓW – Hetmańska, Rokicińska, Wieńcowa – WIEŃCOWA PRZYLESIE (przy przedszkolu nr 230)

Linia Z90 JANÓW - Hetmańska, Rokicińska, Józefiaka, Ofiar Terroryzmu 11 Września, Informatyczna, pętla Olechów, Informatyczna, Ofiar Terroryzmu 11 Września, Tomaszowska, Jędrzejowska, Dw. Łódź Olechów Wschód, Jędrzejowska, Dworcowa, Feliksińska - WIEŃCOWA FELIKSIŃSKA (zawraca na rondzie przy autostradzie)

Zobacz także

Kontakt